Česká armáda pojede do Mali… To je šílené!

Autor: Bohuslav Janovský | Publikováno: 11.2.2013 | Rubrika: Ostatní
Afrika

Česká vláda si asi popletla státy, někteří její členové mají nejspíš pocit, že Praha je středem světa a CR světová velmoc. Velmoc, která má zájmy po celém světě. Jinak si totiž nelze poslední zahraničně politický krok české vlády vysvětlit? Rozhodla totiž, že vyšle českou armádu do Mali. Mali je bývalá francouzská kolonie v oblasti Sahelu a Jižní Sahary a probíhá tam etnický konflikt typický pro postkoloniální Afriku. Kdy různé kmeny a skupiny bojují o moc. Další možností je, že česká vláda je jen soubor loutek, které poslušně poslouchají cizí instrukce. Rovněž nelze vyloučit, že se její členové normálně zbláznili.

Mali jako země nemá a nikdy neměla žádné relevantní vztahy s Českou republikou. Neexistuje de facto žádný vzájemný obchod. Do Mali nejezdí naši turisté. Neinvestují tam české firmy. Prostě tam nemáme žádné zájmy. Přesto tam česká vláda pošle české vojáky na nákladnou vojenskou misi.

Chápete to někdo? Navíc v době hluboké ekonomické krize, v době kdy se nehorázně zvyšují daně a všechny možné poplatky, se v rozpočtu bez problémů najdou peníze na tohle pochybné dobrodružství.

Mohu ještě pochopit koloniální sentiment Francie, mohu pochopit angažovanost USA, jako globální velmoci. Českou vojenskou misi ale pochopit nemohu a nic s tím nenadělají ani výkřiky a „solidaritě“, kterou jsme údajně („spojencům, lidstvu, humanitě“ atd) zavázáni. To bych se totiž musel ptát, proč neválčíme třeba v Somálsku, Súdánu, Sýrii či jinde… konfliktů je po světě dost.

Stále více mám pocit, že naše země bude muset projít velmi razantní změnou politických elit. Ty současné se již zcela odtrhly od reality a jen na naší zemi cizopasí. Nebo se těšíte na to, až se nějaký český voják vrátí z Mali v truhle?

PS: Prosím nepište mi, že je to boj proti šíření islámu. 95 procent obyvatel v Mali jsou totiž muslimové a křesťany tam žádné nenajdete….. Celé to vojenské dobrodružství musí ještě schválit poslanci v Parlamentu ČR, ale tam moc zdravého selského rozumu dnes také nesedí….

Čtěte také:

Má stát právo omezovat islamismus? (netradiční polemika o kouření na veřejnosti)

Bomba tiká: Islám se zabydluje v západním světě 

 

Muslimové v Bruselu jsou zvířata. Žena v letních šatech je pro ně důvod pro oplzlé urážky. Vyžeňme je, dokud je čas!

5970 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Piráti v sombrerech: Transgender exempláře obsazují pozice. Budou si depilovat nohy? Revoluce žere vlastní děti. Feministky ostrouhajíPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Premiér Orbán vyzval v 7 bodech reformě EU!Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlato

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění