Další ukázkou jeho pojetí funkčního státu je to, že (jak sám přiznal) si z poslaneckých náhrad koupil byt za 5 milionů. Příkladem jeho pojetí pomoci lidem v nouzi zase bylo odpuštění daní z příjmu lidem „v nouzi“, kamarádům kamarádů v celkové výši 116 mil. Dnes slibuje, že bude zvyšovat daně úspěšným, aby zase mohl odpouštět daně neúspěšným kamarádům a rozdávat závistivcům? Většina předvolebních slibů Sobotky je zřejmě založena na lidské závisti a na touze projídat a nešetřit. Slibuje například obdobu proplácení 30 Kč u lékaře – nulovou sazbu DPH u léků. Takže opět, levice do jedné kapsy dá a z druhé si vezme na daních dvakrát tolik.

Slibuje zvýšení minimální mzdy na 12 000 a k tomu zvedat daně z příjmu fyzických osob až na 29%. Takže živnostník je opět parazit. Právnickým osobám také daně zvedne minimálně o 2%, vybraným odvětvím však až na 30% - například bankovnictví, telekomunikacím, energetice. Tato odvětví logicky zvednou ceny – banky zvednou poplatky, zvedne se hovorné a cena energií. Takže v konečném stadiu to nakonec zaplatí občan. Navíc toto zvýšení daní povede k zavedení mimořádných úsporných opatření dotčených firem, tedy zmrazení či snižování mezd a propouštění. Přitom paradoxně Sobotka slibuje nová pracovní místa.

Na lidské závisti je založeno zvednutí daní těm, kdo vydělávají víc jak 100 tisíc a prosperujícím firmám prý proto, aby se podíleli na sanaci státního dluhu. Dluhu, který tak dramaticky zvýšil právě pan Sobotka. ČSSD slibuje, že se postará o dobré fungování státu. Proč se o něj nepostarala v letech 1998 – 2006, kdy byla u vlády a namísto toho stát tak dramaticky zadlužila? Sobotka slibuje zrušení poplatků ve zdravotnictví, což bude znamenat minimálně propad v příjmech o 5 miliard, což prý nebude dramatické. Jenže ten propad neucítí státní rozpočet, ale kraje a jejich nemocnice. Sobotka tak ohrozí hospodaření nemocnic a přitom slibuje kvalitnější lékařskou péči, dostupnou pro všechny.

ČSSD opět populisticky slibuje a říká lidem, co chtějí slyšet. Tak snad už chybí jen ještě prosazovat trest smrti, když si to prý většina lidí přeje. Je vidět, že lidem 41 let komunismu a pak 8 let vlády levice nestačilo. ČSSD slibuje že prosadí dobře fungující stát. Inu, to jak si představuje funkční stát již předvedla – čím víc vy budete pracovat, tím víc vám budeme zvyšovat daně a tím víc budeme utrácet a rozdávat. Budeme zase zadlužovat a odpouštět daně kamarádům. Jiří Paroubek bezprostředně po vyhlášení výsledků voleb v roce 2010 pronesl ke své tehdejší manželce: „...přece nebudeme plakat......“ Tak, jen abychom po těch letošních volbách nakonec nebrečeli všichni.

Lidi, pokud zase uvěříte levici, že vám dá něco zadarmo, věřte, že to co vám dá, draze zaplatíte.

převzato z autorova blogu http://michalmaly.blog.idnes.cz/