Vydavatel Annonce J. Kudláček: Nechtěl jsem se na Seychelách jen "válet"

Autor: Alena Bláhová | Publikováno: 8.2.2006 | Rubrika: Ostatní
Kudláček

Vydavateli Josefu Kudláčkovi se coby turistovi zalíbilo na Seychelách. Jelikož se nechtěl jen tak „válet“ na pláži, rozhodl se, že na tam rozjede vydávání inzertních novin Annonce, se kterými slaví úspěchy nejen v Česku, ale také v německém Bonnu či Kolínu na Rýnem. „Nemá to žádnou spojitost s aktivitami Radovana Krejčíře, nadstandardní vztahy mám s místní českou a německou komunitou již dávno předtím, než se tam přistěhoval,“ směje se.

Podle Kudláčka je největším handicapem počet obyvatel. Na Seychelách totiž žije asi jen sedmdesát tisíc lidí, což je stejně jako třeba na Kladně či v Mostě. „Během roku se tam však vystřídá několik stovek tisíc turistů, a tak jsme Annonci spojili pro ně i domorodce.“ Proto jsou rubriky psány dvojjazyčně – v angličtině, která je přístupná pro turisty, i ve kreolštině (směs, v níž převažuje francouzština). Inzerce je zveřejněna v jazyce, v jakém si ji objedná klient.

Seychely bez rotačky

Na Seychelách neexistuje novinová rotačka. Jediný deník, který tam vychází, je tištěn plochým ofsetem, na silnějším papíru. „Usoudili jsme proto, že seychelskou Annonci budeme tisknout v Praze. Místní slečny sepíší inzeráty, co přijdou, po internetu vše zašlou do pražského systému. Jednou týdně vše zašleme do tiskárny, kde tiskneme pražskou Annonci. Odtud výtisky putují rovnou na letiště, přes Paříž na Seychely. Na první pohled je to možná trošku dobrodružná záležitost, ale prozatím se vše osvědčilo,“ vysvětluje Kudláček.

Zatím vyšlo pouze pár čísel, takže nemůže hovořit o obchodních úspěších, nebo neúspěších. O podávání inzerce zájem je. Lhůta k jejich uveřejnění není na seychelské poměry až tak problematická. Každý inzerát podaný do pátku vyjde následující pátek. „Termíny bychom teoreticky mohli i zkrátit, není to technický problém. Jsme však vázáni na lety, které jsou v sobotu a v neděli daleko dražší,“ dodává vydavatel.

Start nultým číslem

S Annoncí na Seychelách začal Kudláček stejně jako v devadesátém roce v Praze – nulté číslo vyšlo loni na podzim coby příloha tamního deníku Nationale (nulté číslo české Annonce vyšlo v tehdejší Mladé frontě).

Seychelská Annonce je podle vydavatele pilotním projektem. Jeho záměry míří též na ostrov Mauricius, kde žije přes milion obyvatel. „Dalších bílých míst v této oblasti již mnoho není. Inzertní noviny existují už téměř všude, včetně Číny. Snad jen ne v Mongolsku, tam se mi ale vzhledem ke klimatu nechce,“ uzavírá Kudláček.

Josef Kudláček Josef Kudláček (*21. srpen 1951)

Absolvent grafické školy. Českou Annonci začal vydávat v roce 1990, dnes vychází nejen v Praze, ale i jiných městech. Například i v německém Bonnu či Kolíně nad Rýnem. Loni na podzim začal Annonci vydávat i na Seychelách. V devadesátých letech vydával též zpravodajský Český deník.

18431 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Řádění norského sociálního úřadu Barnevernet. Doslova krade lidem děti pod různými nesmyslnými záminkami typu, že děcko dostalo na zadek a podobněVědci přišli na to, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové, ale svědomití a pečliví lidé používající rozum. Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v postojích odmítačů nezapojují

Eurabia.cz

Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ...

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Odpad! Diváci zúčtovali s ČT za pořad o „fake news“. A koukejte, kdo se přidalZahradil: Jourovou budou všichni nesnášet. A nás s ní. Z EU se řítí něco, co nedokážeme odhadnout
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění