NEdržme hubu a krok!

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 19.7.2004 | Rubrika: Politika

Kromě toho, že na prvního máje vstoupila Česká republika do Evropského svazu, kde dnes znamená již včera, konala se na Letenské pláni demonstrace mladých konzervativců a antikomunistů proti narůstajícímu vlivu KSČM ve společnosti. Píšu záměrně „mladých konzervativců“ s malým „m“, jelikož manifestace měla být původně pořádána Pražským klubem Mladých konzervativců, avšak celorepublikový Výkonný výbor Mladých konzervativců ji ve své zpupnosti a omezenosti zakázal. Že prý je nedůstojné Mladých konzervativců zúčastnit se „pouličních šarvátek a kraválů“, že prý heslo NEdržme hubu a krok není konzervativní (v tomto případě je tedy konzervativcem i redaktor anarchistického časopisu A-kontra Ondřej Slačálek, který byl rovněž proti demonstraci).

Uvědomme si, že komunistům hrozivě narůstají preference a že se může stát, že budou oporou nebo i součástí levicové vlády. Proto stojíme za myšlenkou amerického konzervativce a zarytého antikomunisty Barryho Goldwatera, že „extremismus při obraně svobody není neřestí a ...umírněnost při naplňování spravedlnosti není ctností.“ A komunisté naši svobodu ohrožují! Na Letné vlající kubánské a severokorejské vlajky toho dosti napověděly.

Dle logiky uvažování VV MK byly tedy antikomunistické demonstrace v roce 1989 asi rovněž pouličními kravály radikálních studentů, stejně jako naše řádně nahlášená a bez incidentů proběhnuvší antikomunistická demonstrace. Základní ústavní svoboda shromažďování a svoboda projevu je dle VV MK pouličním kraválem... Jedním z dalších bodů proč odsoudil VV MK zmíněnou akci bylo i to, že byla pořádána ve spolupráci s pravicovou Konzervativní stranou, konkurentem ODS v eurovolbách. Zde je vidět jak přízemní, oportunistické a krátkozraké je myšlení VV MK. Kvůli naprosto nesmyslnému obvinění, že šlo o propagaci Konzervativní strany prosazuje VV MK pasivitu a mlčení. Zde totiž nešlo o žádnou stranickou propagandu, ale jen o to ukázat, že se najdou lidé, kteří chtějí upozornit na hrozící nebezpečí komunismu, že se najdou lidé, kteří nechtějí držet hubu a krok. Musím říci, že se novináři nestačili divit, když jsme jim pravdivě sdělili, že je více než deset let po pádu komunismu možné, aby pravicová organizace své odbočce zakazovala demonstraci proti komunismu.

Místo toho aby VV MK ke komunismu zaujal nekompromisní postoj, podporuje raději sbratřování Mladých konzervativců s našimi německými kameraden z Junge Union, mládežnické organizace CDU/CSU. Asi by chlapci z VV , na rozdíl od Jana Zahradila, rádi chodili z Berndtem Posseltem a Edmundem Stoiberem na pivo. CDU/CSU bude jistě s ODS dle názoru VVMK hájit v Evropském parlamentu české národní zájmy, např. při řešení sudetoněmecké otázky v novém federálním pořádku Evropy. Jinak si to opravdu nedokážu vysvětlit.

Proto chci apelovat na všechny v MK, kteří se nezpronevěřili pravicovým ideálům: NEdržte hubu a krok a vyjádřete svůj názor jak k nárůstu preferencí komunistů, tak i k neutěšené situaci ve vedení MK. My jsme rovněž nedrželi hubu proti hlouposti, nedrželi jsme krok s oportunisty a nebudeme ani nadále, bez ohledu na možné perzekuce ze strany vedení. I když věřím, že by si VV MK a ÚV KSČM jistě přály opak.

P. S. Omlouvám se všem opravdu pravicovým Mladým konzervativcům, že peru špinavé prádlo na veřejnosti, ale vedení MK je bohužel tak neschopné, že neumí zajistit ani celorepublikový časopis či server MK pro výměnu názorů.

Autor je členem MK Praha a účastnil se inkriminované demonstarce

3996 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Notičky z USA. Babiš na tiskovce vypadal, že se rozbrečí. Stvořitel Drahoše a Pavla vylezl z nory. Vyoral o týdnu války s RuskemIdiotské ultimatum Rusku. Ti lidé vůbec nemají představu, co je diplomacie, chytá se za hlavu Štefec. Kdyby Moskva chtěla, mohl být úplný konec vztahů
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění