Jiří Paroubku, máš konečně padáka! Bráníš poklesu nezaměstnanosti!

Autor: Dušan Šrámek | Publikováno: 24.1.2006 | Rubrika: HotNews

Nezaměstnanost patří k nejhorším průvodním jevům socialistických vlád. Zatím žádný králík z klobouku, a že jich už socialisté vytáhli na světlo boží pěknou řádku, s tímto fenoménem nic neudělal.

Plus minus se nezaměstnanost drží stále ve výši okolo 10 procent, což znamená, že bez práce je stabilně okolo 10 procent práceschopného obyvatelstva. Nezaměstnanost v České republice má skutečně kuriózní vývoj.

V době masivní restrukturalizace a transformace ekonomiky na počátku devadesátých let byla zcela nezanedbatelným problémem. Její zvýšení se ale nápadně shoduje se vstupem Miloše Zemana do Strakovky. Jistě, byla zde sice recese z roku 1997, která nepochybně přispěla k tomu, že dosavadní částečná přezaměstnanost kvůli zpomalení ekonomiky vyplula napovrch, nicméně již sedmým rokem je český HDP v černých číslech, přičemž růst akceleruje, ale s nezaměstnaností to nedělá nic, nebo lépe řečeno téměř nic.

Z toho je zřejmé, že nezaměstnanost u nás nemá strukturální charakter. Kolik miliard korun se vyhodilo na investiční pobídky, průmyslové zóny, rozvoj infrastruktury, aktivní politiku zaměstnanosti a podobné další a další „králíky“ za dvě poslední volební období, by těžko někdo spočítal.

Rozhodně není přehnané tvrdit, že to bylo daleko více, než kolik stál „bankovní socialismus“, jehož náklady straší socialisté dodnes. Podle zveřejněných údajů na podporu podnikání a dalších transferů týkajících se zaměstnanosti vychází nakonec jedno pracovní místo až na milión korun, podle bývalého šéfa ČKA Pavla Řežábka záchrana jednoho místa v Zetoru přišla dokonce bratru na dvanáct miliónů.

Řešení záhady tak vysoké nezaměstnanosti je poměrně jednoduché. Namísto neefektivně vyhozených peněz snižme daně, odstraňme nadbytečnou byrokracii počínaje zákoníkem práce, deregulujme nájemné a co nejvíce znevýhodněme ty, kterým se nechce pracovat.

Bohužel - namísto zásadních a logických reformních kroků nám opět Paroubek se Škromachem nabízí další „králíky z klobouku“, tentokrát opravdu obzvláště vypečené. Jak sníží nezaměstnanost chov slepic či vedlejšák u neziskových organizací, ví snad jenom Bůh a zmínění soudruzi.

A tak ke skutečnému snížení nezaměstnanosti dojde s největší pravděpodobností až tehdy, kdy se kouzelnická partička ze Strakovky a Lidového domu objeví na úřadech práce rovněž.

5533 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Objevuje se u nás stále větší počet osob zahalených v islámských nikábech?Evropská unie je škůdcem, parazitem, vrahem a rakovinou Evropy. Pokud chceme, aby Evropa přežila, musíme zrušit totalitní neomarxistickou instituci s názvem Evropská unie

Eurabia.cz

Miliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraciVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Markéta Šichtařová ztrhala portfolio Jourové: Evropské hodnoty? Na nich se s komunisticko-ekoteroristickou Evropskou komisí vůbec neshodnuTak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění