Danielu Drtinovou jsem v Událostech, komentářích vskutku nemusel. Její prapodivný styl mi zkrátka neseděl. Na druhou stranu, člověk, který se snaží z tázaných politiků něco vydolovat musí být neústupný. A to Drtinová v rozhovoru s ministrem kultury dokázala dokonale.

Tak dokonale, že ministr kultury byl v přímém přenosu obnažen a usvědčen z neschopnosti. Takové věci se neodpouštějí. Brzy následoval vyhazov Drtinové z Událostí, komentářů. Prý ji byl nabídnut její vlastní pořad s jejím jménem v exkluzivním čase. Cožpak o to, který moderátor by po něčem podobném netoužil?

Vraťme se ale k vyvedenému rozhovoru s ministrem kultury. Ten se, ač musí být jako bývalý šéf televize mediálně zběhlý, dokázal akorát totálně ztrapnit, nedokázal říct jediný kloudný důvod proč odvolal právě nastoupivšího ředitele Národního divadla a jeho mediální výstup byl natolik tragický, že to muselo být onou poslední kapkou, po které jeho nynější šéf nařídil odvolaného šéfa ND vrátit do funkce.

Televizní odbory prakticky jasně naznačily, kdo je za přeřazením Daniely Drtinové: "Naposledy vyjádřil značnou nespokojenost s vedením rozhovoru současný ministr kultury Jiří Balvín, když moderátorka trvala na jasném vysvětlení motivů odvolání ředitele Národního divadla Jana Buriana. Po značně nepřesvědčivém výkonu v pořadu Události komentáře moderovaném právě Danielou Drtinovou byl Jiří Balvín přinucen své rozhodnutí revokovat a Jana Buriana vrátit zpět do čela první scény. ... Časová souslednost s nynějším stažením moderátorky z prestižního pořadu proti její vůli a bez jakékoli diskuse s celým tvůrčím týmem tak nelze považovat za náhodu."

Jiří Balvín jako bývalý šéf ČT má zcela určitě ještě vliv na její chod, určitě má vliv natolik velký, aby si vynutil odvolání toho, kdo jej podle jeho mínění ztrapnil, ale přitom v tomto případě paní Drtinová odvedla pro svého zaměstnavatele dokonalou práci - Balvín se ztrapnil naprosto sám.

Vracíme se tedy do dob, kdy nepohodlní lidé budou odvoláváni či dokonce mizet? Abychom se pak nemuseli ptát "Kam zmizel Mlíkař?". Politici si vždy budou stěžovat na neobjektivitu zpravodajství, budou si stěžovat na moderátory kvůli svým vlastním chybám, které se podařilo akorát v přímém přenosu odhalit a předvést.

Česká televize by měla být nezávislým médiem a nikdo by neměl do personálního složení těch kterých postů kecat. Takovou míru, řekněme slušně intervence, jsme mohli vidět naposledy u bývalého premiéra Paroubka, kdy si pokaždé stěžoval Úřad vlády a kvůli stížnostem byly dokonce ukončovány určité pořady.

Své by o tom určitě mohl vyprávět i kreslíř Zeleného Raoula Mareš, který v jednom rozhovoru uvedl, jak si z Úřadu vlády stěžovali, jak to, že nakreslil pana premiéra v pomačkaném saku, že se to nesmí a podobně. Došlo dokonce až na soudní spor, který bývalý premiér s manželkou prohrál.

Vypadá to, že SPOZ bude další takovou stranou, která si bude stěžovat na jakoukoli negativní věc. Přitom ale míří primitivní kampaní na primitivní voliče. Bohužel, primitivních voličů je v této zemi poměrně dost a takoví skutečně rádi slyší na jednoduchá hesla.

billboardJe zvláštní, že v den, kdy nebyla vyslovena důvěra Zemanově vládě, objevily se billboardy SPOZ, které de facto odstartovaly předvolební kampaň. Náhoda? Neřekl bych, spíše dopředu vykalkulovaný tah. Prý jde primárně o petiční kampaň, ale ti primitivní lidé, pro které je to určeno, se určitě nebudou zabývat malými písmeny.

Na billboardu se jim sděluje "Řekněte ne zlodějům!" a stejně velkým písmem následuje "Stop Kalouskovi!" (viz foto). Primitivní volič si dá dohromady zloděj a Kalouska. Kalousek je zloděj, je sdělení SPOZ jejich voličům. A ti tomu budou tleskat a nadšeně souhlasit. Co na tom, že to není pravda?

Pokud by přišel někdo s podobným billboardem týkajícím se SPOZ a Zemana, byl by okamžitě oheň na střeše. Jenže Miloš Zeman má za sebou poněkud nevyjasněnou pozdě zaplacenou prezidentskou kampaň a nabízí se možnost korupce formou odhalení, že dárci přiznali svou fiktivnost.

Obávám se, že naši zem čekají perné chvíle. Odmítnutý premiér Rusnok plánuje, že demisi po nevyslovení důvěry podá až týden poté. Přitom by mělo být pravidlem, že po nezískání důvěry Poslanecké sněmovny by měl premiér podávat demisi obratem. Co když se pan Rusnok rozhodne, že demisi podá třeba za měsíc?

Nečeká nás radostná budoucnost. Vyhlídka, že zde bude rudooranžová vládase svými rozhazovačnými choutkami na dluh, hradní strana, která bude chtít pohltit jak socialisty tak nereformovatelné komunisty a určovat cestu levice, to vše doprovázeno personálními čistkami nepohodlných osob a dosazování Zemanových kamarádů, je značně neoptimistická.

Doufám, že naše krásná země, která dokázala přežít čtyřicet let rudého teroru, přežije i pět let opileckého aligátora putinovského typu a jeho apoštolské strany. Škoda, opět se o nějakou dobu protáhne čas, kdy se budeme moci stát skutečně vyspělou demokracií.

titulek upraven redakcí ePortál.cz

Čtěte také: 

Stále populárnější česká sekta si zvolila svého apoštola. Budete překvapeni, protože tohoto člověka určitě znáte