Společně proti novému nepříteli lidstva

Autor: Islám info | Publikováno: 13.3.2006 | Rubrika: Politika
Téma 01

Společně proti nové totalitě

Poté, co jsme se vyrovnali s fašismem, nacismem a stalinismem stojí svět proti nové globální hrozbě: islámismu.

My, spisovatelé, novináři, intelektuálové, vyzýváme k odporu proti náboženské totalitě, a k propagaci svobody, rovné příležitosti a sekulárních hodnot pro všechny.

Nedávné události, ke kterým došlo po publikaci kreseb Mohameda v evropském deníku, odhalily nutnost boje za tyto univerzální hodnoty. Tento boj nebude vybojován zbraněmi, ale na poli ideologie. Nejde o střet civilizací, ani o rozpor mezi západem a východem, ale o globální spor mezi demokraty a teokraty.

Jako všechny totality je islámismus živen strachem a frustrací. Kazatelé nenávisti sázejí na tyto pocity ve snaze zformovat oddíly předurčené k zavedení nesvobodného a nerovnoprávného světa. My ale jasně a pevně prohlašujeme: nic, ani beznaděj, neospravedlňuje volbu tmářství, totality a nenávisti. Islámismus je reakcionářská ideologie, která zabíjí rovnost, svobodu a sekularismus všude, kde se vyskytuje. Její úspěch může vést pouze ke světu dominance: dominance muže nad ženou, dominance islámistů nad ostatními. Abychom tomu zabránili, musíme zajistit univerzální práva utiskovaným a diskriminovaným lidem.

Odmítáme kulturní relativismus, který mimo jiné přijímá, že muži a ženy v muslimských kulturách by měli být připraveni o práva na rovnost, svobodu a sekulární hodnoty, a to ve jménu respektu ke kultuře a tradicím. Odmítáme vzdát se kritického ducha ze strachu z toho, že budeme obviněni z “islámofóbie”, nešťastného konceptu, který zaměňuje kritiku islámu jako náboženství se stigmatizací jeho věřících. Obhajujeme univerzálnost svobody projevu, aby kritický duch mohl být postaven na všech kontinentech proti veškerému zneužívání a všem dogmatům.

Apelujeme na demokraty a svobodné duše ve všech zemích, že toto století by mělo být stoletím osvícenství, nikoliv tmářství.

Podepsáni:

Ayaan Hirsi Ali
Chahla Chafiq
Caroline Fourest
Bernard-Henri Lévy
Irshad Manji
Mehdi Mozaffari
Maryam Namazie
Taslima Nasreen
Salman Rushdie
Antoine Sfeir
Philippe Val
Ibn Warraq

Lze podepsat zde

Převzato z www.pravdaoislamu.cz

4345 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastŘada výzkumů shodně ukazuje, že v evropských zemích s každou další generací klesá IQ, a to i když je zohledněna imigrace. Evropská civilizace: Jako přežrané myši?

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění