Dotyčný lupič byl prý bývalý horník, otec sedmiletých chlapců – dvojčat, který měl být v zoufalé situaci, protože údajně neměl na splácení hypotéky. To je smutné, ovšem lupiče to nijak neomlouvá. Vlastní problémy neřeším tak, že půjdu, přepadnu nevinného člověka, a budu ho chtít obrat o peníze, které mně nepatří. Navíc se zpravodajství TV Nova nebylo patrné, proč dotyčný otec neměl na splácení půjčky na rodinný dům, co když to bylo kvůli tomu, že utrácel peníze na automatech apod.? Já to nevím, možná to tak nebylo, nicméně opravdu neznám podrobnosti.

V každém případě existují jiné možnosti jak vyřešit potíže se splácením hypotéky. To znamená, navštívím dotyčnou banku a budu vyjednávat o odložení splátek, případně o prodeji domu a pořízení si levnějšího bydlení. To jsou způsoby civilizované společnosti a nikoliv loupež.

Karvinský strážník jednal naprosto správně. On viděl násilníka s nožem, který s ním ohrožuje člověka. Opakovaně ho vyzýval ať toho nechá a vzdá se, když to nepomohlo tak začal střílet, protože se bál o život pracovníka benzínky. Pokud by za toto byl policista potrestán, bude to jenom návod pro darebáky, aby se masově dali na lupičství.

Pozitivní zprávou však je, že vedení Karviné i tamní městské policie si za svým strážníkem stojí a to je dobře!

Čtěte také: 

Policie: Pomáhat a chránit, nebo rovnou střílet?

"Udělejte cokoli, abyste se ochránila", uslyšela mladá Sarah ze sluchátka tísňové linky.

 

Městští strážnici týrali nebohou ženu a důchodce? Spíš bych řekl, že konečně jednou dělali pořádek...