Petr Nečas páchá sebevraždu v přímém přenosu

Autor: Jan Koucký | Publikováno: 23.12.2012 | Rubrika: Politika
Nečas Petr

Předseda vlády Petr Nečas nám v tomto týdnu opět dokázal, že na funkci premiéra prostě nemá. Snad i pověstný slon v porcelánu by si počínal lépe než předseda ODS v čele vlády. Nevím, co Nečase vedlo k tomu, že z Karolíny Peak udělal ministryni obrany? A už vůbec netuším, proč investoval tolik politického kapitálu do obhajoby svého rozhodnutí? Rovněž nechápu ODS, že něco takového dopustila. Ostatně ODS jsem přestal rozumět již dávno.

Po pádu Mirka Topolánka měl být Petr Nečas tím, kdo vyvede ODS z krize a nasměruje ji zpět k pravicovým kořenům. Nestalo se tak. ODS je ještě ve větší krizi než byla v době Topolánkova odchodu. Petr Nečas jako reformátor neuspěl a tudíž měl být nahrazen někým schopnějším. A to je další kámen úrazu. Dnešní ODS se tváří tak, jako by nikoho lepšího než Nečase neměla. Paradoxem celé situace je, když ti, co udělali z ODS sociální demokracii light, volají po návratu Václava Klause do předsednické funkce. Ano, mám na mysli pány Tluchoře, Šnajdra a Fuksu. Jsou to ti pánové, kteří velkoryse složili poslanecké mandáty, protože nesouhlasili s počínáním vlády a současně nechtěli zapříčinit nástup levice k moci. Jak šlechetné a zodpovědné! Občan se však nemusí bát. Páni exposlanci o hladu nebudou. Ivan Fuksa – dosazen do vedení Českého Aeroholdingu – přípravuje privatizaci ČSA Marek Šnajdr – jmenován do dozorčí rady státní společnosti Čepro Petr Tluchoř – míří na manažerské místo v ČEZU. 

Jak vidno, Petr Nečas ví, jak zabezpečit stranické kolegy. Zřejmě se učil v Lidovém domě, který instaloval neschopného Jaroslava Tvrdíka do čela ČSA, z čehož se aerolinky vzpamatovávají dodnes. V české politice se zkrátka vyplatí býti vzbouřencem. Nečasova vláda prošla opravdu razantní proměnou. Pokud počítám správně, tak ve svém křesle zůstaly pouze 4 členové kabinetu včetně premiéra. Rekonstrukce vlády je standardním krokem a výsadní pravomocí předsedy vlády.

Kupříkladu Margaret Thatcherová tak činila velmi často. A přitom dokázala být britskou premiérkou více jak 11 let. Rozdíl mezi Thatcherovou a Nečasem je v tom, že Železná lady odvolávala ty ministry, kteří ji vypověděli poslušnost. Nečas odvolává a nominuje na základě politických čachrů. Karolína Peak nám budiž zářným příkladem. A bohužel nejen ona. Je-li předseda vlády pozitivním sebevrahem, podniká kroky, které jsou v zájmu země a to bez ohledu na vidinu znovuzvolení. Tak ostatně postupovala i Margaret Thatcherová, když v roce 1979 převzala vládu nad Velkou Británií.

Premiérka měla jasnou vizi, co, jak a kdy chce v Británii změnit. Pravdou je, že nejdříve musela změnit Konzervativní stranu, ze které se po odchodu Winstona Churchilla stala středová strana. Na příkladu Margaret Thatcherové je vidět, že i radikální reformy mohou přinést dlouhá léta ve vrcholné politice. Je-li předseda vlády negativní sebevrah, počíná si přesně jako Petr Nečas. Vláda vydává za reformy to, co pouze stabiluzuje současný stav. Jak vidíme v případě schodků státních rozpočtů, vláda prakticky nešetří a schodek se snaží udržet na uzdě jen pomocí škrtů a vyšších daní.

Ostatně i pan Kalousek se mohl již přesvědčit, že zvýšení daní neznamená růst příjmů do státní kasy. Navzdory všem ekonomickým zákonitostem vláda pokračuje ve zvyšování daní. Samotný Petr Nečas navíc doufá, že veřejnost jeho počínání ocení a zvolí ho i v dalších volbách. Taková míra naivismu je u premiéra varující. Petr Nečas bude na dlouhá léta posledním předsedou vlády v dresu ODS. Příští volby budou triufem levice.

V Lidovém domě se mohou jen tiše modlit, aby Nečas vládl až do řádného termínu voleb. ČSSD nebude muset pořádat masivní předvolební kampaň, znechucení voliči za ní příjdou sami. Sociální demokraté tak budou mít na budování sociálního státu několik volebních období. Obyčejný člověk bude spokojen, protože stát se o něho postará, zajistí mu bezplatné služby a jako bonus dostane nějakou tu dávku.

Je nevyřčenou pravdou, že spokojenost se vytratí v okamžiku, kdy budeme muset začít splácet život na dluh. To pak teprve budou řecké báje a pověsti…

Čtěte také: 

 

Satan chce vytřít „suchým hadrem“ policejní plukovníky

Jste taky debilové jako já, nebo byste stejně jako premiér Nečas dál zvyšovali daně?

Nečas prý nevěděl, kolik berou jeho podřízení. Jak dlouhou budeme tuhle bandu "sedřených koní" sponzorovat?

Klíčová slova: ČSSD  | ODS  | Petr Nečas
7130 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Piráti v sombrerech: Transgender exempláře obsazují pozice. Budou si depilovat nohy? Revoluce žere vlastní děti. Feministky ostrouhajíPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Premiér Orbán vyzval v 7 bodech reformě EU!Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlato

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění