Opět na hlavu poraženi. Po kolikáté už?

Autor: Jan Koucký | Publikováno: 30.3.2013 | Rubrika: Politika
Klaus - patriot

Nestává se tak často, abych na tomto místě chválil Petra Nečase. Přiznejme si, že k tomu dlouho nebyl důvod. Pan premiér velmi často působí jako školáček, který neumí a bojí se, aby nebyl vyvolán, protože další nedostatečnou by doma jen těžko vysvětloval. Nicméně jeho prohlášení ke středečnímu rozhodnutí Ústavního soudu stojí za pomšimnutí.

Předseda vlády vyzval senátory, kteří hlasovali pro podání ústavní žaloby na prezidenta Václava Klause, aby zvážili setrvání ve funkcích. Já dodávám, že by se 38 senátorů a senátorek mělo Václavu Klausovi omluvit a následně odstoupit.

Ústavní soud dal svým rozhodnutím jasně najevo, že Václav Klaus se žádné velezrady nedopustil. Nesouhlasím s názorem, že mělo dojít k veřejnému slyšení, kde by se bývalá hlava státu mohla obhájit. Už samotné veřejné slyšení by bylo velkou výhrou pravdoláskařů. Oni totiž velmi dobře věděli, že žaloba nemá šanci na úspěch. Těmto lidem jde vždy a za každých okolností o dehonestaci Václava Klause. Jen se pokaždé podivuji nad tím, jak hluboko jsou schopni klesnout. Člověk si vždy myslí, že hloub už to nejde a oni ho přesvědčí o opaku.

Možná někoho napadne, proč se tato šaškárna odehrávala v samém závěru Klausova mandátu. Hlavním smyslem takového kroku je pokus o sesazení prezidenta republiky. Jak ale chcete sesazovat někoho, komu skončí mandát dříve, než si soudci stačí celý spis přečíst? Pověstný pes je tak zakopán úplně někde jinde.

Antiklausovci se na 7. březen 2013 těšili jako malé dítě na Štědrý den. Jiří Pehe dokonce odpočítaval po dnech. Pobavilo mě, když v jednom loňském textu uvedl počet dnů zbývajících do konce Klausova mandátu. Jak se však konec Klausova prezidentství blížil, bylo více a více zřetelnější, že prezident Klaus se do důchodu nechystá. Antiklausovci si uvědomili, že Klaus exprezident může být víc nebezpečnější než Klaus prezident.

Odpůrcům Václava Klause nešlo a nejde o novoroční amnestii. Ta zatím zůstatala nepochopena. Klausův krok měl upozornit na stav české justice. K tomuto si dovolím jen jedno číslo – přes 3000 kauz se u nás táhlo déle jak 8 let. Je to málo nebo hodně? Nicméně hlavní ideový spor se vede úplně někde jinde. Pominu teď domací hříště, na kterém se pravidelně snaží uspět propagátoři elitářské demokracie a Václav Klaus jim stojí v cestě. Nicméně i současní vládci Evropské unie touží po vytvoření elitářské demokracie. Takže zase tak daleko od domova nebudeme.

V tomto týdnu jsem zahlédl titulek “Komunisté vládli Kypru léta. Teď zemi dovedli k potupnému bankrotu.” Doplnil bych, že kyperští komunisté vládli s podporou komunistů bruselských. Tyto dvě věty stačí na to, aby člověk, pochopil, co je v EU špatně. Evropská unie se zkrátka mění ve Svaz evropských socialistických republik.

Naše vlastní minulost nám ukázala, že socialismus, plánované hospodářství a regulace všeho a všech prosperitu zkrátka nepřinesou. Brusel toto nepochopil, vydal se stejnou cestou a jako bonus přidal euro. Asi nemá cenu připomínat, že novodobá socializace Evropy znamená destrukci svobody a demokracie v tom pravém slova smyslu. Nebo si snad ještě někteří lidé myslí, že volby rozhodují o směřování té či oné země? Od toho máme Brusel, který ví, co je pro nás dobré. Jsou-li mezi námi stále pochybovači, pak doporučuji vyhledat si, kolik zákonů přijímáme z vlastního rozhodnutí a kolik na základě rozhodnutí Bruselu. Výsledek možná mnohé překvapí. Jen předešlu, že z českého parlamentu se stal formalní schvalovatel.

Evropští socialisté (komunisté) se nás snaží přesvědčit, že regulace, vyšší daně, euro a ruzné dluhové či transferové unie zajistí blahobyt po několik generací. Realita je bohužel taková, že budoucím generacím zanecháme pouze astronomické dluhy.

Václav Klaus dlouhodobě upozorňuje na to, že Evropská unie nejde správným směrem. Prezident Klaus klade důraz na svobodu jednotlivce, trh bez přívlastků, minimum státu ve všech oblastech života a na parlamentní demokracii. Klaus tak vlastně říká, že nepotřebujeme Brusel s armádou bezejmenných úředníků, kteří dnes a denně rozhodují o nás a bez nás.

Dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, co bude prezident Klaus dělat po odchodu z Hradu. Někteří předpovídali založení nové strany, jiní zase návrat do čela ODS. V posledních dnech se objevila informace, že Klaus povede kandidátku ODS do evropských voleb. Samotný Václav Klaus však tento týden naznačil, že by rád vytvořil celoevropskou opozici vůči Bruselu. Chce nalézt další "Klause", kteří mu pomohou "zastřást" s Evropskou unií. A šance na úspěch zde je. Například v Německu vznikla Alternativa pro Německo, v jejímž čele stojí výrazné osobnosti veřejného nebo soukromého života Spolkové republiky. Velká Británie plánuje uspořádání referenda o setrvání v EU. A otázkou je, jak se zachovají jižní státy, které dusí povinné škrty.

Skupina kolem Václava Klause tak může získat velmi výrazný vliv. Brusel si je této hrozby vědom a jeho agenti již jistě dostali pokyny, jak s těmito kacíři naložit. Jen doufám, že Jiří Dienstbier nemá zbrojní průkaz, protože zoufalí lidé leckdy dělají zoufalé činy.......... Takže jedeme dál!

Čtěte také: 

Úrážet a zesměšňovat prezidenta Klause je fajn lidová zábava. Proč ji ale podporují "intelektuální" Lidovky.cz v čele s Terezou Šídlovou?

„Otesánek“ Pehe v zajetí Marxe

 

Pravdoláskaři a média v ČR i Německu na válečné stezce s Václavem Klausem

Klíčová slova: Václav Klaus
5513 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Než se Církev bude těšit ze zmrtvýchvstání, musí spolu s Kristem snášet Jeho utrpení, zejména však Jeho ukřižování. Víme, že Krista zradil Jidáš, apoštol, a proto dnes zrazují Církev nástupci apoštolůPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Jak Izrael likviduje své nepřátele? Mohli bychom se inspirovat i my v boji proti islamismu?Česka media dnes přepisuji historií, tak jako to dělali komunisti

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepáraliChovají se jako v SSSR! Z USA přišel úder. Svoboda slova je pryč
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění