Bolševici hned v zárodku jasně ukázali, jak povedou občany ke světlým zítřkům. Vyvraždění carské rodiny i se služebnictvem, čeky s legitimitou zastřelit bez soudu kohokoliv za cokoliv, přesídlování národností, umělý hladomor, gulagy a smrt pro nepohodlné a s jiným názorem...Tak se rodil komunismus. Už v roce 1921 prozřel Jaroslav Kosina ve svých Světových dějinách...Carovo samoděržaví vystřídalo samoděržaví Leninovo.

Po roce 1948 u nás komunisté uvařili jen slabý odvar sovětských vzorů, ale pro demokratický stát i tak s dostatečnou devastací, především morální a intelektuální. Jedinou kvalifikací a vzděláním byla rudá knížka a dostatečný revoluční zápal.

Současní komunisté jsou jen salonní politici, kteří nenesli nikdy vládní zodpovědnost, ale snaží se nám namluvit, že se poučili a ví už jak na to. Mnozí tomuto bludu začínají podléhat. Jejich proslovy jsou však pouhá slova, doplněná na shromážděních souvěrců tvrzením, že revoluce ještě neskončila. Jsou však pouhými politickými příživníky, kteří se o svoje preference ničím nezasloužili a pro voliče jsou jen vzdorem.

Jak se utužují bratrské vztahy, předvedla v roce 1968 vojska Varšavské smlouvy v čele se Sovětským svazem, přítelem nejvěrnějším. Pozvat cizí vojska na území "svrchovaného" státu je naplněním trestného činu vlastizrady. A velmoc, která okupuje cizí území na základě pozvání pětičlenů jakéhosi ústředního výboru, hledala jen záminku. Je smutnou absurditou, že občané toužící po svobodném životě, byli na hranicích stříleni jako vlastizrádci.

Normalizace oddělila zrno od plev, jen obráceně než soudruzi mysleli a běžný občan si zvyknul. Z práce nás vyhodit mohli, jinde přijmout museli. Zdravotnictví bylo zadarmo, aniž bychom hodnotili úroveň. Nedostupný lék se dal opatřit za Krušnými horami. V pátek jsme vyrazili opravovat chalupy nebo budovat chaty a v pondělí se zařadili do libovolné fronty na cokoliv, což před Vánoci neni na škodu připomenout. Třeba na hygienické potřeby. Držet místo ve frontě a hubu bylo zákonem.

Idylce odzvonily klíče. Dnešní komunisté v KSČM, ČSSD, ODS a já nevím kde všude, už nedbají o blaho lidu, ale svoje vlastní. Manažerské posty obsadili vystudovaní ekonomové, kterým rozměr celého člověka většinou chybí a přes svoje grafy a tabulky sledují pouze zvyšování výroby, produktivity a nervové vypětí zaměstnanců, často mizerně zaplacených. Do hospodářství vstoupil zahraniční kapitál a firmy. Někdy bohudík, někdy bohužel. Nejvýdělečnější odvětví je tunelování a do vládních a správních funkcí nastoupili lidé, kteří s televizním úsměvem povyšují korupci na politiku. V čele jsme měli presidenta, kterého uznával celý svět, ale především zbrojařské koncerny. Obsadit v tvrdém konkurenčním boji tak snadno uvolněná místa bylo na pořádný mejdan.

Pochopím a slyším mnohé námitky, (což je potvrdí, že každý jsme jiný)  ale...neexistuje embargo na dovoz ani vývoz zboží, fronty se stojí pouze v případě, když supermarket vyhlásí akci, po Evropě platí volný pohyb pracovní síly, svět se otevřel nejenom pro turisty, ale především mladou generaci. Schopní (i všehoschopní) mají příležitost uplatnit svoje vize. Přes mnohé nedostatky se zdravotnictví dostalo k vyspělým technologiím, metodám, lékům a zdravotní péče se podstatně zlepšila. Svůj názor můžeme beztrestně sdělit. I když to je často houby platný, zavřít nás nemohou.

Doba přináší stres a mizernou náladu, Švejk v nás však naštěstí zůstal. Skoro se už těšíme, až zase vypukne nějaká aféra. Nejdříve se nevěřícně pohoršíme, potom zanadáváme, aby druhý den internet zaplavily vtípky na to samé téma. Pokud Ti starší nostalgicky zavzpomínají na časy bývalé pohody, je to pouhá fikce. Viníkem je krátká paměť.

Winston Churchill řekl...demokracie je nedokonalá, ale nikdo nevymyslel nic lepšího...Komunistický experiment se nepovedl. Nikde na světě nemáme příklad komunistického ráje, pokud to nemá být Kuba nebo dokonce Severní Korea.

Čtěte také: 

 

Bylo za reálného socialismu lépe? Komu?

Komunistická drzost dvacet let po oponě

M. Paumer ze skupiny bratří Mašínů: Komunismus je jako rakovina!