Pouhých devět států našlo odvahu postavit se čelem proti celosvětové podpoře statusu nečlenského pozorovatelského státu OSN „Palestina“. Tím státem se stalo něco, co státem nazývat je skutečně trapné. Nejde snad ani o to, že většinu tohoto útvaru kontrolují bezpečnostní síly Izraele. Nejde ani o to, že není jasné, která teroristická frakce vlastně „Palestinu“ oficiálně zastupuje. Jde o to, že OSN mezi sebe přijalo někoho, kdo stále a nahlas hlásá, že vedlejší stát musí být zničen, poněvadž nemá právo na existenci. A nic na tom nemění ani fakt, že různí zástupci „Palestinců“ tu a tam naznačí, že by tedy jaksi to nemuseli myslet zas tak úplně vážně. Což vzápětí popřou.

Pro „Palestince“ je Izrael něco, co nikdy nemělo vzniknout. Tento názor masově podporují komunisté i současní nacisté. Proto také všechny tyto skupiny mají za to, že jakýkoliv teror vůči Izraeli je oprávněný. Svým hlasováním takto extremistické postoje podpořila většina států světa. Několik se jich z různých důvodů zdrželo hlasování. Což z mého pohledu není nic jiného, než známka oportunismu, resp. připodělanosti. Viz Německo, které na jednu stranu cítí vinu za Holocaust, na stranu druhou se děsí milionů svých muslimských imigrantů.

Jen devět států proti. Jen devět států považuje status „státu“, ovládaného teroristy za nesmyslný. Jsem rád, že mezi nimi je i naše země. A je mi jasné, že ministr zahraničí Schwarzenberg nyní bude čelit rozzuřeným dopisům, mailům, SMS i telefonátům. Od lidí, kteří svou mluvu změnili ze sprosté antisemitské na „propalestinskou“, aniž by však vyměnili faktické postoje a myšlení.

Ministr Schwarzenberg mne znechutil svou bezvýhradnou podporou podobně strukturovaného státu, tedy Kosova. Současným postojem a hlasováním v mých očích tuto nespornou vinu výrazně odčinil.

Kromě nás byli při hlasování proti Izrael (pochopitelně), USA, Kanada a dále Panama, Nauru, Marshallovy ostrovy, Palau a Mikronésie. Budu si tato jména pamatovat. A děkuji jejich zástupcům stejně, jako našim.

Izrael, you are not alone!

Čtěte také: 

 

Proč umírají děti? Kvůli náboženským fanatikům!

Palestina? Jedině JudenFrei!

Hrdý Izrael ... trapná EU