Jeden z bývalých českých premiérů se napakoval na fotovoltaice. Neuvěříte, o koho se jedná

Autor: Jiří Hanzlíček | Publikováno: 28.3.2013 | Rubrika: Ostatní
Ekologie

Ze solárních elektráren se naštěstí zatím produkuje v ČR ročně zhruba necelé dvě miliardy kWh. To je jen o málo více než 2 % celkové výroby elektřiny v ČR. To vše za obrovské dotační prostředky. Ztráta, která tím ČR vzniká, byla zatím kolem 20 miliard Kč každý rok. To je cca 0,5 % HDP ČR. Přesně podle upraveného přísloví „za mnoho zelené ideologie, málo muziky“.

Podle Energetického regulačního úřadu se v roce 2012 se zcela zbytečně vyhodilo oknem z peněženek občanů a průmyslu za elektřinu z obnovitelných zdrojů v ČR 38 miliard Kč.

Občané by proto měli znát, kde byly počátky nešťastné kauzy. Zahájil ji zeleně myslící lidovecký ministr životního prostředí pan Ambrozek, který prosadil do legislativního plánu práce vlády zelenou podporu výhradně formou zákona. Populistický zákon následně sepsal pan Bursík po vzoru Německa s vyššími výkupními cenami fotovoltaiky a větrníků. Byl přes marné protesty spolupracujícího ministerstva průmyslu a ODS v připomínkovém řízení schválen v roce 2005 současnou koaliční vládou na dobu 20 let. Nutno podotknout, že premiér Paroubek byl pod tlakem kolapsu vlády při neschválení předloženého ideologického zákona.

Souhlas zákonodárců v parlamentu již nebylo tak obtížné získat. Koaliční poslanci, tak jako dnes, hlasovali poslušně a jednotně, přičemž opozice neměla potřebné hlasy na jeho neschválení. Jiná byla situace v senátu, kde pod vedením ekologistického ideologa pana Moldana hlasovali i někteří senátoři ODS.

Druhá zásadní chyba se stala v roce 2009 za úřednické vlády premiéra Topolánka, kdy došlo k výraznému snížení pořizovacích cen fotovoltaických panelů. Byla ideální možnost stávající podporu výrazně snížit. Nutno však podotknout, že ministr životního prostředí pan Bursík by nikdy v této vládě nepřipustil jakoukoliv změnu. Přes různá prohlášení se dnes nedá s vysokými cenami elektřiny nic dělat. Základní cena se stanovuje na burze a ČEZ ji nemůže ovlivnit. Je pouze v rukách policie, vlády i poslanců zjistit majitele velkých fotovoltaických elektráren a alespoň některé trestní praktiky většinou neznámých majitelů a akcionářů.

Seznam všech fotovoltaických elektráren v neuvěřitelném počtu kolem 13 tisíc lze najít na webových stránkách. Velmi zajímavá je společnost v Uherském Brodě s výkonem 10 megawattů, kde má pravděpodobně několik akcií i jeden z bývalých premiérů České republiky. Rovněž ve velkých elektrárnách kolem 30 megawattů mají akcie i někteří poslanci. Podaří se je orgánům v trestním řízení zjistit?

Pozn. redakce: Pro nedostatek přímých důkazů jsme bohužel nemohli zmíněného expremiéra přímo jmenovat. Věříme však, že čtenáři ePortál.cz dokážou číst mezi řádky. 

Čtěte také: 

Přímý účastník zrodu fotovoltaiky v ČR promluvil: "Kvůli těmto třem výtečníkům budeme platit více za elektřinu. Je neuvěřitelné, že je zcenzurovaná média ještě kryjí"

Bursík, Paroubek či Fischer a další mají vážný problém. Budou platit do konce života?

93067 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

VRBĚTICE: Putin je měkkota a srabHloupost je povinným rysem současné mainstreamové propagandy. Čím hloupější, tím lepší. Prý nám nějaký sklad, co před lety vybuchl, vyhodili do vzduchu ruští agenti...

Eurabia.cz

Největší hrozbou pro demokracii v Německu jsou USAEU prý zaplatí Pfizeru ještě přirážku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Orbán: Migrace nejde zastavit, řekla mi Merkelová. Tak se dívejte, odpověděl jsem. Vrbětice, to je takto„Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění