Homosexuálů je u nás ve skutečnosti až čtrnáct procent! A Paroubek to asi ví

Autor: David Goldberger | Publikováno: 19.12.2005 | Rubrika: Politika

ODS opět těžce zmatkuje! Bezradná byla v poslední době vždy, nyní se přidává nervozita vyprovokovaná Paroubkovým chladným - a setsakra účinným - pragmatismem. A výsledek? Politika, z níž musí mít každý soupeř pravicové strany radost dočista bezbřehou.

Nejprve ODS vytáhla do doje proti registrovaným svazkům homosexuálů. Jasně, program liberálně-konzervativní strany nemůže vítat takové novoty s otevřenou náručí. Proč však strana podlehla tlaku vysloveně konzervativních figur typu Bendy či Duba. V ODS snad jsou liberálové jen němými stíny?

Miluje Paroubek homosexuály? Sotva. Přesto pragmaticky prosadil, aby socialisté zvedli pro jejich širší práva ruku, případně, mají-li se zákonem problém, se zdrželi hlasování. Premiér si jen uvědomil, že vyjít vstříc homosexuálům znamená vyjít vstříc čtyřem, a podle některých odhadů až čtrnácti procentům, potenciálních voličů. Uvědomil si i to, že získá i u valné většiny zbytku polupace, neboť Češi jsou dlouhodobě jedním z nejtolerantnějších národu světa, což strvdila i výhra gaye v ostře sledované realityshow.

Mediální obraz ODS je tak více než žalostný: mnozí míní, že partaj je zpátečnická. Vždyť pro práva homosexuálů byli i ti “zlí” komunisté!

Ale dobře, ODS zachovala konzistentně konzervativní linku, liberálové ve straně prostě tentokrát ostrouhali, může si říci liberálně-pravicový volič. A odůvodnit si tak, proč stranu volit i nadále.

Ale jen do té doby, než se dozví, že přibližně ve stejnou dobu, kdy byl napopáté schválen zákon a registrovaném partnerství, zvedli pravicoví poslanci ruku - stejně jako komunisté a lidovci - pro návrh rodinných příplatků. Pravice si tento den vyměnila role z částí levice. Dvanáct miliard ze státní kasy tentokráte tvrdě bránili socialisté, kteří však nakonec podlehli pravicovo-středo-ultralevému šiku.

Do jaké míry je tento krok konzistentní s liberálním světonázorem? A s tím konzervativním? Nijak.

Proč je ODS dogmaticky konzervativní při hlasování, v němž nemůže získat, ale - vzhledem k názorovému klimatu v České republice - jen a jen ztratit? Proč si naopak tatáž strana hraje na čistokrevnou levici při jednání, v němž létají vzduchem tučné miliardy. Za tuto názorovou nekonzistenci ODS nepochválí žádný její jádrový volič, toho přelétavého pár levicovými drobty nepřitáhne. Naopak dává socialistům do ruky další argument: “My nerozhazujeme, to ta ODS!”

Paroubek takový kiks jistě před volbami řádně zúročí.

7138 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Řádění norského sociálního úřadu Barnevernet. Doslova krade lidem děti pod různými nesmyslnými záminkami typu, že děcko dostalo na zadek a podobněVědci přišli na to, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové, ale svědomití a pečliví lidé používající rozum. Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v postojích odmítačů nezapojují

Eurabia.cz

Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ...

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Odpad! Diváci zúčtovali s ČT za pořad o „fake news“. A koukejte, kdo se přidalZahradil: Jourovou budou všichni nesnášet. A nás s ní. Z EU se řítí něco, co nedokážeme odhadnout
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění