Když se řekne senátor, zní to úctyhodně. Možná v USA.

Není tajemstvím, že se do Senátu snaží dostat všichni ti, kteří neobstáli v důležitější soutěži o hlasy voličů. Takže tam končí jedinci obdaření neutuchající touhou po moci, touhou být vidět a promlouvat do věcí národa, často víc ideologové než odborníci, víc naivisté než pragmatici. V Senátu končí i vysloužilí úředníci EU, notoričtí odboráři (Štěch, Škromach...), odpad z grémia velkých stran (Dientsbier...) i Jánošíkové dnešní doby, jako třeba Okamura nebo Gajdůšková. A také lidé, kteří sami sebe řadí mezi elitu národa, jako například Eliška Wagnerová. Kromě pohádkového platu, výhod hmotných i nehmotných, doživotní imunity a zajištění do konce svých věků měli by pobírat i jeden benefit takříkajíc neviditelný: úctu občanů. Přeci jenom, když se řekne senátor, zní to běžnému občanovi úctyhodně.

Obžalovat Václava Klause z velezrady nebylo v zájmu občanů, ale jen v zájmu skupiny levicových senátorů.

Senátor znělo úctyhodně. Kdysi. Jak si lze titulem senátor (a potažmo občany samotnými) utřít své špinavé politické ruce ukazuje hloupá a účelová akce skupiny třiceti osmi senátorů obžalovat Václava Klause z velezrady. O nesmyslnosti žaloby již bylo napsáno dost a rozhodnutí Ústavního soudu nezaobírat se touto žalobou sice neumožnilo Václavu Klausovi rozmetat na kousky všechna ta obvinění, ale řeklo jasně příslušným senátorům, jak špatnou práci odvedli.

A to mě na tom zaráží nejvíc: jak je možné s takovou lehkostí obvinit prezidenta z velezrady, aniž by v případě neúspěchu nesli tito lidé jakoukoliv zodpovědnost za pohrdání úřadem prezidenta, za ohrožení prestiže České republiky, jejích občanů a nakonec i Senátu samotného? Ještě bych chápal, pokud by takové obvinění padlo v čase údajného pochybení prezidenta, to pochybení by bylo extrémním porušením prezidentské přísahy případně porušením Ústavy a byl by to konkrétní jeden čin. Vykonstruovat ale obvinění a nasázet tam, co nás zrovna napadne, je ostudné. Ovšem, že je to možné, protože senátor, vedle všech těch benefitů, které jsem vyjmenoval, nemá prakticky žádnou zodpovědnost a nemusí se nikomu zpovídat. I skladník ve šroubárnách má zodpovědnost větší.

Korunu všemu nasadila senátorka Gajdůšková: O Klause nám ani nešlo.

Jak poté prohlásila senátorka Gajdůšková, ve skutečnosti jim nešlo auzgerechnet o Klause a jeho případnou velezradu, jen se jim zachtělo vymezit mantinely pro chování budoucích prezidentů. Takovou drzost zneužít stolice senátora a hrát si na vládu, to si dovolí jen člověk s hodně hrubou slupkou, někdo, kdo v zájmu svých politických bodů usedne na jakoukoliv mediální káru, která jede kolem a která nabízí možnost vysokého bodového zisk u voličstva sociální demokracie.

Jiří Dientsbier, neúspěšný právník, politik i kandidát na prezidenta, se dnes přiznal definitivně, když prohlásil: "Kdyby Klaus těsně před koncem funkce, spáchal nespornou, velkou a strašnou velezradu, tak by se tím Ústavní soud také nezabýval?" Jiří Dientsbier tedy ví, že Klaus žádnou velezradu nespáchal a přesto si s pověstí Senátu i českých občanů zahrál nepěknou hru. Doufám, že nakonec i s pověstí vlastní.

Klaus to nepodepsal a věděl proč.

Za pár dní vyvěsí nový prezident Zeman na Pražský hrad vlajku EU, která nakonec ani žádnou vlajkou není, jen je a na hradě bude symbolem dobytých území. Po Kypru chce se mi říct spíš dobitých území. Zkuste si přečíst prezidentskou přísahu a porovnejte kroky a stanoviska Václava Klause a Miloše Zemana. Vždy budu stát za Klausem, který nás držel dál od Eura a všemožně brzdil eurofily a ekonomickými argumenty odhaloval nesmyslnost některých kroků EU. Potvrzuje to čím dál víc skutečností: Kypr (a jih celý..), krize řízení Eurozóny, neustálé záchrany čehosi, co by bez zachránců samých ani nevzniklo, potlačování demokratických principů a dnes už neskrývaná snaha o federalizaci a unifikaci celé Evropy. Vy všichni poběžíte maraton: ti nejrychlejší počkají a ty nejpomalejší budeme dotovat. Poběžíte, protože tak je to správně.

Jenomže ne každý zvládne maraton a ne každý maraton chce běžet. Ti nejrychlejší stejně nepočkají a ti pomalí nakonec padnou na ústa.

Až budeme posuzovat, jestli není či nebyla spáchána na českých občanech velezrada, pak nehledejme u Václava Klause. Přihořívá v Senátu a u Miloše Zemana.

Post senátora lze zneužít s neuvěřitelnou lehkostí.

Ani u hospodského stolu nemůžete bez následků někoho falešně obvinit. Senátor může?

Slepé střevo v těle alespoň neškodí. Jen do doby, než se zanítí a způsobí majiteli nepříjemnosti, nebo i smrt. Levicový zánět Senátu, kterým obžaloba Klause bezesporu je, způsobil nepříjemnosti občanům celé země. Víniky jsou zaslepení senátoři kolem Aleny Gajdůškové, a protože nelze vyoperovat celý orgán, měli by odejít alespoň oni. Slušný člověk by po takovém průšvihu odešel sám.

titulek upraven redakcí ePortál

Čtěte také: 

Kompletní seznam lidí, kteří jsou zapleteni do největšího spiknutí polistopadové éry

 

Pár slov o rozjuchaném klaunovi a 26 až 28 analfabetech, kteří chtěli změnit svět k lepšímu