Za neuvěřitelně devotního přístupu médií (výjimkou byl snad jen Reflex), proběhl v Ostravě – Vítkovicích XXXVII. Sjezd ČSSD. Ve Vítkovicích, které leží až příliš nebezpečně blízko Bohumína. Ostatně, v duchu skomírajícího bohumínského usnesení, se celý sjezd nesl.

Rovněž věková struktura, šatník, soudružská vřelost účastníků a dlouhotrvající potlesky, nám, o fous dříve narozeným, něco připomněly.

Jedním ze zlatých hřebů byl vyvážený, dalo by se říct skoro státnický projev prezidenta Miloše Zemana, ve kterém snad chyběly jen stranické průkazky ČSSD v obalech z kůže členů ODS.

V projevech zněly otevřené výzvy k demontáži demokracie a redukci naprosté většiny svobod. To vše ve jménu volebního vítězství a následného budování světlých zítřků.

Zcela mimo komentář bylo vystoupení bývalého StBáka, dnes taťky pracujících, Richarda Lavrentějeviče Falbra, ve kterém se hrdě (a za potlesku ve stoje) přihlásil k odkazu jiného zločince a masového vraha Ernesta Guevary

Jinak nic jiného než prázdné, velkohubé fráze, které „obyčejnému“ člověku "přežvýkávali", jako měsíček na hnoji se tlemící, moderátoři ČT. Fráze, které by bylo možné zredukovat do čtyř základních bodů :

  1. Znárodnění
  2. Diktatura proletariátu
  3. Hodnoty se vytvářejí přerozdělováním
  4. Schovávat stvrzenky

Mimo jiné i díky projevu slovenského komunisty Fica jsem pochopil, jak si komunisté (protože ani u nás nemáme standardní socialisty, ale ryzí komunisty) představují sociální stát.

Co se bude vyrábět o tom bude rozhodovat strana a vláda. Co je poctivý způsob a výše příjmu bude rozhodovat strana a vláda. Nebudete-li mít na všechno stvrzenky, stát (a strana, samozřejmě) vám to sebere. Strana a vláda rovněž určí jaký majetek, jaké obydlí je pro vás přiměřené. Bude-li majetek větší než přiměřený, nemohli jste si na něj vydělat poctivě a stane se majetkem státu. Máte nadměrný dům ? Víte kolik lidí je potřebných ? Kolik je bezdomovců ? Jednoduše vám je tam nastěhují.

Snaha o dorovnání příjmu na běžný standard v EU ? Nikoliv. Občanu sociálního státu stačí nějakých 15, nejvýš 20% průměru EU. O vše ostatní se mu postará sociální stát. Sociální stát ví nejlépe co jeho občan potřebuje a na co má nárok.

Banky zestátníme, ostatně jsou příčinou všeho zla a jejich zisky jsou nemravné. Zdravotnictví zestátníme, pojšťovny odkoupíme a když nebudou chtít, tak bez náhrady vyvlastníme.

A to by v tom byl čert, aby do konce volebního období tu nebylo 100% nespokojených občanů. A nespokojený občan to je spolehlivý volič levice.

Že vám některým ten skvělý sociální stát něco připomíná ? Tak dělejte všechno pro to, aby se tahle vize nemohla naplnit. Komunisté totiž s negativními jevy, které vám tak vadí, nic neudělají. Právě naopak. Je třeba přijít k volbám a volit nekomunistické strany. Ona totiž levice nevyhrává volby díky svému programu, ale díky vaší ignoranci. A až vyhraje, tak bude pozdě brečet...

titulek upraven redakcí ePortál

Čtěte také: 

V životě jsem nic neukradl. Určitě, pane Zemane?

Žralok ve vodě plné snadných terčů

 

Paroubkův žák Sobotka plánuje vládu s KSČM