Před lety, když policista v USA zastavil auto, které řídil černoch, nebo, když hlásil do vysílačky, že pachatelem trestného činu je černoch, mnohdy čelil obvinění z rasové diskriminace. A tak raději do vysílačky hlásil, že podezřelý je statný muž tmavší pleti, s širokým nosem a plnými rty. Dnes už zase bez obav hlásí, že podezřelý je běloch, nebo hispánec, mulat, či černoch. V USA se v rámci boje proti rasismu začaly dokonce točit filmy, kdy po jejich shlédnutí máte pocit, že nikdo jiný, než černoši v USA nežije. Mimo komparsu ulice v nich totiž bělošského herce nezahlédnete. USA jsou ale demokratické a bojují proti rasismu. Ostatně, vždyť mají prezidenta „tmavé pleti“. Co na tom, že většinu násilné trestné činnosti včetně vražd páchají černoši či hispánci. Co na tom, že černoští výrostci jen tak pro zábavu střílejí kolemdoucí do hlavy? A tak USA masírují svět nejen prostřednictvím kinematografie o jejich demokracii.  Když čelíte v USA útoku a v rámci varování útočníka vytáhnete zbraň, dostanete deset let. Pokud z ní vystřelíte do vzduchu, tak dvacet. To jsou minimální sazby demokracie Made in USA. Podle těchto sazeb byla odsouzena černoška, bránící se útoku exmanžela, který měl soudem zakázáno se k ní přiblížit. Na druhou stranu běloch, která čelil útoku černocha a zastřelil jej, byl osvobozen. To je realita americké demokracie a jejího boje proti rasismu.

Ale směrem ven USA káží. Obviňují nás z rasismu vůči Romům. To samé úředníci z Bruselu, kteří Roma viděli tak maximálně na fotografii. Když se u nás budu ucházet o místo a budu odmítnut, je to běžné, majitel firmy si má právo vybrat. Když bude odmítnut Rom, majitel firmy bude čelit podezření z rasové diskriminace. U nás soud přiznal finanční odškodnění Romům, kteří čelili v Nýrsku útoku dvou mladíků. Prý utrpěli trauma a báli se dalšího útoku. A tak mne napadá, přizná soud také odškodnění obyvatelům, žijícím v blízkosti ghet za trauma, kdy se bojí vyjít po setmění na ulici, kdy jsou terorizováni hlukem, odpadky, opakovanými „drobnými“ krádežemi? Štědře placení úředníci Bruselu nás kritizují za diskriminaci Romů. Dělají, že neslyší protesty obyvatel členských států EU, které otevřely svoji náruč i Romům z východu Evropy. Za vstřícnost tyto země dostaly dramatický nárůst krádeží, hluk, odpadky a zneužívání dávek.

ČR je neustále kritizována za diskriminaci Romů. Přitom na začlenění Romů do společnosti vynakládá snad nejvíc finančních prostředků a má největší počet neziskových sdružení na počet obyvatel nejen v Evropě, ale možná na světě. Na pomoc Romů a jejich začlenění do společnosti bylo státem vyčleněno cca 12 miliard a „funguje“ cca 140 (!!!) proromských sdružení a aktivit, většinou dotovaných státem. Vyhodnotil někdy někdo tyto výdaje? Vyhodnotil někdo, kolik Romů za těch 12 miliard a díky činnosti 140 sdružení začalo pracovat, či dokončilo základní či střední vzdělání? Je také 140 sdružení a 12 mld. dotací státu na pomoc důchodcům na hranici chudoby, či svobodným matkám či roky pracujícím lidem, co přišli o práci?

Diskriminace Romů ve školách? Kde a jak? Brání jim snad někdo, abych jejich děti chodily do školy a dobře se učily a tak byly schopny dalšího vzdělání? Lidé, kteří celý život pracují mají mnohdy jen jedno dítě, protože prostě ekonomicky víc dětí nezvládnou a navíc, když často rodiče musí mít dvě zaměstnání, nemají šanci se jim věnovat. Ale jejich děti si budou v dospělosti vážit práce a peněz. A děti celoživotních povalečů, plodících děti jako zdroj obživy? Budou se také válet doma u televize, inkasovat dávky, nikdy nebudou pracovat, protože na příkladu rodičů pochopí, že se to nevyplatí. A vám zvednou daně, protože za 20 let budete dotovat třikrát tolik flákačů co dnes.

A že jsou prostředky, které stát z našich daní dává těm, co nikdy nepracovali a pracovat nechtějí fáma? Romská (nejen) matka, která nikdy nepracovala, když zažádá o sociální výpomoc, dostane při třech dětech například: 7400,- příspěvek na bydlení, 8700,- sociální dávky, 1700,- přídavky na dětí, pokud jsou ,,pouze“ tři, 7600,- rodičovský příplatek do 3 let věku dítěte. Tedy nikdy nepracující s prominutím „výrobkyně“ dětí obdrží celkem 28.800,- Kč. Za válení se doma a sledování televize. Matka pracující v hypermarketu dostane za práci 12 000 hrubého. Co z toho je tedy diskriminace?

Nemáte už té kritiky údajné diskriminace, toho podporování celoživotních flákačů z vašich peněz plné zuby? Já ano!

Čtěte také: 

Pozitivní diskriminace etnik je rasistická zvůle

 

Zdrojem rasismu a nesnášenlivosti jsou především romské organizace

 

Nenápadný zločin multikulturalismu