Jestli tomu tak opravdu bude, tak asi už mocichtiví organizátoři nebudou moct dělat ramena, že jich přijde údajných 100 000 jako tomu bylo na jaře (těch 100 000 bylo zcela jistě vylhaných, skutečně přítomných tam byla tak třetina). 

Kdo četl mé reakce na podobné události již dřív, jistě ví, že nejsem ani trochu takovýmto stádním akcím nakloněn. Jsem přesvědčen, že hulákat se stádem je hodno dobytka a ne inteligentního člověka, že tahle demonstrace síly je ubohá a odráží spíš jen prahnutí po moci ze strany organizátorů a tupost, slabost a zbabělost onoho "lidského dobytka", který si myslí, že tím, že někam přijde a občas souhlasně zabučí po vyřčení nějakého blábolu z tribuny, něco změní.

S tím, co se děje v politice, jsem rovněž znechucen. Ale narozdíl od těch, co podobné nesmysly organizují, podporují nebo se jich účastní, moc dobře vím, že politici jsou jen odrazem společnosti. Kradou a korumpují proto, že krade a korumpují především tzv. "obyčejní lidé", kteří mají ještě tu drzost sami sebe označovat za slušné, poctivé a morálně vyzrálé. Jen s tím rozdílem, že mají víc peněz a větší moc, tak kradou a korumpují (nebo jsou korumpováni) více než jejich "poddaní". 

Zajímalo by mě, kdyby se "obyčejným lidem" nastavilo zrcadlo a připomněly se jim jejich prohřešky vůči slušnosti a morálce, kolik by si jich to, že nejsou takoví, za jaké se označují, přiznalo, zastydělo se a sypalo popel na hlavu. Možná se mýlím, ale troufám si tvrdit, že by jich byl jen drobný zlomek. Zbytek by jistě prskal, že to je jenom lež a konspirace podvratných živlů.

Vyplývá to zřejmě z toho, že spousta lidí měla z tzv. sametové revoluce přehnaná očekávání, která se dosud nesplnila. Zejména 40 let totality zdeformovala mysl lidí natolik, že by se to dalo považovat za jakousi poruchu osobnosti - a léčení poruchy osobnosti i u jednoho jediného člověka je záležitost na mnoho let, natož pak u (části) společnosti. Nehledě, že ta léčba je nejen dlouhá, ale i poněkud "bolestivá".

Onen inkriminovaný den se chystám odjet na dva dny k rodičům do Šluknovského výběžku (jezdím k nim každé tři týdny), oslavit otcovy narozeniny, nadýchat se čerstvého vzduchu, pokochat se zdejší malebnou krajinou a v klidu a kruhu rodinném dokončit přípravy na nový hudební počin, který chci nechat uvést na trh do konce roku.

Čtěte také: 

Odboráři, ProAlt a další obskurní organizace chystají na 17. listopadu demonstrace. Nechají si studenti ukrást svůj svátek? Bývalý studentský vůdce Michal Semín zvedá varovný prst

Vláda vyhladověla třetinu národa a neslyší nářky lidu“, svěřil se komunisticky smyšlející dělník a nový hrdina českého národa Pavel Vondrouš po ataku na prezidenta Klause.

Langer je gauner a Smetana hrdina