Radikální islám, někdy označovaný jako islamismus, je nebezpečnou deviací jednoho z největších, kulturně a vědecky nejtvořivějších světových náboženství v lidských dějinách – islámu.

Jak lze označit islám za jedno z „vědecky nejtvořivější světové náboženství“, když patří islámské země v současnosti k nejméně gramotným zemím světa? Ideálem islámských duchovních je návrat do 7. století, kdy se muslimské armády začaly zmocňovat rozsáhlého území tehdejšího civilizovaného světa. Před brutalitou muslimských bojovníků se třásla celá Evropa.

Z okupovaných území přejímali muslimové nové poznatky, sami toho moc nevymysleli. Je pravda, že jejich stavby jsou velkolepé. Brutální Herodes Veliký byl ovšem také výborný stavitel.

Radikální islám“, pokračuje poslanec Paroubek, „je do značné míry dítětem studené války.

Radikální často znamená „jdoucí ke kořenům“, nekompromisní, krajní, revoluční. Ale takový byl islám od svého založení. Korán nezná kompromis s ne-muslimy. Ti musí přijmout islám nebo ponížení. Muslimové jsou povinní bojovat proti všem ne-muslimům, dokud „nebude islám jediným náboženstvím světa.“ Takhle se muslimové chovají všude a vždy, když jsou dostatečně vojensky silní. Je to jejich náboženská povinnost a studená válka s tím nemá nic společného.

Trvalým producentem politického islámu je rovněž neschopnost Západu po dlouhé dekády reálně přispět k vytvoření palestinského státu.

Palestinští Arabové opravdu nemají svůj samostatný stát. Ale v tomto případě to není neschopnost Západu. OSN samostatný stát palestinským Arabům v listopadu 1947 nabídla stejně, jako palestinským Židům. Židé nabídku přijali a vytvořili moderní demokratický stát. Arabové dali přednost válkám a terorismu, proto jsou dodnes frustrovaní. Západ je dodnes živí. Židovský stát dodnes odmítají uznat.

Západ je producentem… zejména protiamerických a celkově protizápadních nálad v arabském a islámském světě.

Muslimové nenávidí západní země podobně jako všechny ostatní ne-muslimské země. Muslimové v Evropě užívají všech výhod a sociálních požitků, a přesto Evropany nenávidí a vyhrožují jim terorem.

titulek doplněn redakcí ePortál

Čtěte také: 

 

"Většina muslimů v ČR mě nenávidí, protože jsem veřejnosti odhalil jejich přetvářku", říká v rozhovoru pro ePortál autor knihy Islám a islamismus v České republice Lukáš Lhoťan.

Islám v České republice: Máme se čeho bát?

 

Tři čtvrtiny Čechů mají negativní názor na islám