Absolonová poprvé v činohře, Něrgešová poprvé zpěvačkou!

Autor: Nela Šmídová | Publikováno: 1.12.2005 | Rubrika: Ostatní

Premiéra inscenace Den na zkoušku

V neděli 11. prosince 2005 v 19 hodin se v Divadle Radka Brzobohatého v Praze uskuteční premiéra inscenace hudební komedie Den na zkoušku. Autorem hry a hudby je Lumír Olšovský, který je zároveň režisérem inscenace. Hrají a zpívají Monika Absolonová, Laďka Něrgešová, Radek Valenta a Jan Maxián. Autorkou scény a kostýmů je Lucie Loosová.

„V záplavě velkých muzikálových produkcí chceme divákům nabídnout menší, ale příjemnou hudební komedii, založenou mnohem více na činohře, než je v současné době zvykem,“ říká Olšovský.

Den na zkoušku je hra o dvou lidech pro čtyři herce – Radek Valenta a Monika Absolonová představují dvojici raněných, životem zklamaných lidí, kteří se scházejí po bujné internetové virtuální známosti na domluvené schůzce. Následný děj hry je o jejich poznávání a o tom, o kolik je realita nevirtuální těžší. „Úlohu dalších dvou postav nechceme předem prozrazovat, snad jen to, že postavy Laďky Něrgešové a Jana Maxiána jsou v příběhu nepostradatelné,“ dodává Olšovský.

Populární zpěvačce Monice Absolonové se tak dostává příležitost poprvé výrazně prokázat svůj herecký talent. Naopak herečka a moderátorka Laďka Něrgešová se překvapivě představí jako zpěvačka.

Dvojici dam doplňují mladí talentovaní herci Radek Valenta, který už není jen oním Jindřichem z Princezny ze mlejna, a Jan Maxián (pro své výjimečné muzikantské schopnosti byl také pověřen pořízením nahrávky hudby). Herec Lumír Olšovský, který v roce 2003 nastoupil k dennímu studiu režie na pražské DAMU, se poprvé prezentuje jako režisér profesionální divadelní inscenace.

Hudební komedie je uvedena v soukromé produkci agentury Fascinum Pavla Bára, bude se hrát v Praze v Divadle Radka Brzobohatého a na zájezdech po celé České republice.

5008 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaV tomto půlbilionovém plánu EU se skrývá naprosto fantastický korupční potenciál...Kdo se bojí květáku? Skutečná míra inflace je vyšší než vykazuje Český statistický úřadGeorge Soros. Génius hybridní válkyKoronáč to rozsekl: Zaplaťpámbu za českou korunu

euPortal.cz

Pro-migračního francouzského aktivistu zamordoval migrant, se kterým spalSpojené národy ovládnuté gender ideologií vyhlašují za politicky nekorektní říkat „manžel“ nebo „manželka“

Eurabia.cz

Vláda Itálie odsouhlasila Kataru ideologickou kontrolu nad muslimskou komunitou ve své zemi ...Před pár dny Česká televize v dětském vysílání vyzvala děti, aby oslavily islám

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Jezdíte po republice za Bakalovy prachy… Tato věta může stát ředitele pražské firmy jeho postManažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění