Dialog: "Gottwald měl tisíckrát pravdu, když říkal, že bez Sovětského svazu by naše národy nežily ve svobodě."

Autor: Dušan Makovský | Publikováno: 8.5.2013 | Rubrika: Politika
Bolsevici

 

Ano, Stalinovi vděčíme za to, že se českoslovenští komunisté a spolu s nimi náš lid správně orientoval v poválečné situaci, v procesu národní a demokratické revoluce, jež přerostla v revoluci socialistickou zásluhou gottwaldovského vedení, které zmařilo puč reakce v únoru 1948, jež usilovala o restauraci kapitalismu.

 

Kvízová otázka. Tento text vyšel v Rudém právu během padesátých let, nebo v marxisticko-leninském měsíčníku Dialog v prosinci 2009? Kdo tipuje druhou možnost, vyhrává rudého bludišťáka.

 

Předpokládám, že mnohým z vás nebude jméno měsíčníku Dialog nic říkat. Proto krátké představení. Jde o plátek, vycházející již 24 let s podtitulem Otázky-odpovědi a hlavičkou Komunistický list. Za deset korun měsíčně je možné si ho zakoupit na merendách pořádaných KSČM, nebo předplatit u nakladatelství Orego.

 

 

 

Pokud někdo toužíte číst oslavné ódy na Stalina, Gottwalda, únorový převrat nebo nostalgické stesky starých soudruhů, doporučuju investovat pětku a jedno číslo si zakoupit. V aktuálním květnovém čísle se například můžete dočíst, že:

 

S blížící se Rudou armádou pochopili čeští vlastenci, že svobodu je třeba vzít do vlastních rukou. A poté i správu země proti kolaborující a zaprodané velkoburžoazii a jejím pohůnkům, jejichž potomci se dnes v této zemi nezřízeně roztahují.

 

Gottwald měl tisíckrát pravdu, když říkal: bez Sovětského svazu by naše národy nežily ve svobodě. V sovětském svazu, zdůrazňoval Gottwald, našel náš koráb bezpečný přístav. A odsud také jeho heslo, dnes tak vysmívané „Se sovětským svazem na věčné časy!“. Ale připomeňme hned, že se Sovětským svazem, jak jej vytvořil za Stalina! A jak o něm s obdivem psal Julius Fučík.

 

(sken celého článku najdete zde: http://www.nsdap.cz/dialog_big.jpg)

 

Je až s podivem, že podobná tiskovina u nás vychází, zcela legálně, s registrací ministerstva kultury č. 6320. Ať se podívám na jakoukoliv stranu onoho plátku, odzhora až dolu jde o jedno velké porušení § 403 a § 404 o propagaci hnutí, směřujícího k potlačení práv a svobod.

 

Před časem jsem kdesi narazil na informaci, nevím nakolik pravdivou, že se vedení KSČM od tohoto plátku distancuje, že s ním nechce mít nic společného. Jenže...

 

Podívejme se, kdo je vydavatelem Dialogu. Jde o společnost Orego, patřící RSDr Milanu Havlíčkovi, tajemníkovi klubu zastupitelů KSČM ve Středočeském kraji a předsedovi obvodního výboru KSČM pro Prahu-Východ. Nakladatelství Orego vydává publikace oslavující období normalizace, Che Guevaru, Gottwalda či obhajující teror padesátých let. Bývají k zakoupení taktéž na merendách KSČM.

 

Předsedou redakční rady je JUDr. Ivan Hrůza, zastupitel za KSČM na Praze 6, bývalý pracovník XI. odboru kontrarozvědky, který měl na starosti „kontrarozvědnou ochranu mládeže, vědy, školství a kultury“. A jen nějakou shodou náhod je místopředsedou pražské rady KSČM a pravou rukou Marty Semelové.

 

Pravidelnými přispěvateli jsou mládežníci z Komsomolu, organizace, kterou vede policie v patrnosti jako levicově extremistickou a jejíž členové jsou taktéž z velké většiny členy KSČM.

 

 

 

 

V tiráži jako adresu webových stránek měsíčníku dialog je uvedený web OV KSČM Praha – Východ.

Jak vidno, distanc vedení KSČM je jen tak, naoko, aby se neřeklo, že se u nich ve straně nic nezměnilo, že jsou i po tolika letech stále stejní, se stejným tužbami po revolučním a třídním boji.

 

Zkouším si představit, jaká je pravděpodobnost, aby u nás vycházel například měsíčník „Listy z Říše“, oslavující myšlenky árijské krve, dštící síru na prohnilý a zkažený židovský národ a hlásající nutnost získání životního prostoru na východě. Samozřejmě v hlavičce vkusně ozdobený svastikou a přinášející pravidelné medailonky význačných osobností, jako byl Heydrich, Himmler nebo Eichmann. Vsadím cokoliv na to, že ten, kdo by byl tak smělý a o něco podobného se pokusil, skončil by před soudem, s pořádným flastrem, národ by se křižoval, osobnosti by se vyjadřovaly a nejhlasitější vřískot by se ozýval právě od věrných čtenářů měsíčníku Dialog.

A přitom obsahově od sebe nejsou nijak vzdálení...

 

Psáno pro ePortál.cz

 

 

Čtěte také: 

 

 

„Kniha“ psaná pro blbce

Zkoumání rudé totality bez komunistů aneb chvála antikomunismu

 

Komunisti zas slibují demokracii i svobodu podnikání. Stejně jako v roce 1946

Klíčová slova: komunismus
4685 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czNesmíme nikdy zapomenout na to, že Německo chtělo náš národ vyhubit jako podle nich součást podřadné rasy

Eurabia.cz

Exkluzivně: síly NATO vtrhly do Ruska! VideoProtiimigrační pakt EU-Turecko flignou

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

,,Ani za 50 tisíc dolarů bych se nenechal zabít.” Afghánistán: Generál Šándor natvrdoVIDEO Devastující tornádo na jižní Moravě: Zbořilo půl obce, pohazovalo auty. Mrtví a mnoho zraněných. Lidé pod závaly
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění