Homosexuálů je u nás ve skutečnosti až čtrnáct procent! A Paroubek to asi ví

Autor: David Goldberger | Publikováno: 19.12.2005 | Rubrika: Politika

ODS opět těžce zmatkuje! Bezradná byla v poslední době vždy, nyní se přidává nervozita vyprovokovaná Paroubkovým chladným - a setsakra účinným - pragmatismem. A výsledek? Politika, z níž musí mít každý soupeř pravicové strany radost dočista bezbřehou.

Nejprve ODS vytáhla do doje proti registrovaným svazkům homosexuálů. Jasně, program liberálně-konzervativní strany nemůže vítat takové novoty s otevřenou náručí. Proč však strana podlehla tlaku vysloveně konzervativních figur typu Bendy či Duba. V ODS snad jsou liberálové jen němými stíny?

Miluje Paroubek homosexuály? Sotva. Přesto pragmaticky prosadil, aby socialisté zvedli pro jejich širší práva ruku, případně, mají-li se zákonem problém, se zdrželi hlasování. Premiér si jen uvědomil, že vyjít vstříc homosexuálům znamená vyjít vstříc čtyřem, a podle některých odhadů až čtrnácti procentům, potenciálních voličů. Uvědomil si i to, že získá i u valné většiny zbytku polupace, neboť Češi jsou dlouhodobě jedním z nejtolerantnějších národu světa, což strvdila i výhra gaye v ostře sledované realityshow.

Mediální obraz ODS je tak více než žalostný: mnozí míní, že partaj je zpátečnická. Vždyť pro práva homosexuálů byli i ti “zlí” komunisté!

Ale dobře, ODS zachovala konzistentně konzervativní linku, liberálové ve straně prostě tentokrát ostrouhali, může si říci liberálně-pravicový volič. A odůvodnit si tak, proč stranu volit i nadále.

Ale jen do té doby, než se dozví, že přibližně ve stejnou dobu, kdy byl napopáté schválen zákon a registrovaném partnerství, zvedli pravicoví poslanci ruku - stejně jako komunisté a lidovci - pro návrh rodinných příplatků. Pravice si tento den vyměnila role z částí levice. Dvanáct miliard ze státní kasy tentokráte tvrdě bránili socialisté, kteří však nakonec podlehli pravicovo-středo-ultralevému šiku.

Do jaké míry je tento krok konzistentní s liberálním světonázorem? A s tím konzervativním? Nijak.

Proč je ODS dogmaticky konzervativní při hlasování, v němž nemůže získat, ale - vzhledem k názorovému klimatu v České republice - jen a jen ztratit? Proč si naopak tatáž strana hraje na čistokrevnou levici při jednání, v němž létají vzduchem tučné miliardy. Za tuto názorovou nekonzistenci ODS nepochválí žádný její jádrový volič, toho přelétavého pár levicovými drobty nepřitáhne. Naopak dává socialistům do ruky další argument: “My nerozhazujeme, to ta ODS!”

Paroubek takový kiks jistě před volbami řádně zúročí.

7692 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Odporné výsledky zvrácené genderové ideologie...Pašování migrantů neustává

Eurabia.cz

Slavná Anglie. Nejsou důkazy, ale Čech je vinný jen kvůli tomu, že je bělochem ...Švýcarská anketa: Důvěřuješ Astře Zeneca? Ano 6%

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Drsný žert. Covid zabil nacistu. Jenže je to jinak Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění