Vydavatel Annonce J. Kudláček: Nechtěl jsem se na Seychelách jen "válet"

Autor: Alena Bláhová | Publikováno: 8.2.2006 | Rubrika: Ostatní
Kudláček

Vydavateli Josefu Kudláčkovi se coby turistovi zalíbilo na Seychelách. Jelikož se nechtěl jen tak „válet“ na pláži, rozhodl se, že na tam rozjede vydávání inzertních novin Annonce, se kterými slaví úspěchy nejen v Česku, ale také v německém Bonnu či Kolínu na Rýnem. „Nemá to žádnou spojitost s aktivitami Radovana Krejčíře, nadstandardní vztahy mám s místní českou a německou komunitou již dávno předtím, než se tam přistěhoval,“ směje se.

Podle Kudláčka je největším handicapem počet obyvatel. Na Seychelách totiž žije asi jen sedmdesát tisíc lidí, což je stejně jako třeba na Kladně či v Mostě. „Během roku se tam však vystřídá několik stovek tisíc turistů, a tak jsme Annonci spojili pro ně i domorodce.“ Proto jsou rubriky psány dvojjazyčně – v angličtině, která je přístupná pro turisty, i ve kreolštině (směs, v níž převažuje francouzština). Inzerce je zveřejněna v jazyce, v jakém si ji objedná klient.

Seychely bez rotačky

Na Seychelách neexistuje novinová rotačka. Jediný deník, který tam vychází, je tištěn plochým ofsetem, na silnějším papíru. „Usoudili jsme proto, že seychelskou Annonci budeme tisknout v Praze. Místní slečny sepíší inzeráty, co přijdou, po internetu vše zašlou do pražského systému. Jednou týdně vše zašleme do tiskárny, kde tiskneme pražskou Annonci. Odtud výtisky putují rovnou na letiště, přes Paříž na Seychely. Na první pohled je to možná trošku dobrodružná záležitost, ale prozatím se vše osvědčilo,“ vysvětluje Kudláček.

Zatím vyšlo pouze pár čísel, takže nemůže hovořit o obchodních úspěších, nebo neúspěších. O podávání inzerce zájem je. Lhůta k jejich uveřejnění není na seychelské poměry až tak problematická. Každý inzerát podaný do pátku vyjde následující pátek. „Termíny bychom teoreticky mohli i zkrátit, není to technický problém. Jsme však vázáni na lety, které jsou v sobotu a v neděli daleko dražší,“ dodává vydavatel.

Start nultým číslem

S Annoncí na Seychelách začal Kudláček stejně jako v devadesátém roce v Praze – nulté číslo vyšlo loni na podzim coby příloha tamního deníku Nationale (nulté číslo české Annonce vyšlo v tehdejší Mladé frontě).

Seychelská Annonce je podle vydavatele pilotním projektem. Jeho záměry míří též na ostrov Mauricius, kde žije přes milion obyvatel. „Dalších bílých míst v této oblasti již mnoho není. Inzertní noviny existují už téměř všude, včetně Číny. Snad jen ne v Mongolsku, tam se mi ale vzhledem ke klimatu nechce,“ uzavírá Kudláček.

Josef Kudláček Josef Kudláček (*21. srpen 1951)

Absolvent grafické školy. Českou Annonci začal vydávat v roce 1990, dnes vychází nejen v Praze, ale i jiných městech. Například i v německém Bonnu či Kolíně nad Rýnem. Loni na podzim začal Annonci vydávat i na Seychelách. V devadesátých letech vydával též zpravodajský Český deník.

19540 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Akce Vrbětice byla zřejmě "konzultována" spíše s USA než s EUArgentina spouští výrobu Sputniku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český SenátUmělci mluví: „Rusko nás obsadí za 23 minut, do pr...” sekl Ivan Vyskočil. Jiní naženou Kremlu hrůzu
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění