Jak může vůbec někoho podobná šílenost napadnout? Jistě většina euro-byrokratů si žije svůj pohodlný život, který je zcela odtržen od běžné reality. Stejně smutné je, že se v době hluboké ekonomické krize nevedou seriozní veřejné debaty o zrušení této „rozvojové pomoci“, nebo alespoň její významné redukci. Je paradoxem, že španělští nezaměstnaní, nebo francouzští levicoví radikálové neprotestují před sídlem komise EU proti podobné nemravnosti. (ona rozvojová pomoc je financovaná většinou na dluh)

Kde taková rozvojová pomoc končí?

Rozvojová pomoc žádný skutečný efekt a přínos nemá. Část skončí na účtech vládců a úředníků v zemích, které onu pomoc dostávají. To, že se často jedná o totalitární, či nedemokratické režimy nikoho v EU přirozeně neznepokojuje. Část rozkradou  a „zprocesují“vybrané firmy a neziskovky a na ně napojení EU byrokraté. Bohužel EU je opravdu centrum megakorupce.  Část se neefektivně promrhá na nesmyslné projekty, cestovní náklady apod. Část skončí v kapsách extremistických skupin s protizápadní agendou, kterou EU tak ráda podporuje. Ať jsou to palestinští teroristé, muslimské extremistické organizace apod. Smysl to tedy žádný nemá…

Je pochopitelné, že parazité sající těch 7 miliard euro sami svůj nemravný business nezruší. To by mělo přijít od členských vlád a případně Evropského parlamentu. To se ale neděje.

Co na to česká vláda? Vzhledem ke skutečnosti, že ministrem zahraničí je známý eurofil a mravní relativista – předseda TOP 09 „Karel S“, tak nelze očekávat nějaké rozumné stanovisko. On považuje za přirozené a správné, že se zvyšují daně, aby se mohly financovat podobné nesmysly.. opravdu „pravicový politik“ jak ho líčí mediální meanstream zapojený do marketingového projektu „Pravicová pravda láska“… ODS je v rozkladu a připomíná potápějící se loď, kde každý chce urvat poslední sousto, protože tuší, že dlouho nebude mít příležitost.

Co na to čeští Europoslanci? Bohužel jsou to vesměs podporovatelé podobných nesmyslů. Část z nich si z toho udělala cestovní kancelář, nebo kšeft. (Například šéf europoslanců ODS je „zpravodajem“ pro  Vietnamu, stále to totalitární komunistické zemi…a od pochybných ideových elementů jako jsou europoslanci za CSSD, ci KDU CSL pak již podpora podobných nehorázností není překvapením.)

Co s tím?

Od profitérů současného systému (politici, úředníci, zainteresované firmy, ngo atd) asi uslyšíme názory, že je potřeba „zefektivnit“ systém. To jinými slovy znamená, na naše kšefty nám nesahejte!!! Je ale patrné, že to celé nemá smysl a veškerá „rozvojová“ pomoc by měla být okamžitě zastavena! Nevidím důvod, aby český daňový poplatník hradil formou odvodů do EU nějaké nesmyslné projekty ve Vietnamu, Mali, či Palestině, či připíval na tučná konta zkorumpovaných byrokratů a na ně napojených firem… a jen žasnu, že to nevadí také běžným Slovákům, Němcům. Angličanům, či Rakušanům…

Současný český politický establishment změnu nenabízí. ODS přestala být pravicovou stranou a stala se propagátorem gay pochodů, omezování svobody slova, podporovatelem kriminálních menšin apod. TOP09 je mocenský marketingový projekt spojenců pravdy a lásky a politických businessmanů- lidovců. (Jde pouze o moc a dojení státních zakázek). Od levice (ČSSD, KSČM apod) nelze čekat změnu z ideologických důvodů.

Připomeňme si to v příštích volbách a podle toho volme!

Moje doporučení je vystoupit z toho spolku zvaného EU, kterému „velí“ evidentní nezodpovědní a nikým nevolení blázni… Kapři si sami rybník nevypustí…

P.S. Veškerá „zahraniční pomoc“ by měla být přenechána soukromým subjektům financovaných výhradně ze soukromých zdrojů.

Čtěte také: 

Zadlužená Česká republika by měla zastavit „rozvojovou“ pomoc. Je to nemravné!

Rozvojová pomoc CR v roce 2010 činila 4,34 mld Kč. To je šílenství!

 

Finanční pomoc rozvojovým zemím je kontraproduktivní