Vydavatel Annonce J. Kudláček: Nechtěl jsem se na Seychelách jen "válet"

Autor: Alena Bláhová | Publikováno: 8.2.2006 | Rubrika: Ostatní
Kudláček

Vydavateli Josefu Kudláčkovi se coby turistovi zalíbilo na Seychelách. Jelikož se nechtěl jen tak „válet“ na pláži, rozhodl se, že na tam rozjede vydávání inzertních novin Annonce, se kterými slaví úspěchy nejen v Česku, ale také v německém Bonnu či Kolínu na Rýnem. „Nemá to žádnou spojitost s aktivitami Radovana Krejčíře, nadstandardní vztahy mám s místní českou a německou komunitou již dávno předtím, než se tam přistěhoval,“ směje se.

Podle Kudláčka je největším handicapem počet obyvatel. Na Seychelách totiž žije asi jen sedmdesát tisíc lidí, což je stejně jako třeba na Kladně či v Mostě. „Během roku se tam však vystřídá několik stovek tisíc turistů, a tak jsme Annonci spojili pro ně i domorodce.“ Proto jsou rubriky psány dvojjazyčně – v angličtině, která je přístupná pro turisty, i ve kreolštině (směs, v níž převažuje francouzština). Inzerce je zveřejněna v jazyce, v jakém si ji objedná klient.

Seychely bez rotačky

Na Seychelách neexistuje novinová rotačka. Jediný deník, který tam vychází, je tištěn plochým ofsetem, na silnějším papíru. „Usoudili jsme proto, že seychelskou Annonci budeme tisknout v Praze. Místní slečny sepíší inzeráty, co přijdou, po internetu vše zašlou do pražského systému. Jednou týdně vše zašleme do tiskárny, kde tiskneme pražskou Annonci. Odtud výtisky putují rovnou na letiště, přes Paříž na Seychely. Na první pohled je to možná trošku dobrodružná záležitost, ale prozatím se vše osvědčilo,“ vysvětluje Kudláček.

Zatím vyšlo pouze pár čísel, takže nemůže hovořit o obchodních úspěších, nebo neúspěších. O podávání inzerce zájem je. Lhůta k jejich uveřejnění není na seychelské poměry až tak problematická. Každý inzerát podaný do pátku vyjde následující pátek. „Termíny bychom teoreticky mohli i zkrátit, není to technický problém. Jsme však vázáni na lety, které jsou v sobotu a v neděli daleko dražší,“ dodává vydavatel.

Start nultým číslem

S Annoncí na Seychelách začal Kudláček stejně jako v devadesátém roce v Praze – nulté číslo vyšlo loni na podzim coby příloha tamního deníku Nationale (nulté číslo české Annonce vyšlo v tehdejší Mladé frontě).

Seychelská Annonce je podle vydavatele pilotním projektem. Jeho záměry míří též na ostrov Mauricius, kde žije přes milion obyvatel. „Dalších bílých míst v této oblasti již mnoho není. Inzertní noviny existují už téměř všude, včetně Číny. Snad jen ne v Mongolsku, tam se mi ale vzhledem ke klimatu nechce,“ uzavírá Kudláček.

Josef Kudláček Josef Kudláček (*21. srpen 1951)

Absolvent grafické školy. Českou Annonci začal vydávat v roce 1990, dnes vychází nejen v Praze, ale i jiných městech. Například i v německém Bonnu či Kolíně nad Rýnem. Loni na podzim začal Annonci vydávat i na Seychelách. V devadesátých letech vydával též zpravodajský Český deník.

18041 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI? Pane Fialo, že se nestydíteODS zTOPkovatěla a likviduje poslední stopy své pravicovostiStudenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva Decroix

euPortal.cz

Takovéto perverzní knihy pohádek pro děti doopravdy existujíAndrej Babiš: Euro musí být klíčové téma pro jakoukoliv budoucí vládu. Nechápu, proč to politici konečně nepochopí

Eurabia.cz

Okamura vyzval českou policií, aby nevydávala muslimům povolení vlastnit zbraně. Okamura opět i upozornil na radikalismus českých muslimůPrezident Zeman: „Proč útočí Turci na Kurdy? No protože jsou faktickými spojenci Islámského státu"

FreeGlobe.cz

Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnostiGenerál Pavel, Štětina, Telička, Dvořák z ČT, Pithart... Publicista vrací úder Kocábovi
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění