Máme vážně mizernou vládu a říkám to s veškerou pokorou ke slovu vláda i ke slovu mizerný. A dokud se nám nepodaří změnit špatný volební systém, budeme dál zřejmě svědky prázdných gest proevropsky senilních starců, což není totéž, jako když řeknete jen senilních starců. Těžko si lze vysvětlit, že pan ministr Schwarzenberg prohlásí, že vzít do vlády komunisty je jako sníst ropuchu. Sníst ropuchu člověk snad i může, v nejhorším, hrozí-li mu tedy smrt hladem. A pokud ji sní, lze předpokládat, že ho ta ropucha chvilku na to nesežere sama: Tak nějak zevnitř, na první pohled bezbolestně, ale definitivně.

Což je přesně strategie komunistů: do poslední chvíle vám budou bez uzardění tvrdit, že oni, ač vypadají jako slizká jedovatá ropucha, a jsou slizká jedovatá ropucha, jsou ve skutečnosti voňavým svatebním koláčem. Inu, jen si kousněte. Máte-li pocit, že komunisti jsou pro naši zemi, která po nich a hlavně bez nich zažívá ty absolutně nejlepší časy v celé své historii, alternativou, pak nám není pomoci a už je pak úplně jedno, jestli na Hradě usedne přihlouplý Avatar, Bobošíková, která prostě jen chce usednout někde hodně nahoře, nebo ten, který nakonec komunistickou ropuchu za nás za všechny zkousne.

Pan Schwarzenberg má jednu velkou zbraň: působí na českého občana tak nějak přítulně pansky, jako pravý šlechtic, kterému by se člověk nakonec i rád uklonil, a kdyby byl jeho šlechticem či vrchností, rád by mu i nějaký ten desátek k nohám složil. Vždyť pan kníže to s námi vždycky myslel dobře, a vždycky bude a my ho máme rádi. Nakonec byl údajně velmi váženým Euro-občanem ještě v dobách, kdy se tady zavíralo za jiný názor a zadek se utíral Rudým právem. Těžko říct, kde bere odvahu či snad lépe troufalost spravovat věci veřejné právě tady, neboť nemůže a ani nikdy nebude rozumět české přítomnosti, protože to lze pouze s velkým respektem k českým dějinám a s velkým despektem k ideologii, která v těch dějinách nadělala nehezkou a nelidskou paseku.

Jakkoli neberu vážně většinu prezidentských kanditátů, neboť nemohu vzít na milost ani celou tristní socialistickou úlitbu davům - samotnou volbu prezidenta občany - pan Schwarzenberg tímto prohlášením ukázal jasně, co chce a jak moc to chce. Spadl do škatulky "Nevolitelní" i kdyby měl fajfku a motýlka ze zlata. Hned vedle pana Okamury. A doufám, že tam už zůstanou.

Čtěte také: 

Bývaly doby, kdy by podle mě skončil Schwarzenberg u zdi

Slušný a nezištný prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg

 

Jen ať se Sarkozy a Schwarzenberg požerou