Někdy je věcná diskuze jen donquijotské snažení, protože vždy je to menší či větší monotónní rudá elegie s podtónem závisti a vzteku, nadto s velice kuriózními argumenty. Co je ovšem to nejděsivější, jak je ona marxistická doktrína i se všemi svými deriváty všude jako plevel uchycena a jak snadno omamuje lidi – právě takové.

„Marx je největším myslitelem druhého tisíciletí.“ často od dotyčných vídáte. Je to velice populární, chytlavý výrok a dle mých zkušeností první anti-kapitalistický tah. To je ta již zmíněná kuriozita – argument buď postrádá hloubku, nebo je prostě směšný.

Přednost má ale jiná otázka:Proč? Proč je líná, zištná pozitúra, co se nechala vydržovat kapitalistickým synkem Engelsem, co neživila vlastní děti, co dokonce dle své teorie vyzývala davy společensky transformovaných, kapitalismem udřených národů schopných akceptovat světobornou socialistickou, beztřídní utopii, k vyvraždění těch národů s údajně stále kapitalisticko-feudálními manýry (mezi něž zahrnoval třeba Iry, Skoty, ale i Čechy), považována za takový formát? To je, prostě řečeno, pro uvažujícího člověka s podivem.

Co nejvíce si toho zběžně kriticky rozeberme:

Jeho dílo Kapitál je snůška nebezpečných iracionalit a polopravd, které při bližším uvědomění historických kontinuit stály a negativně ovlivnily životy milionů lidí – od antikomunistů až po nevinné Židy v koncentračních táborech, neboť ultra-levičáci druhého typu nacisté si Židy ihned spojili s „exkomunikovaným“ židem Marxem, až dodnes po oběti nové kulturní levice od šedesátých let neochvějně podporující masovou imigraci z rozvojových zemí a potlačování vědomí vlastního původu, s čímž souvisí pozitivní diskriminace, politická korekce a v jejich důsledku třeba vysoká míra znásilnění a loupeží, která má jasný původ mezi imigranty a celkem úspěšně je stejnými lidmi kryta. S politickou korekcí se dostáváme i k tomu, že marxističtí „intelektuálové“ dokázali po druhé světové válce nakazit deskriptivní politologii a tak se o nacismu a fašismu vykládá bez logického základu jako o čistě ultra-pravicových ideologiích. A upřímně si řekněme, který správný ultra-pravičák touží po enormně silné pozici státu, šovinistických dogmatech a centralismu? Korunu to vše dostane ale až v okamžiku, nazve-li se to cestou k ráji na zemi.

 Vše uvedené je ale špičkou ledovce, ke všemu zmíněnou velice povrchně. Faktem bohužel zůstává to, že marxismus dosáhl svých úmyslů: obsadit, škodit, ovládnout. A také jím zůstává to, že autoritativní kulty, masoví vrazi, iniciátoři hladomorů jako Mao, Stalin, Pol Pot i se svými poskoky plni jakési "solidarity" a "velkodušnosti" byli při svém nelidském jednání věrni jedinému – marxismu-leninismu.

Ale hlavně, že leckomu smrdí ten kapitalismus!

Převzato bez svolení autora z jeho blogu

Čtěte také: 

Kapitalismus je v pohodě, ale stát a státní vlastnictví nefungují

Levicový "filozof" Škabraha v Hyde parku pohřbíval kapitalismus. Proč se na obrazovce České televize objevují stále jen levicoví extrémisté?

 

Peheho CESTA nikam