Asi jsme nepoučitelní aneb zážitek z konference v Londýně

Autor: Václav Klaus | Publikováno: 26.6.2013 | Rubrika: Politika
EU - totalita

O víkendu jsem se v Londýně zúčastnil zajímavé a inspirativní třídenní konference asi stovky současných i bývalých politiků, akademiků a představitelů byznysu, která se každoročně schází pod názvem Le Cercle. Byla tam řada známých osobností nedávné britské politiky (John Major, Norman Lamont, Malcolm Rifkind), z Ameriky (např. Paul Wolfowitz), ale i současný polský ministr zahraničí Sikorski nebo gruzínský prezident Saakašvili.

Nebudu komentovat jednotlivá vystoupení, ani vystoupení své, které je k dispozici na těchto webových stránkách (a trochu zkráceně publikované v sobotních Lidových novinách pod názvem „Mezi stagnujícím Západem a rychle rostoucím Východem“). Poučil jsem se v mnohém, ale musím se podělit o jeden, zcela hrůzný zážitek, který jsem tam musel protrpět.

Na konferenci vystoupil i švýcarský profesor z univerzity v Ženevě, předseda jakéhosi Evropského kulturního centra, ale hlavně speciální poradce (jeden ze čtyř) předsedy Evropské komise José Manuela Barrosa, Dusan Sidjanski. Zdá se, že ještě nepostřehl, že má dnešní Evropa (a hlavně Evropská unie a Eurozóna) nějaký problém. Vím sice, že eurofanatici existují, vím, že přes všechno, co se děje, chtějí stále více a více Evropy, ale míra a způsob, s jakým své názory prezentoval tento člověk, přesahovaly všechno, co jsem dosud zažil. Pikantní bylo, že to byl Švýcar narozený v Bělehradě – navíc ani Švýcarsko, ani Srbsko členy EU nejsou.

Viníkem jakýchkoli existujících problémů EU jsou podle něj národní státy. Za všechno špatné mohou národní státy a ne byrokratický, nedemokratický, od lidí zcela oddělený a odtržený moloch zvaný Evropská unie. Dlouho protestuji proti tomu, že systém národních států vede nevyhnutelně k válkám (ač všichni rozumní lidé vědí, že k válkám vede nacionalismus ve spojení s totalitární ideologií), ale v tom tento řečník není ojedinělý.

Přesto jeho vystoupení ojedinělé bylo. Ideologie evropeismu je zhoubná a zaslepuje oči, ale v době, kdy – kam se člověk otočí – slyší slovo Evropská unie, a kdy jsou tím nesmírně nešťastně manipulovány naše děti a naši vnukové, Barossův poradce považuje za naprostou hrůzu, že jsou dnes a denně děti ve školách „indoktrinováni ideologií nacionalismu a národního státu“ (!!!), ač je pravdou pravý opak. Žádal zásadní změnu a radikální výuku evropanství. Nemám chuť vznášet standardní, všem rozumným lidem známé protiargumenty, za šokující považuji už samotné arogantní věty – mně dosud neznámého – pana profesora.

Profesoři mohou mít zmatené a ztřeštěné názory (i my jsme se s jedním takovým příkladem nedávno u nás setkali), ale zvolí-li si takového profesora za svého speciálního poradce nejvýznamnější funkcionář Evropské komise, pak se jedná o věc, kterou nelze zamlčet. Proto aspoň takto o této věci informuji. Každý nedemokratický, absolutistický či totalitární režim chtěl zmanipulovat děti. Evropský režim to chce také.

Václav Klaus, Blog IVK č. 2, 24. června 2013, převzato z vaclavklaus.cz

Čtěte také: 

Podívejte se, na jaký nesmyslný projekt se našlo neuvěřitelných 885 milionů EUR

Evropská unie je monstrum. A jde ke dnu (Nigel Farage)

Orwell vs. EU: Dluh je úspora, láska je nenávist, EU je suverenita

Klíčová slova: EU  | euroskepticismus  | Václav Klaus
5445 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czPohroma se podle všeho blíží... Nemůže být vítězství Pirátů přece jen k něčemu dobré?

Eurabia.cz

Vzpomínky na Sýrii od českého diplomataVyhlazeni Evropanů je OK. Prostě jedna tlupa té druhé pobije samce a unese samice

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Rusko ovlivnilo volby v USA? Někomu hrabe!“ Advokát si vyšlápl proti JourovéA dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění