Nezajistila svědky ani místo činu a přestože byl nahlášený ozbrojený útok, přijela na místo jen dvoučlenná hlídka a tato se nevydala pronásledovat údajného vraha. To byly chyby policie. Daleko větších a nepochopitelnějších chyb se dopustil soud, který například nepřipustil konfrontaci Pechance se svědky obžaloby.

Více si můžete přečíst zde.

Zproštující rozsudek je samozřejmě jasným důkazem bídného stavu justice a policie v České republice. Přestože o vině obžalovaných nikdo nepochybuje, procesní chyby a chyby ve vyšetřování mají za následek to, že zločinci jsou volní. Nezodpovědná práce policie, šlendrián nebo snad dokonce i úmysl opět snižují důvěru ve spravedlnost.  To je ovšem pouze jedná stránka mince.

Tou druhou jsou ukřivděné články, a diskuse, opět sugerující že společnost jsme my a oni. Že my cikáni jsme chudáčci, kterým všichni křivdí, zatímco nám jde jen o dobro. Takže já se zeptám, kdy se někdo ze serveru romea.cz, zamyslí nad osudem Vlastimila Pechance? Kdo je Vlastimil Pechanec? Skinhead, rasista, údajný přívrženec neonacistických skupin. Ano, on sám se k tomu v minulosti hlásil. Je to však automatický důkaz že je i vrahem? Pro mnohé asi ano, například pro paní Renátu Veseckou, která měla tento případ na starosti coby státní zástupkyně. Pro doplnění dodávám, že v celém případu se velice angažoval, nedávno zesnulý Jakub Polák, známá postava, člověk celý život se zabývající právy menšin, který se snažil být vždy tam, kde tušil nějaké příkoří. Člověk, který bytostně nesnášel rasisty a skiny se přesto neváhal Pechance zastat a poukázat na vážné chyby ve vyšetřování případu. Tato aktivita mu přinesla odsunutí do ústraní a nevraživost bývalých soukmenovců z A kontra a Antify a podobných prazvláštních skupinek.

Bohužel si nějak nevzpomínám, že by se na stranu spravedlnosti v případě Vlastimila Pechance postavil někdo ze serveru romea.cz. Přitom je to s podivem. Pokud existují pochybnosti, pokud je podezření, že Pechanec není vrahem pana Absolona, pak skutečný vrah běhá na svobodě. To ale není zrovná příjemná zpráva pro romskou komunitu.

Zkrátka. Chápu rozhořčení nad rozsudkem soudu v Hradci Králové. Tento rozsudek se ale snad dá ještě napravit tím, že policie svou práci dokončí. Bude li vůle.  Kdo ale napraví křivdu na zničeném životě člověka, který možná sedí nevinně?

A protože někteří zarytí nepřátelé všeho možného mají dost velký problém s psaným textem, chci jasně a otevřeně napsat.... Byl bych rád, kdyby vrah, skutečný vrah pana Absolona shnil v kriminále. Bohužel, policie ČR, ani státní zastupitelství ani soudy nepředložily nezvratný důkaz, že Vlastimil Plechanec je tim vrahem. A s větou, že soud nabyl přesvědčení, si páni soudcové můžete ..však vy víte co. Důkazy, to je co se počítá.

A tak stále zůstává rozdělení na my a oni a nabízí se otázka, kdo z toho má užitek, protože včerejší článek na serveru romea.cz byl jen jedním z řady podobných obvinění, že se dějí křivdy jen na té jedné straně. Na straně romské menšiny. Obvinění, které se nezakládá tak docela na pravdě.

Čtěte také: 

Romea.cz: Parlamentní listy, ePortál, euPortál a EUrabia diskreditují instituci Parlamentu ČR

 

Košická cikánka našla 600 EUR a vrátila je. Pojďme ji společně s romea.cz prohlásit za svatou!

 

Na Romea.cz mají jasno: Chudák mladej tanvaldskej černej kluk je obětí starého zvrhlého fašouna a rasistického systému v ČR