Rouhačství se měl dopustit osmadvacetiletý pákistánský křesťan, sanitář Saván Masíh u svého přítele holiče, který ho následně udal policii. Ta Masíha zatkla a po jeho zatčení křesťané uprchli ze své čtvrti ve strachu z odvety muslimů.

Odveta skutečně přišla. Třítisícový dav vzal čtvrť útokem a vypálil přes 160 domů, 18 obchodů a dva malé kostelíky uvádí nezávislá Pákistánská komise pro lidská práva. Zatčeno bylo asi 150 lidí ze žhářství a provinční ministr spravedlnosti Rana Sanaulláh varoval, že vláda neušetří nikoho, kdo byl do žhářství zapojen.

"Tito lidé spáchali vážný zločin...neexistuje morální, právní ani náboženský podklad pro spáchání podobného činu," řekl soukromé televizní stanici Express News. Osobně pochybuji, že by na nějaké přísné tresty došlo. Při vypálení nebyl nikdo zabit, a tak se dají očekávat mírné tresty či dokonce osvobození. Jak dopadne Masíh se ještě uvidí.

Takové výbuchy zloby a nenávisti kvůli údajné urážce Mohameda nebo islámu jsou v muslimském světě docela běžné. Nemusí jít ani o pravdivý základ, stačí obvinění, že se někdo urážky dopustil. Bohužel, jsou i horší případy, kdy teče krev.

K tomu došlo na severu Nigérie, která je muslimská a tamní radikálové bojují za svržení vlády a ustavení islamistického státu. Radikálové vzali za rukojmí sedm pracovníků stavební firmy a když se v oblasti objevila letadla, rukojmí popravili, včetně dvou žen. Rukojmí byli občané Británie, Itálie, Řecka a Libanonu.

Takovéto incidenty se v muslimském světě dějí prakticky běžně a jsou takřka na denním pořádku. Proč je islám tak militantní a radikální vůči jiným vírám? Na to neexistuje jednoduchá odpověď, ale jedno malé vysvětlení je nasnadě.

Bible vznikala dlouhou dobu. Některé starozákonní texty vznikly už v 16. století před naším letopočtem, některé novozákonní pak až kolem roku 400. Bible se tedy vyvíjela zhruba 2000 let a dobu (rozvoj a rozmach) křesťanství můžeme tedy pro zjednodušení považovat dlouhou jako náš letopočet, tedy 2000 let.

Korán vznikl až v sedmém století našeho letopočtu a jeho vznik trval jen 23 let, kdy Mohamed označil korán stejně jako tóry a bibli jako obraz dokonalého nestvořeného slova Božího. Rozpor mezi koránem a staršími texty byl později vysvětlen přímo v koránu pokřivením původně původně významově shodných knih křesťanů a židů.

Euroatlantická civilizace žije s křesťanstvím zhruba 2000 let, zatímco islamisté s koránem pouze 1300. De facto se tak samo nabízí vysvětlení, že korán jen kopíruje vývoj křesťanství. Vždyť před sedmi sty lety bylo i křesťanství militantní a radikální.

Smůla je, že narozdíl od roku 1300 nemají muslimové jen sečné zbraně, ale naopak moderní techniku. Vývoj islámu jako náboženství ještě leží hluboko ve středověku, jenže Evropa nemá čas čekat dalších 500 let na to, až islamisté dojdou k názoru, že kvůli víře se nemusí lidé zabíjet, že existuje něco jako tolerance a svoboda vyznání každého jednotlivce.

Budování náboženských států je pak asi tím nejhorším, co může svět potkat. Národy jsou tak vedeny jen "neomylným" textem a povzbuzovány v nenávisti ke všemu, co je od tohoto "neomylného" textu odlišné.

Co je však vůbec nejhorší na tomto faktu, je budoucnost Evropy. Málokdo ví, že v roce 1995 započal "Barcelonský proces" - Euro-středozemní partnerství (EUROMED). Plodem pak bylo vytvoření Unie pro středomoří (viz obr. č.3). Na Barcelonském procesu se dnes podílí 27 států EU, Albánie, Alžírsko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Egypt, Chorvatsko, Izrael, Jordánsko, Libanon, Mauritánie, Monako, Maroko, Palestinská autonomie, Sýrie, Tunisko a Turecko.

Součástí tohoto procesu je imigrační politika Evropské unie, která plánuje v letech 2010 - 2050 přivést do Evropy cca než 56,000.000 přistěhovalců, muslimů. Česká republika se do tohoto procesu dostala samotným vstupem do EU. Co to s EU provede? Výsledky přílivu muslimů můžeme vidět už dnes.

Není to tak dávno, kdy v Belgii došlo k incidentu, kdy policistka byla napadena řidičkou jen proto, že žádala odhalení tváře kvůli identifikaci. Policistka skončila se zlomeným nosem a Fouad Belkacem původem z Maroka (cosi jako mluvčí skupiny Šaría4Belgium) zahalenou ženu pochválil.

Policistka prý může být ráda, že to vůbec přežila: "My muslimové nemáme pro vás nevěřící a váš životní styl ani špetku úcty. Naše náboženství je nadřazené tomu vašemu. Pokud se vám to nelíbí, můžete se z Belgie odstěhovat."

Jde o prozatím vcelku ojedinělý inident, ale jak dlouho bude trvat, než situace v Evropě dojde do takových rozměrů jako v pákistánském Láhauru? Dříve než si myslíte. Británie, Francie a Německo jsou největší muslimské země EU a žije v nich okolo 20 milionů muslimů.

Vyhlídka je černá. Evropská civilizace vymírá, porodnost je na úrovni 1.3 dítěte na jednu ženu, přičemž k zachování civilizace je nutná porodnost na úrovni 2.1 dítěte. Když k tomu připočteme islámskou imigraci docházíme k neradostným zítřkům.

Francie přejde na islám během čtyřiceti let, Británie zrovna tak. V Nizozemí bude mít islám většinu už za 15 let. Do stejné doby budou ruskou armádu tvořit více než z 50% muslimové. Německo čeká přechod na islám okolo roku 2050.

Za dvacet let má být v Evropě i díky projektu EUROMED zhruba 105 milionů muslimů. Jeden z muslimských představitelů v historii volně reprodukovaně prohlásil: "Pokud nemůžeme dobýt Evropu našimi zbraněmi, dobydeme ji přes dělohy našich žen".

Podle studie americké BrookingsInstitution muslimská porodnost trojnásobně přesahuje porodnost nemuslimských Evropanů, a tak se do roku 2015 muslimské společenství rozroste na dvojnásobek, zatímco nemuslimská komunita se o tři a půl procenta zmenší.

Josefova čtvrť je ukázkou evropské budoucnosti. Režisér van Gogh – podříznutý fanatickým muslimem řekl: "Multikulturismus je zdvořilé ustupování agresivnímu hostovi, který Vám přišel vybydlet dům". Německý autor Thilo Sarrazin ve své knize islám kritizuje jako zdroj násilí a obviňuje islámské imigranty z toho, že se nechtějí integrovat. Sarrazin říká: "Žádné jiné náboženství v Evropě nemá takové požadavky, a žádná jiná imigrantská skupina nezávisí tolik na sociálním systému, a žádná není tak spojena s kriminalitou".

Lidem bylo po řadu let vštěpováno, že multikulturismus je prostě ten "dobrý, hodný, správný a politicky korektní". Socialistické vedení EU ani přes tyto výstražné vykřičníky dělá, že problém neexistuje. "Evropská unie, i přes varování jednoho z největších euroskeptiků v dějinách EU Václava Klause, už zřejmě rezignovala na udržování tradičního života na starém kontinentě, vzdala také boj o tradiční náboženství, hodnoty, způsob života – vlastně o jakoukoli neislámskou existenci," řekl jeden vysokoškolský učitel, člen (sic!) paroubkových Národních socialistů.

Václav Klaus je socialistickými senátory žalován pro velezradu i z důvodu otálení při podpisu Lisabonské smlouvy. Součástí této smlouvy je mechanismus, kterým EU může rozdělovat imigranty mezi jednotlivé členské státy. Pokud bychom se chtěli tomuto bránit, máme smůlu, přišli jsme o právo veta.

Breivikův čin byl otřesný a není možné jej schvalovat. Jeho pohnutky jsou však v tomto kontextu více pochopitelné. Je smutné, že socialisté celé Evropy svým internacionalismem a multikulturalismem pracují na zániku naší kultury tak, jak ji známe. Budoucnost bude středověká, muslimská.

Čtěte také: 

Jaký je rozdíl mezi hodným a zlým muslimem?

Islám odporuje myšlence občanské společnosti

 

Analýza: Multikulturalismus je rasistickou doktrínou