Oceňuji, že někteří sociální demokraté již prozřeli a pochopili, že současná KSČM je reliktem neblahé socialistické minulosti. S jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem si v mnohém rozumět nebudeme, ale jeho názor na komunisty uveřejněný v dnešní MF DNES podepisuji. Komunistická strana Čech a Moravy se sice slovně distancuje od své předchůdkyně KSČ, ale to je jenom klamání veřejnosti. Jestliže totiž rudá poslankyně Marta Semelová chodí kňučet na hrob masového vraha Klementa Gottwalda a její souvěrci háji pohraničníky a zpochybňují soukromé vlastnictví, pak taková strana je nezreformovatelná a patří do politické žumpy České republiky.

K dovršení všeho pak Jihočeši Kučera s Rodinovou nevidí na spolupráci s StB nic špatného. Aha, takže instituce jejíž vyšetřovatelé brutálně mučili při výsleších své oběti a nezadali si se svými soukmenovci z nacistického gestapa, vlastně není nijak zavrženíhodná. A nemylme se, nejednalo se jen o padesátá léta, i v době údajně „lidštější“ normalizace například pálil při výslechu estébácký sadista písničkáře Vlastu Třešňáka cigaretou.

Soudruh Kučera a soudružka Rodinová, kteří obhajují komunistická zvěrstva, nemají ve vedení jihočeského kraje co pohledávat. Nehledě k tomu, že Hana Rodinová je sice vystudovaná zemědělská inženýrka, ale dosud zastávala pozici dealerky kosmetiky a jeji názory na zemědělství jsou směsí hloupostí, neznalostí a zoufalství.

ČSSD by si měla uvědomit, že komunisté vraždili v padesátých letech i sociální demokraty. Za vzor si tato strana může vzít své předchůdce z I. republiky. V prosinci 1920 vedení sociální demokracie umožnilo vznik úřednické vlády Jana Černého a umožnilo tak razantní potlačení pokusu extrémistické komunistické levice o ozbrojený puč. Já osobně mám na mnoho záležitosti jiné názory než sociální demokraté, nicméně ČSSD považuji za demokratickou stranu a proto by měla antikomunistická varování svého prvního místopředsedy Michala Haška brát vážně.

Čtěte také: 

Pečlivě jsem si prostudoval program KSČM a mám jasno, komu dám svůj hlas v příštích volbách

Komunisti zas slibují demokracii i svobodu podnikání. Stejně jako v roce 1946

Zlatí komunisti