Pár slov o rozjuchaném klaunovi a 26 až 28 analfabetech, kteří chtěli změnit svět k lepšímu

Autor: Tomáš Haas | Publikováno: 1.3.2013 | Rubrika: Politika
Vlajka - Česká Republika

Dvacet sedm nenávistí motivovaných levicových senátorů připojilo své podpisy pod návrh ústavní žaloby proti prezidentu Klausovi. Píši nenávistí motivovaných, protože nic jiného nemůže být motivem takového zneužití ústavy a tak frivolní obžaloby. Pan předseda Štech se vyslovil pro to, abychom "se nesoustředili na to, jestli bude podání projednáno nebo ne. Soustřeďme se na to, aby odsouzení tohoto kroku bylo co nejspontánnější". Tím krokem je podle senátorů amnestie presidenta republiky.

Pan předseda Senátu se rozhodl, že Václav Klaus je už předem odsouzen a jde jen o to, aby verdikt byl co "nejspontánnější". Jak frivolní je návrh ústavní žaloby je vidět i z toho, jak se o návrhu, který sama podepsala, vyjádřila senátorka a sama bývalá ústavní soudkyně Wagnerová. Podle ní "velezrada není trestný čin". To, co je v ústavě nazváno velezradou proto, aby vynikla vážnost přečinu, za který může být prezident souzen, je paní senátorkou interpretováno tak, že prezident může být stíhán za cokoliv.

Mezi pěti důvody žaloby je uvedeno například nejmenování ústavních soudců.

Paní senátorka zcela pomíjí to, že nominace ústavních soudců podléhá schválení Senátem a že od prosince 2006, kdy byl ústavním soudcem jmenován Vladimír Kůrka, neschválil Senát ani jednoho prezidentova nominanta.

Dalším proviněním je podle paní senátorky odmítnutí jmenovat soudního čekatele Petr Langera soudcem přes to, že pan Langer vyhrál řízení o svém jmenování před Nejvyšším správním soudem. I kdybychom připustili, že prezident je správní orgán, což je skutečně zcela nová interpretace Ústavy, a že jeho rozhodnutí mohou být zrušena výnosem správního soudu, je tady ještě jeden problém.

Páni senátoři jsou si vědomi, že žádný z pěti důvodů, které ve svém návrhu uvedli, není ani zdaleka jistým porušením ústavních pravomocí. Kdyby byl, hovořilo by se o ústavní žalobě v době, kdy k němu došlo. To se ovšem nestalo. Prezident má být žalovám hodiny před tím, než jeho funkční období skončí, za kolekci „ústavních deliktů“, kterých se podle žalujících senátorů dopustil během deseti let svého funkčního období.

Podle Ústavy nelze prezidenta trestně stíhat, ani stíhat za přestupek či jiný správní delikt. Jediným případem, kdy prezidenta stíhat lze, je na základě žaloby pro velezradu. Senátorka Wagnerová a teď i senátor Dienstbier tvrdí, že podání ústavní žaloby je nutné proto, aby se upřesnil rozsah ústavních pravomocí prezidenta. Velezradou podle nich může být jakýkoli „ústavní delikt“. Vzhledem k tomu, že se prezident svým ústavním slibem zavazuje zachovávat Ústavu a zákony, může být cokoliv, co by podle senátorů mohlo být překročením jeho ústavních pravomocí velezradou.

Pokud jejich "právní názor" najde slyšení, znamená to, že prezident a všichni budoucí prezidenti mohou být žalováni z velezrady tehdy, když se skupina senátorů domnívá, že přešli ulici na červenou. Dokonce ani nevadí, že nevědí, zda vůbec přešel a zda byl v ulici semafor. To má určit soud. Pokud Senát schválí návrh ústavní žaloby, staneme se prvním státem na světě, který bude žalovat svého prezidenta za velezradu a poprosí Ústavní soud, aby definoval, co to ta velezrada vlastně je a z čeho prezidenta vlastně žalují. Ústavní soud se má stát asistentem obžaloby.

Rozesmátý pan Janeček, který České televizi rozjásaně sděloval, jak je šťastný, že podpisy sehnal, že už má podepsaných 27 senátorů, se podle senátora Dienstbiera plete. Je jich jen 26. Pan Janeček teď tvrdí, že jde o omyl, který způsobil kdosi, kdo neuměl počítat. Pan Janeček je tak šťastný, že je mu vše úplně jedno. Chyby se stávají a podpisy nakonec budou. S tím souhlasí i pan senátor Dienstbier. Poslední informace je, že se senátor Pavel Trpák podepsal na jiném papíře. Podle pana Dienstbiera pan senátor Trpák podepsal pouze petici pro svolání schůze senátu a nepodepsal ústavní žalobu. Je roztomilé, jak ti, kdo chtějí "upřesňovat rozsah ústavních pravomocí", nedokážou rozeznat, kterou z jejich listin kdo podepsal a co vlastně podepisují.

Napadá mě kacířská myšlenka, že pokud máme senátory takových kvalit, bude možná opravdu lépe takovou instituci zrušit. Ano, páni senátoři jsou zaslepeni nenávistí. Jejich cílem není nic než to, aby presidenta před jeho odchodem co nejvíce pošpinili a zostudili. Motivuje je nenávist a strach z toho, že by se snad Václav Klaus mohl vrátit do aktivní politiky.

titulek upraven redakcí ePortál

Čtěte také: 

Tolik se ho bojí, že z toho přišli o rozum. Zuří, hysterčí, povykují, ale nic jim to nakonec nebude platné

 

Média záměrně manipulují veřejností stran amnestie. Zastavením trestního stíhání pohledávky poškozených NEZANIKAJÍ!

Není kouře bez ohně: úvaha o amnestii, která se do mainstreamových médií jaksi nehodila...

Klíčová slova: Václav Klaus
6949 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Než se Církev bude těšit ze zmrtvýchvstání, musí spolu s Kristem snášet Jeho utrpení, zejména však Jeho ukřižování. Víme, že Krista zradil Jidáš, apoštol, a proto dnes zrazují Církev nástupci apoštolůPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Jak Izrael likviduje své nepřátele? Mohli bychom se inspirovat i my v boji proti islamismu?Česka media dnes přepisuji historií, tak jako to dělali komunisti

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepáraliKavárník s Pospíšilem a Ferim hodoval na Karlově mostě, teď promluvil: Porušoval jsem zákony, byl jsem na to hrdej
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění