Kdo opravdu řídí Českou televizi?

Autor: Jan Koucký | Publikováno: 7.5.2013 | Rubrika: Politika
Česká televize

Žijeme v divném světě. Respektive divný svět dělají z naší současnosti média. Večerní zprávy dokáže vyplnit jeden výbuch plynu v Praze, nebo šílenec z Bostonu. A když už se náhodou dostane na pořad dne opravdu vážné téma, řeší se nepodstatné detaily a jádro problému zůstane mimo hlavní pozornost. Příkladem nám budiž aktuální dění kolem novoroční amnestie prezidenta Václava Klause.

Je mi úplně jedno, kdo psal či nepsal, kdo četl či nečetl a kdo radil či neradil. Naprosto mě nezajímá to, zda amnestii psali na ministerstvu spravedlnosti, nebo text vznikl na Pražském hradě. O toto zde vůbec, ale vůbec nejde. Jde pouze o rozehrávání dalších a dalších her kolem Klausova rozhodnutí, aby téma bylo živé v období dalších voleb. Co kdyby se náhodou Klaus rozhodl vrátit do politiky? To je totiž noční můra všech antiklausovců.

Dlouhodobě tvrdím, že pokud bychom se na amnestii dívali tou správnou optikou, zabývali bychom se dnes stavem české justice a nikoliv autory Klausova pardonu. Ano, mám na mysli tolik kritizovaný Čl. II, jehož plné znění je následující:

“Nařizuji, aby bylo zastaveno pravomocně neskončené trestní stíhání, s výjimkou trestního stíhání proti uprchlému, od jehož zahájení k 1. lednu 2013 uplynulo více než 8 let, pro trestné činy, za než trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody nepřevyšující deset let.”

Jsem si jist, že řada lidi vidí tento odstavec prvně v životě. Ale o to mi ani tak moc nejde. Rád bych zmínil téma, které měla prezidentova abolice otevřít a nad nímž se měla vést vážná diskuse. Ano, jde mi o to, proč české soudy trvají tak dlouho. Jak již bylo uvedeno, prezident Klaus zastavil trestní stíhání, od jehož začátku uplynulo k letošnímu Novému roku více jak 8 let. Opět je třeba vysvětlit, že tato lhůta se nepočítá od okamžiku spáchání trestného činu, ale od okamžiku zahájení trestního stíhání. V praxi to znamená, že 8 let nepadlo rozhodnutí, zda ten či onen člověk je vinen nebo nevinen. Jak je možné, že toto nikomu nevadí? Proč se neptáme, co dělají naši soudci? Proč nezjišťujeme, jak rychle naši soudci soudí?

Dnes a denně jsme svědky šarvátek kolem autorství amnestie. Novináři naznačují, že v pozadí celé amnestie je nějaké spiknutí. Ale co když je spiknutí kolem způsobu informování o dopadech amnestie? Není veřejnost přeci jen záměrně klamána? Ale kým? Jaké temné síly stojí za českými deníky? Kdo je vlastní? Kdo opravdu řídí Českou televizi? A kdo to celé režíruje? Jméno zatím neznáme, ale jistě brzy vystoupí ze svého úkrytu. Českou republiku je přece nutné zachránit. Otázkou je, kdo Českou republiku zachrání před jejími zachránci?

Psáno pro ePortál.cz

 

Čtěte také: 

Česká televize je zločinecká organizace

Veřejnoprávní ČT chybí vkus, kvalita i vize. Co takhle ji zrušit?

Další veřejnoprávní zvěrstvo ČT

Klíčová slova: Václav Klaus  | Česká televize
4477 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Piráti v sombrerech: Transgender exempláře obsazují pozice. Budou si depilovat nohy? Revoluce žere vlastní děti. Feministky ostrouhajíPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Premiér Orbán vyzval v k 7-bodové reformě EU!Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlato

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění