Důkazů je z minulosti i současnosti víc než dost.

Bylo to v padesátých letech, když se soudružka Marta Gottwaldová rozčílila na jedné z brněnských recepcí pro rudé panstvo, že pořadatelé ani přes její výslovné přání nezajistili nejlepší francouzské koňaky. Dále se brněnský spisovatel Čestmír Jeřábek zmínil o aféře, kdy matce malé dcerky nemocné tuberkulózou odmítlo komunistické ministerstvo zdravotnictví dát devizy na dovoz potřebného léku ze Švýcarska, ale ve stejné době nakoupila zmíněná manželka masového vraha, opilce a syfilitika Klementa Gottwalda luxusní krajky v Belgii za 70 tisíc korun.

Komunisté zřídili pro stranické špičky luxusní sanatoria zvané SANOPZ, zatímco plebs se musel spokojit s nemocnicemi, kterým chyběly potřebné léky a používaly zastaralé přístroje. K popukání byl bývalý generální tajemník ÚV KSČ soudruh Milouš Jakeš, který o speciálních obchodech vyhrazených stranické nomenklatuře v jednom z pozdějších rozhovorů uvedl, že vlastně nebyly nic extra a dalo se tam koupit stejné zboží jako v tuzexu. Pro mladší, tuzexy byly vybrané prodejny, kde se za tvrdou měnu (dolary, libry, marky) nebo za tzv. tuzexové koruny lidové zvané bony (kurs zhruba 1 bon za 5 Kčs) dalo koupit lepší západní zboží, které v normálních obchodech chybělo.

Nyní vychází najevo, že komunističtí poslanci Miroslav Opálka (proslulý mimo jiné utrácením peněz daňových poplatníků za nesmyslné lety mezi Prahou a Ostravou) a Soňa Marková zatajili ve svých majetkových přiznáních statisícové příjmy za účinkování ve správní radě VZP, přičemž všichni jejich ostatní kolegové je nezapřeli. Člověka až napadne, o jakou levotu asi šlo?

Jejich kolegyně Miloslava Vostrá je pro změnu ve firmě, která dluží lidem statisíce korun na fakturách po splatnosti. Přitom soudružka Vostrá je vyhlášena tím, že moralizuje kde koho. Úsměvný je také fakt, že komunisté mají ve svém programu pořádek ve splatnosti faktur. Tak tento bod programu by mohla podrobně zpracovat právě dotyčná podnikatelka, má k tomu ty nejlepší předpoklady.

A o milionových dluzích komunistického poslance Miroslava Ransdorfa se nemá cenu ani rozepisovat, reportáže TV NOVA na toto téma byly dostatečně přesvědčivé a lze je vyhledat na tn.cz. I když je pravdou, že soudruh Ransdorf již část svých dluhů za cenu nové půjčky splatil.

Kážou vodu a pijí víno, tento další biblický citát přesně charakterizuje komunistické špičky. Ty myslí jen na sebe a nikoliv na „prostý lid“.  

Čtěte také: