Homosexuálové jsou ďáblové

Autor: Zuzana Štefánková | Publikováno: 26.11.2005 | Rubrika: Ostatní
GP

To byla ale mela! Středeční tisková konference, jejíž protagonisté požadují rovnější přístup ke gayům a lesbám, jež se konala za zdmi budovy Parlamentu ČR, vyvolala horečnaté emoce, jaké zaskočily i jednoho z jejích účastníků, exVyVoleného Sašu.

Tisková konference v PSP ČR

Za pultíkem celebrit se vedle VyVoleného ukryly hvězdičky typu Moniky Absolonové, Gábiny Partyšové či Lumíra Olšovského. Nezbytného moderátora diskuse doplnily zákonodárkyně Jitka Kupčová a Kateřina Konečná.

Tisková konference v PSP ČR

Ti všichni orodovali za práva menšinově orientovaných. „Mají-li se dva lidi rádi, a je jedno, jestli jsou homosexuálové a lesby, měli by mít stejná práva jako heterosexuální páry. Vždyť je to láska, vždyť jsou to lidi,“ shrnul později v exkluzivním rozhovoru pro ePortál VyVolený Saša.

Tisková konference v PSP ČR

V hledišti pak nechyběla ikona českých gayů, Jiří Hromada, ale ani představitelé protistrany. V zákulisí se štěbetalo, že je sem vyslal sám lidovecký poslanec Jiří Karas, aby narušili unisono odér tiskovky. Oba dva pánové však spíše prospěli svým názorovým oponentům.

Tisková konference v PSP ČR

„Homosexuálové jsou ďáblové,“ začal číst jeden z nich cosi z motáku. Celebrity za pultíkem nestačily valit zraky a házet zaskočeně-pobavené úsměvy, zákonodárkyně se jen obtížně přemáhaly. Motákový proslov však nebyl nejkratší. Z kontextu vytržené citace z bible vyvolaly pozdvižení v publiku, tvořeném též novináři ze všech možných médií.

Tisková konference v PSP ČR

„Utněte ho někdo! Nemám čas trávit celé odpoledne poslechem těhle tlachů,“ vykřikla dívka z publika. Rozvášněného odpůrce čtyřprocentních svazků se nakonec podařilo uklidnit. Druhý Karasův vyslanec, představitel serveru Tradiční rodina, byl umírněnější. Ani on však neváhal poslankyni Kupčovou obvinit ze lži. Sympatie publika se po výstupu těchto dvou expertů přiklonila jednoznačně na stranu příznivců menšin.

Tisková konference v PSP ČR

Proč pan Karas, pokud je tomu tak, vysílá na tyto dýchánky „zvědy“, kteří nejsou schopni nějaké diskuse a křečovitě se svíjejí v dogmatických floskulích údobí raného středověku, je věru záhadou. Tuto medvědí službu ocení nejvíce gayové a lesby. A nezúčastněné publikum, pro které se jedna nudná tiskovka rázem promění v adrenalinovou podívanou!

Fotografie: J. Polák

5548 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastŘada výzkumů shodně ukazuje, že v evropských zemích s každou další generací klesá IQ, a to i když je zohledněna imigrace. Evropská civilizace: Jako přežrané myši?

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění