Vyhodili z okna neuvěřitelný balík peněz a ještě mají tu drzost si hrát na zachránce světa

Autor: Jiří Hanzlíček | Publikováno: 26.5.2013 | Rubrika: Ostatní
Ekologie

Podle závěrů poslední Páteční tiskovky Energetického úřadu je výstražným znamením pro politiky. Současná podpora více jak 20 tisíc slunečních elektráren je pro ČR zcela ekonomicky neúnosná. Dotace ve výši 44 miliard ročně za vyrobení pouhých 12 procent elektřiny se budou stupňovat, pokud nedojde k zastavení podpory pro nové zdroje od roku 2014 novelizací zákona. Rovněž kontrola již vydaných licencí u 162 slunečních elektráren s výkonem nad jednu megawattu může být aktivním řešením. Zůstává však stát vyšetřování a zjišťování podivných a utajovaných majitelů solárek. Zamete se vše opět pod stůl?

Stávající nedomyšlený zákon demagogicky vyvolaný zeleným hnutím za záchranu Planety před globálním oteplování, stanovuje podporu na 20 let, což by znamenalo asi jeden bilion korun doslova vyhozených oknem. Nad nesmyslnou podporu obnovitelných zdrojů u nás je však potřebné se zamyslet v celosvětovém kontextu.

Skutečností zůstává, že například v USA se legislativou a trhem snižují ceny elektřiny a zemního plynu. Opačně si počíná Evropská unie, kde ceny narůstají. Jednou z příčin je i nedomyšlená směrnice klimaticko energetického balíčku se značnými ekonomickými a ekologickými dopady do členských zemí. Stanovuje do roku 2020 nesmyslné cíle výroby energie z obnovitelných zdrojů. Důsledkem je plíživé navyšování cen energetických, průmyslových a spotřebních komodit, omezování nebo zánik průmyslových podniků, zvyšování nezaměstnanosti a inflace. Nutno počítat i s možným odchodem řady prosperujících podniků do rozvojových zemí. Ekonomové spočítali, že nedomyšlenými opatřeními sníží státy Evropské unie celosvětové emise skleníkových plynů o pouhá dvě procenta, která k ničemu nepřispějí.

Značné a nekontrolovatelné emise skleníkových plynů, především v Číně, Indii a v USA neúčelné snížení emisí propagované pouze v Evropské unii vysoko překonají. Bez málo pravděpodobné dohody s těmito státy nemá celý projekt pouze v Evropské unii žádný věcný smysl.

Potvrzuje to i zpráva uznávané Mezinárodní energetické agentury. Ukazuje, že současná produkce energie na celém světě přes veškeré investice Evropské unie i ČR vkládané do obnovitelných zdrojů, nejsou celosvětové emise výrazně zelenější, než jak tomu bylo v roce 1990. V textu se přímo píše, že hledání čistého energetického systému pro celý svět je v současné době dosti nereálné. V posledních deseti letech jedna vyprodukovaná jednotka energie přináší stejné znečištění prostředí emisemi skleníkových plynů, jako tomu bylo před více jak dvaceti lety.

To jsme to ze zelenými v zádech dopracovali! Nelze se proto divit, že stamilionové finanční prostředky ve všech oblastech státu kriticky chybí. Zamyslí se alespoň někteří naši volení poslanci??

RNDr. Jiří Hanzlíček, bývalý poradce ministrů průmyslu

 

Čtěte také: 

Zelení jsou nesvoboda

 

Miloš Zeman: Zelení jsou jako komunisté aneb Miloš má pravdu

6221 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czPohroma se podle všeho blíží... Nemůže být vítězství Pirátů přece jen k něčemu dobré?

Eurabia.cz

Vzpomínky na Sýrii od českého diplomataVyhlazeni Evropanů je OK. Prostě jedna tlupa té druhé pobije samce a unese samice

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Rusko ovlivnilo volby v USA? Někomu hrabe!“ Advokát si vyšlápl proti JourovéA dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění