Absolonová poprvé v činohře, Něrgešová poprvé zpěvačkou!

Autor: Nela Šmídová | Publikováno: 1.12.2005 | Rubrika: Ostatní

Premiéra inscenace Den na zkoušku

V neděli 11. prosince 2005 v 19 hodin se v Divadle Radka Brzobohatého v Praze uskuteční premiéra inscenace hudební komedie Den na zkoušku. Autorem hry a hudby je Lumír Olšovský, který je zároveň režisérem inscenace. Hrají a zpívají Monika Absolonová, Laďka Něrgešová, Radek Valenta a Jan Maxián. Autorkou scény a kostýmů je Lucie Loosová.

„V záplavě velkých muzikálových produkcí chceme divákům nabídnout menší, ale příjemnou hudební komedii, založenou mnohem více na činohře, než je v současné době zvykem,“ říká Olšovský.

Den na zkoušku je hra o dvou lidech pro čtyři herce – Radek Valenta a Monika Absolonová představují dvojici raněných, životem zklamaných lidí, kteří se scházejí po bujné internetové virtuální známosti na domluvené schůzce. Následný děj hry je o jejich poznávání a o tom, o kolik je realita nevirtuální těžší. „Úlohu dalších dvou postav nechceme předem prozrazovat, snad jen to, že postavy Laďky Něrgešové a Jana Maxiána jsou v příběhu nepostradatelné,“ dodává Olšovský.

Populární zpěvačce Monice Absolonové se tak dostává příležitost poprvé výrazně prokázat svůj herecký talent. Naopak herečka a moderátorka Laďka Něrgešová se překvapivě představí jako zpěvačka.

Dvojici dam doplňují mladí talentovaní herci Radek Valenta, který už není jen oním Jindřichem z Princezny ze mlejna, a Jan Maxián (pro své výjimečné muzikantské schopnosti byl také pověřen pořízením nahrávky hudby). Herec Lumír Olšovský, který v roce 2003 nastoupil k dennímu studiu režie na pražské DAMU, se poprvé prezentuje jako režisér profesionální divadelní inscenace.

Hudební komedie je uvedena v soukromé produkci agentury Fascinum Pavla Bára, bude se hrát v Praze v Divadle Radka Brzobohatého a na zájezdech po celé České republice.

5207 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Akce Vrbětice byla zřejmě "konzultována" spíše s USA než s EUArgentina spouští výrobu Sputniku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český SenátUmělci mluví: „Rusko nás obsadí za 23 minut, do pr...” sekl Ivan Vyskočil. Jiní naženou Kremlu hrůzu
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění