Zeman na Hrad. Je to nadstranický státník zasluhující respekt

Autor: LP | Publikováno: 17.1.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Zeman

V prezidentské volbě budu volit Miloše Zemana, ačkoli jsem pravičák. I když nemusím v řadě věcí s Milošem Zemanem souhlasit, tak ho respektuji a vážím si ho jako autentické osobnosti s jasnými, pevnými, čitelnými i předvídatelnými názory. Z prezidentských kandidátů je on jediným státníkem.

 

Je to vzdělaný, sečtělý politik, hovořící světovými jazyky, zkušený v politice. Víme, co od něj můžeme čekat a neslibuje žádné vzdušné zámky. Na rozdíl od většiny ostatních kandidátů není také navázán na nadnárodní struktury, které vidí v ČR vhodnou polokolonii a možnost k vysání posledních financí, které zde jsou.

 

Není "politicky korektní"

 

Ačkoli je kandidátem levicovým, nebojí se mnohdy jít proti proudu politické korektnosti a nahlas se vymezit proti hlavnímu mediálnímu proudu. Nebojí se kritizovat multikulturalismus a islám, nemiluje sudetské Němce ani „Palestince“, kterých se štítí i Arabové. Není zastáncem eurokvót pro ženy a zákon zakazující kouření v hospodách by nepodepsal. Je proti pozitivní diskriminaci a jednou prohlásil, že i když je pachatelem Rom, měli by ho podobně jako bílého Čecha zavřít, až zčerná.

 

Nefandí zeleným šílencům a ekoteroristy srovnává s předlistopadovými komunisty. Nepropadl šílenství o globálním oteplování a podporuje jadernou energii. Propaguje vstřícné vztahy i se státy mimo Evropu, i když zároveň nepopírá naše západní vazby. Nebude poklonkovat Američanům a Němcům a nebude zbytečně provokovat Rusy, když by zde mohl být dobrý byznys pro české firmy a práce pro české dělníky.

 

Nebude poklonkovat Bruselu ani Berlínu

 

Je sice eurofederalista, což ale neznamená, že ve všem bude poklonkovat Bruselu a Berlínu. Není eurohujerem. Je snad jediným skutečným eurofederalistou v ČR, možná i v Evropě. Míní totiž, že by jednotlivým státům kromě obrany a zahraniční politiky měla zůstat většina kompetencí a nemělo by se centralizovat kde co. Ostatní obhájci EU jsou většinou eurohujeři a eurocentralisté.

 

Vadilo mu, že k Lisabonské smlouvě nebylo vypsáno referendum a kritizuje řadu nesmyslných nařízení Bruselu. Euroskeptiky nepovažuje za podlidi a uznává, že mají v lecčem pravdu. I já Zemana respektuji, ačkoli s jeho eurofederalismem nesouhlasím. Zeman je aspoň poctivý a pokud se mu na Bruselu něco nelíbí, nebojí se to říct. Národní zájem pro něj není sprosté slovo.

 

Není to havlista

 

Zeman není havlista a nemá rád samozvané elitáře, které nikdy nikdo nezvolil, osobující si právo hovořit za národ. S Klausem na sobě navzájem oceňovali, že ač jako soupeři, dokázali oba držet slovo. Opoziční smlouva zabránila tomu, aby republiku řídila zpovzdálí klika Václava Havla a diktovaly si malé strany s malou politickou podporou a vydíraly ostatní.

 

Ačkoli lze Miloše Zemana považovat za levicového kandidáta, je svým způsobem nadstranický. Dokáže klidně komunikovat a diskutovat s pravicovými politiky a nedělá kvůli pravicovým názorům ze člověka zrůdu. Na druhou stranu ani neujíždí na zastydlém antikomunismu některých falešných pravičáků a KSČM uznává jako relevantní politickou sílu. Ostatně tak rozhodli voliči a on je nehodlá elitářsky havlisticky peskovat.

 

Nadstranický státník

 

Karel Schwarzenberg je kandidát, který odkývá Bruselu a Berlínu cokoli – to zrovna neusne – a z Česka by nejraději udělal Protektorát Čechy a Morava poklonkující sudetským Němcům. Ačkoli si hraje na poctivého, sám ve své bohorovnosti jednou přiznal, že korumpoval. Je blízkým přítelem Miroslava Kalouska a jeho vítězstvím by se Kalousek stal nejmocnějším mužem v zemi. Schwarzenberg bude podporovat katastrofální ekonomickou politiku vlády a zvyšování daní. Dále placení peněz českých poplatníků do Bruselu a faktické vytunelování úspor českých střadatelů z českých bank přes banovní unii.

 

Čili když to tedy shrnu: Miloš Zeman je sice politikem levicovým, ale dokáže nadhlédnout nad úzké ideologické levicové vidění světa a komunikovat spravedlivě i s lidmi jiného názoru, dokáže sjednocovat lidi, a proto si ho váží řada lidí jak na pravici tak i na levici. Díky svým státnickým schopnostem by byl do značné míry nadstranickým kandidátem.

 

Čtěte také:

 

V druhém kole Zeman. Zcela bez nadšení

Raději Miloše Zemana, než bývalého kancléře Václava Havla

Raději Miloš Zeman než někdo z té party amatérů a kariéristů

Prezidentem by měl být Miloš Zeman. Je to osobnost, která sjednocuje

Klíčová slova: Zeman  | národní zájem  | Schwarzenberg
4584 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaPropaganda na výbornou: Jak to funguje u ČTPodle michprdů má uvědomělý lid vyjít do ulic a manifestovat své odhodlání nejít cestou našich kolegů z V4 Maďarska a Polska Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útokVelký Bratr nám dýchá na krk. Celá Evropa se pomaličku mění na zónu, v níž se sleduje a eviduje vše

euPortal.cz

Pokrokové médium London Times objevuje, že ty trapné genderové role jsou formou extremismu ve stylu ISISZdražování masa se v EU chystá. Připravuje se Zelený úděl chudoby

Eurabia.cz

Šíření coronaviru uprchlíky české vládě nevadí, ale do českých občanů by klidně stříleliO NEOMARXISMU A FABIANISMU

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Migrace? Evropa může kleknout. Hladomor. Do ČT mě už nepozvou. Bojím se kolapsu Západu, Rusů ne, říká diplomat Jaromír NovotnýBoris Němcov? Piráti jásají. Ale pozor: Vymstí se nám to, padlo. A šíří se vážný text
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění