Homosexuálů je u nás ve skutečnosti až čtrnáct procent! A Paroubek to asi ví

Autor: David Goldberger | Publikováno: 19.12.2005 | Rubrika: Politika

ODS opět těžce zmatkuje! Bezradná byla v poslední době vždy, nyní se přidává nervozita vyprovokovaná Paroubkovým chladným - a setsakra účinným - pragmatismem. A výsledek? Politika, z níž musí mít každý soupeř pravicové strany radost dočista bezbřehou.

Nejprve ODS vytáhla do doje proti registrovaným svazkům homosexuálů. Jasně, program liberálně-konzervativní strany nemůže vítat takové novoty s otevřenou náručí. Proč však strana podlehla tlaku vysloveně konzervativních figur typu Bendy či Duba. V ODS snad jsou liberálové jen němými stíny?

Miluje Paroubek homosexuály? Sotva. Přesto pragmaticky prosadil, aby socialisté zvedli pro jejich širší práva ruku, případně, mají-li se zákonem problém, se zdrželi hlasování. Premiér si jen uvědomil, že vyjít vstříc homosexuálům znamená vyjít vstříc čtyřem, a podle některých odhadů až čtrnácti procentům, potenciálních voličů. Uvědomil si i to, že získá i u valné většiny zbytku polupace, neboť Češi jsou dlouhodobě jedním z nejtolerantnějších národu světa, což strvdila i výhra gaye v ostře sledované realityshow.

Mediální obraz ODS je tak více než žalostný: mnozí míní, že partaj je zpátečnická. Vždyť pro práva homosexuálů byli i ti “zlí” komunisté!

Ale dobře, ODS zachovala konzistentně konzervativní linku, liberálové ve straně prostě tentokrát ostrouhali, může si říci liberálně-pravicový volič. A odůvodnit si tak, proč stranu volit i nadále.

Ale jen do té doby, než se dozví, že přibližně ve stejnou dobu, kdy byl napopáté schválen zákon a registrovaném partnerství, zvedli pravicoví poslanci ruku - stejně jako komunisté a lidovci - pro návrh rodinných příplatků. Pravice si tento den vyměnila role z částí levice. Dvanáct miliard ze státní kasy tentokráte tvrdě bránili socialisté, kteří však nakonec podlehli pravicovo-středo-ultralevému šiku.

Do jaké míry je tento krok konzistentní s liberálním světonázorem? A s tím konzervativním? Nijak.

Proč je ODS dogmaticky konzervativní při hlasování, v němž nemůže získat, ale - vzhledem k názorovému klimatu v České republice - jen a jen ztratit? Proč si naopak tatáž strana hraje na čistokrevnou levici při jednání, v němž létají vzduchem tučné miliardy. Za tuto názorovou nekonzistenci ODS nepochválí žádný její jádrový volič, toho přelétavého pár levicovými drobty nepřitáhne. Naopak dává socialistům do ruky další argument: “My nerozhazujeme, to ta ODS!”

Paroubek takový kiks jistě před volbami řádně zúročí.

7007 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI? Pane Fialo, že se nestydíteODS zTOPkovatěla a likviduje poslední stopy své pravicovostiStudenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva Decroix

euPortal.cz

Andrej Babiš: Euro musí být klíčové téma pro jakoukoliv budoucí vládu. Nechápu, proč to politici konečně nepochopíAustralan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícím

Eurabia.cz

Rvou se čeští muslimové o peníze původně určené islámským teroristům v Sýrií??!Okamura vyzval českou pilicií, aby nevydávala muslimům povolení vlastnit zbraně. Okamura opět i upozornil na radikalismus českých muslimů

FreeGlobe.cz

Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Václav Moravec má problém: Nový kontrolor všech televizí promlouvá o něm i o ČTDěti, neklikejte: Zatím nejdrsnější obhajoba Václava Klause ml.
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění