Rozumná a zodpovědná vláda se tímto pravidlem řídí, rozumný a zodpovědný volič toto pravidlo respektuje, byť mnohdy se zaťatými pěstmi.

Bohužel to neplatí o vládách socialistických (o jejich voličích nemluvě). Ty buď toto pravidlo neznají a v tom případě nejsou rozumné, nebo ho znají a ignorují, což pro změnu svědčí o jejich nezodpovědnosti. Ani jedno není dobré pro náš stát, pouze pro jejich strany.

Já jsem toho názoru, že Petr Nečas je první polistopadový premiér, který nejen, že se jím řídí, ale který jej i dodržuje. Zaslouží poklonu za to, jak si i v těžké situaci vede a je škoda, že v parlamentních volbách nezískala ODS s TOP09 o dvě - tři procenta více a musely přibrat do koalice VV, které práci vlády pouze komplikovaly a brzdily. Mohli jsme být mnohem dále, nebo tam, kde jsme, dříve.

Přesto zhruba v polovině mandátu jsou nejdůležitější úkoly splněny a mohou tak přijít oddechovější dva roky. Je sice pravda, že se obětí těch prvních dvou let staly výsledky krajských a senátních voleb, ale nic není zadarmo. Alespoň si noví krajští hejtmaní budou moci vychutnat práci svých stranických předchůdců, nebo ideových spřízněnců.

A já věřím, že vláda Petra Nečase zvládne i druhý poločas svého vládnutí a koaliční pravicové strany se stanou důstojnými soupeři současných opozičních stran v příštích volbách.

Bude to dobré pro nás pro všechny, neboť zatímco Nečasova vláda se řídí heslem "první poločas šetřit, druhý poločas mírně utrácet", ta Sobotkova se bude držet zásady "první poločas utrácet, druhý rozhazovat".

Další články autora najdete také na http://pavelkula.blog.idnes.cz

Čtěte také: 

Nečas je nadějí pro ODS i pro tuto zemi

Nečas je šancí na změnu, ale nemá dost lidí, tvrdí prezidentův tajemník Jakl

 

Nečas je Klausův pucflek a drží basu s čínskými komouši. Hanba mu!