David Rath je údajně závislý na pleťových maskách

Autor: Zuzana Štefánková | Publikováno: 20.12.2005 | Rubrika: HotNews

„Ve třiatřiceti pověsím zpívání na hřebík. Nechci dopadnout jako Elvis, který na stará kolena dovádí před staršími dámami v hotelech Las Vegas,“ sliboval v roce 1972 tehdy devětadvacetiletý Mick Jagger, frontman Valících Se Kamenů.

„Třiatřicet procent pro ODS ve volbách 2006 – to je čirá fantasmagorie,“ nechal se o třiatřicet let později nechat slyšet Jiří Paroubek, český ministerský předseda.

Jaggerovo proroctví se nenaplnilo ani zbla, Rolling Stones je i dnes nejslavnější a nejtrvalejší značkou novodobé hudební historie. Jako jedna z mála kapel dokáže na svá vystoupení přivábit statisíce, a možná až milión, diváků. Co na tom, že už to jsou kmeti v důchodovém věku!

Paroubkovo proroctví může skončit obdobně. Nejnovější průzkumy agentury STEM odhalily, že strana růže přestala dotahovat ODS. Pravicová strana by nyní ve volbách získala 31 procent – což není tak daleko od údajně fantasmagorických procent třiatřiceti –, zatímco socialisté by mohli počítat jen s nepatrně vyšší než čtvrtinovou podporou.

Za asistence Jandáka a spol. vytáhl Paroubek levicovou partaj z bahna nevolitelnosti, kam ji téměř zahnal Stanislav Gross za asistence manželky, jedné bordelmamá a několika mediálních pomatenců.

Paroubek však dělá také chyby. Jednou z nich je, jak se zdá, jmenování Davida Ratha ministrem zdravotnictví. Ten v průzkumech propadá coby nejméně přínosnější politik ČSSD. Je možné, že stopku dalšímu růstu partajních preferencí ukázala právě arogantně sebestředná, dermacolově ošetřená tvářička páně Ratha. Kdo ví…

Kdekdo chce zůstat dlouho fešákem. Elvis to zkoušel za pomoci pilulek, Jagger pije pouze jediný typ minerální vody, jež vyvěrá kdesi na francouzsko-švýcarských hranicích, a Rath to údajně zkouší s pleťovými maskami.

Jenže, málo platné, žádná kúra nezaručí oblibu u veřejnosti, skrývá-li se za slupkou nabubřelá pýcha, mizivá pokora i hraní si na mistra světa, ač na něj nemám. To je důvod, proč za Elvisem i Mickem teskní milióny fanoušků, zatímco Ratha nemusí ani skalní voliči socialistů, kteří již skousli leccos.

Ač se Václav Klaus, čestný předseda ODS, zdráhal jmenovat Ratha ministrem do poslední chvilky, ten možná poslouží pravici více, než kdokoliv čekal. Jak ukázala třeba realityshow VyVolení, lid poměrně přesně odhaluje – a posléze odstřeluje – křiváky. Ať už rathovského nebo zvěřinovského typu.

Jiří Paroubek by měl více sledovat realityshow. A to i přesto, že je opravdu nemusí, jak nedávno uvedl. Patří totiž k základní výbavě každého pořádného machiavellisty, aby znal – a mohl náležitě plnit – tužby a přání potenciálních voličů.

6058 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Odporné výsledky zvrácené genderové ideologie...Pašování migrantů neustává

Eurabia.cz

Slavná Anglie. Nejsou důkazy, ale Čech je vinný jen kvůli tomu, že je bělochem ...Švýcarská anketa: Důvěřuješ Astře Zeneca? Ano 6%

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Ne, Češi, to si rozhodovat nebudete, to rozhodne EU. Svoboda slova? Čas ozvat se je do úterkaTvář, kterou znáte z ČT: „Lipovská ven?“ Veliký výsměch. Ale také obvinění lidovce Bartoška
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění