Jiří Paroubku, máš konečně padáka! Bráníš poklesu nezaměstnanosti!

Autor: Dušan Šrámek | Publikováno: 24.1.2006 | Rubrika: HotNews

Nezaměstnanost patří k nejhorším průvodním jevům socialistických vlád. Zatím žádný králík z klobouku, a že jich už socialisté vytáhli na světlo boží pěknou řádku, s tímto fenoménem nic neudělal.

Plus minus se nezaměstnanost drží stále ve výši okolo 10 procent, což znamená, že bez práce je stabilně okolo 10 procent práceschopného obyvatelstva. Nezaměstnanost v České republice má skutečně kuriózní vývoj.

V době masivní restrukturalizace a transformace ekonomiky na počátku devadesátých let byla zcela nezanedbatelným problémem. Její zvýšení se ale nápadně shoduje se vstupem Miloše Zemana do Strakovky. Jistě, byla zde sice recese z roku 1997, která nepochybně přispěla k tomu, že dosavadní částečná přezaměstnanost kvůli zpomalení ekonomiky vyplula napovrch, nicméně již sedmým rokem je český HDP v černých číslech, přičemž růst akceleruje, ale s nezaměstnaností to nedělá nic, nebo lépe řečeno téměř nic.

Z toho je zřejmé, že nezaměstnanost u nás nemá strukturální charakter. Kolik miliard korun se vyhodilo na investiční pobídky, průmyslové zóny, rozvoj infrastruktury, aktivní politiku zaměstnanosti a podobné další a další „králíky“ za dvě poslední volební období, by těžko někdo spočítal.

Rozhodně není přehnané tvrdit, že to bylo daleko více, než kolik stál „bankovní socialismus“, jehož náklady straší socialisté dodnes. Podle zveřejněných údajů na podporu podnikání a dalších transferů týkajících se zaměstnanosti vychází nakonec jedno pracovní místo až na milión korun, podle bývalého šéfa ČKA Pavla Řežábka záchrana jednoho místa v Zetoru přišla dokonce bratru na dvanáct miliónů.

Řešení záhady tak vysoké nezaměstnanosti je poměrně jednoduché. Namísto neefektivně vyhozených peněz snižme daně, odstraňme nadbytečnou byrokracii počínaje zákoníkem práce, deregulujme nájemné a co nejvíce znevýhodněme ty, kterým se nechce pracovat.

Bohužel - namísto zásadních a logických reformních kroků nám opět Paroubek se Škromachem nabízí další „králíky z klobouku“, tentokrát opravdu obzvláště vypečené. Jak sníží nezaměstnanost chov slepic či vedlejšák u neziskových organizací, ví snad jenom Bůh a zmínění soudruzi.

A tak ke skutečnému snížení nezaměstnanosti dojde s největší pravděpodobností až tehdy, kdy se kouzelnická partička ze Strakovky a Lidového domu objeví na úřadech práce rovněž.

6207 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Co je vlastně Gay (a dnes už šedesát čtyři dalších) Pride? Komunisty prověřená filmařka a poslankyně Sommerová požaduje vyhazov kandidáta SPD z rady ČRoOrganizace pro pomoc uprchlíkům aneb jak se blahobytně živit na pomoci uprchlíkůmDědictví ISIS. Připomeňme si genocidu Jezídu spáchanou muslimy ...Litvu zaplavují muslimští ilegální imigranti. EU slibuje jejich přerozdělení po Evropě!

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czAmeričané se musí probudit a pochopit, že ztrácejí svoji zemi. Americké děti se učí nenávidět sebe, své rodiče a svou zemi

Eurabia.cz

O výhledu nových knih o islámu na následující měsíce. Pomozte nám vzdělávat český národ!Litva pokračuje v násilném vyhánění ilegálů: Jeden mrtvý

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“Politici a ČT. Zásadní zjištění. Hana Lipovská prozradila, co objevila po svém vstupu do Rady ČT
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění