Prim v kategorii zákonodárných aktivních pitomů hrála svého času vláda současného presidenta Zemana, která za svůj program vyhlásila legislativní smršť. Jejich socialistické myšlenkové pochody jim totiž zřejmě celý život signalizují, že hloupý volič potřebuje pořádný bič s dozorci, neboť sám je nesvéprávný a neschopný pochopit dobro, které pro něj státní moc koná.

Veškeré vlády domácí i evropské, kde komunistické myšlení postupně nostalgicky vítězí na celé čáře, se tedy snaží vnutit svým obyvatelům tak velkou porci sociálního, mutikulturního, ale hlavně budoucího “dobra”, že se to již v podstatě nedá vydržet. Milióny úředníků nám po ose padajícího lejna posílají každý den tuny zbytečných lejster, počatých za divokých zákonotvůrčích orgií v parlamentích kuloárech., kde každý kdo má díru do zadnice a potřebu se nějak zviditelnit, přidává slůvko, větu či paragraf, jen aby ukojil potřeby svého ega či spřáteleného lobbysty.

Zajímavé je, že většina produktů vycházejících z této dílny je však nějakým způsobem vadná. Běžná životní praxe, tolik vzdálená skleníkovému způsobu života v poslaneckých lavicích, vrací jako bumerang odstavce hloupostí, které by dle představ tvůrců legislativy měly nějak fungovat. Tak se do nikým a nijak nekoncipované zákonné džungle přidávají další kvanta různých novel či přílepků, které chaos a právní zmatek jen akcelerují a nahrávají pseudospravedlnosti reprezentované pak u soudů právníky s nejmenším “darem” charakteru a svědomí.

Dospěli jsme do stádia, kde občan je již jen rukojmím přichyceným v pasti neznalosti, která neomlouvá a různých právních názorů, kde finančně silnější pes ... vítězí. O právním státě se nám může jen zdát a o pozemské spravedlnosti si můžeme číst v romantických knihách. Nikdo si nemůže být jistý, zdali na něj zítra někdo nepodá trestní oznámení, jichž mimochodem v naší vlasti přibývá téměř geometrickou řadou, a které může díky souhře podivných náhod skončit pobytem v nápravném zařízení. To je pravý důsledek socialistického chápání veřejné správy, to je pravý důsledek jistot od státu vyžadovaných, to je pravý důsledek zneužívání moci svěřené do rukou zbabělých, hloupých a zkorumpovaných politiků.

Tak nám vymýšlejí další a další zhovadilosti jenž jim zrovna přijdou pod nos. Při dopravní kontrole by bylo asi už nejlepší řidiče rovnou popravit, neboť stejně má vždy něco dle zákona špatně, kuřáky zavřít do nikotinových lágrů, reálným plátcům daní rovnou zabavit celý majetek, farmářům preventivně vybít týraný dobytek či drůbež, obchodníkům nařídit zboží zdarma půjčovat, majitelům nemovitostí oštítkovat za tučný poplatek každou cihlu. Na to na všechno najmout další stovky tisíc úředníků, policistů a jejich městských pomocníků. Pak snad bude hlad po socialistických životních jistotách a po komunistickém klidu na práci konečně uspokojen.

Jako třešničku na dortu si pak můžeme všichni nechat dát za rámeček zákon o regulovaném pohlavním styku s prostitutkami. S kondomem bez poplatku a DPH, bez kondomu na paragon za 20 000,- Kč. K zajištění dodržování tohoto zákona pak vytvořit Státní kondopolicii, která by měla v pracovní náplni nasazování preservativů kontrolovat.

Jak by asi takový výkon práva a moci ve skutečnosti vypadal? “Občane, co děláte s tou osobou ženského pohlaví?” “Souložím, pane strážmistře!” “Máte nasazený kondom? Přerušte styk a vytáhněte!” ... “A vida, nemáte, Fando, vypiš bloček. Bude to za dvacet tisíc! To je dneska šichta, todle už je pátej!”

A tak se, spolu s Otou Černým, ptám:

Co na to občan?

Proč nám rovnou nezdaní i domácí šupání?

Proč nemáme zákony, kdy smíme stočit ohony?

Proč si myslí hlupci, že jsme všichni tupci?

Čtěte také: