Celý život se B. Sobotka věnuje politice. Nejprve jako zastupitel Slavkova, poté jako poslanec. Nepoznal jak žijí běžní lidé. O tom, že patří k těm, které politika živí a jsou na ní existenčně závislí svědčí i to, že si, jak sám přiznal, z poslaneckých náhrad ušetřil 5 milionů na byt. Co na tom, že je měl spotřebovat na „službu lidem“? Bakala díky kamarádovi Sobotkovi v roce 2004 zprivatizoval 44 tisíc bytů na Ostravsku za 35 miliard! Na závazek nabídnout přednostně tyto byty nájemnikum Bakala zapoměl a jeho kamarád Sobotka k tomu mlčí. Proč asi? Ukázka levicové politiky pro lidi a parlamentního systému v praxi.To chtěl Bohuslav Sobotka zachraňovat?

Bohuslav Sobotka zcela ignoroval to, že 65 % veřejnosti, 95 % voličů ČSSD a 75% voličů J. Dientsbiera je pro Rusnokovu vládu. Ignoroval svoji stranu a voličskou základnu a na M. Haška poslal zhrzeného solitéra, vzteklého psa Dientsbiera. Media byla plná rozhovorů s nimi a vedle pravice byl najednou nepřítelem paradoxně i Hašek, který na rozdíl od Sobotky prosazoval vůli většiny straníků, voličů a veřejnosti.

V současné situaci není ideální řešení. Z možných variant Sobotka s Kalouskem, Němcová s Kalouskem nebo Rusnok, je Rusnokova vláda tím nejmenším zlem. Jestliže to Bohuslav Sobotka s tím zachraňováním parlamentní demokracie myslí upřímně, měl by rezignovat na post předsedy ČSSD. Protože prohrál, protože se postavil většinové vůli strany, kterou vede. Hlasování ČSSD o důvěře Rusnokovi bylo totiž zároveň hlasováním o nedůveře Sobotkovi. V demokratické společnosti politik, který prohraje, podá demisi. Měl by tak učinit i B. Sobotka.

Bohuslav Sobotka nehrál o parlamentní demokracii, ale o příští volby a o možnou koalici s Kalouskem. Příští volby vyhraje levice. Nevím jak vy, ale v takovém případě tandem Sobotka / Kalousek, který už jednou tak dramaticky zadlužil tuto zemi, prostě nechci.

převzato z autorova blogu

Čtěte také: 

Špidlův epigon Kalousek – pseudopravičák zvyšující daně

Paroubkův žák Sobotka plánuje vládu s KSČM

Kterak si Bohouš Sobotků na vidle naběhl