David Rath je údajně závislý na pleťových maskách

Autor: Zuzana Štefánková | Publikováno: 20.12.2005 | Rubrika: HotNews

„Ve třiatřiceti pověsím zpívání na hřebík. Nechci dopadnout jako Elvis, který na stará kolena dovádí před staršími dámami v hotelech Las Vegas,“ sliboval v roce 1972 tehdy devětadvacetiletý Mick Jagger, frontman Valících Se Kamenů.

„Třiatřicet procent pro ODS ve volbách 2006 – to je čirá fantasmagorie,“ nechal se o třiatřicet let později nechat slyšet Jiří Paroubek, český ministerský předseda.

Jaggerovo proroctví se nenaplnilo ani zbla, Rolling Stones je i dnes nejslavnější a nejtrvalejší značkou novodobé hudební historie. Jako jedna z mála kapel dokáže na svá vystoupení přivábit statisíce, a možná až milión, diváků. Co na tom, že už to jsou kmeti v důchodovém věku!

Paroubkovo proroctví může skončit obdobně. Nejnovější průzkumy agentury STEM odhalily, že strana růže přestala dotahovat ODS. Pravicová strana by nyní ve volbách získala 31 procent – což není tak daleko od údajně fantasmagorických procent třiatřiceti –, zatímco socialisté by mohli počítat jen s nepatrně vyšší než čtvrtinovou podporou.

Za asistence Jandáka a spol. vytáhl Paroubek levicovou partaj z bahna nevolitelnosti, kam ji téměř zahnal Stanislav Gross za asistence manželky, jedné bordelmamá a několika mediálních pomatenců.

Paroubek však dělá také chyby. Jednou z nich je, jak se zdá, jmenování Davida Ratha ministrem zdravotnictví. Ten v průzkumech propadá coby nejméně přínosnější politik ČSSD. Je možné, že stopku dalšímu růstu partajních preferencí ukázala právě arogantně sebestředná, dermacolově ošetřená tvářička páně Ratha. Kdo ví…

Kdekdo chce zůstat dlouho fešákem. Elvis to zkoušel za pomoci pilulek, Jagger pije pouze jediný typ minerální vody, jež vyvěrá kdesi na francouzsko-švýcarských hranicích, a Rath to údajně zkouší s pleťovými maskami.

Jenže, málo platné, žádná kúra nezaručí oblibu u veřejnosti, skrývá-li se za slupkou nabubřelá pýcha, mizivá pokora i hraní si na mistra světa, ač na něj nemám. To je důvod, proč za Elvisem i Mickem teskní milióny fanoušků, zatímco Ratha nemusí ani skalní voliči socialistů, kteří již skousli leccos.

Ač se Václav Klaus, čestný předseda ODS, zdráhal jmenovat Ratha ministrem do poslední chvilky, ten možná poslouží pravici více, než kdokoliv čekal. Jak ukázala třeba realityshow VyVolení, lid poměrně přesně odhaluje – a posléze odstřeluje – křiváky. Ať už rathovského nebo zvěřinovského typu.

Jiří Paroubek by měl více sledovat realityshow. A to i přesto, že je opravdu nemusí, jak nedávno uvedl. Patří totiž k základní výbavě každého pořádného machiavellisty, aby znal – a mohl náležitě plnit – tužby a přání potenciálních voličů.

5489 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Dnes je NATO paktem, který svou agresivní politikou, prosazovanou zejména americkými prezidenty, destabilizoval v podstatě celý světPutin dal příklad: jak se může Německo a Evropa stát finančně svrchovanými za pomoci zlata. Co má Putin společného s de Gaullem?

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Mediální odborník, jehož ČT nikdy nepozve do přenosu, polknul a pak se hluboce zamyslel: Hahaha, Háma? Pawlowská? Gondíková? No, však si to přečtěteŠéf Čapího hnízda: Ta kauza se nás dotkla zásadně. Čapí Hnízdo ale není žádný problém, a už vůbec ne premiéra Babiše
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění