Stojí za to si připomenout, o co v této věci jde. Feministické spolky se snaží dlouhodobě protlačit do evropské legislativy termín "pohlavní rovnost" neboli "gender equality". Tato kýžená pohlavní rovnost dle této teorie dosud neexistuje, protože "ženy jsou diskriminovány" o čemž svědčí jejich nižší zastoupení ve vybraných profesích oproti jejich zastoupení v populaci. Problém je v tom, že nemáme 50% hornic, traktoristek, vojákyň a také ředitelek. A tento "závažný" celoevropský problém je nutné co nejrychleji vyřešit tak, aby pohlavní rovnost byla nastolena. Proto se mají zavádět kvóty.

Inspirací pro EU se v této věci stalo Norsko, kde již zákon o kvótách na zastoupení žen v orgánech obchodních společnosti mají. Feministické hnutí se tedy rozhodlo, že to zkusí i v EU. V Evropském parlamentu to nebyl problém zařídit, jak se ukázalo již minulý rok, kdy pro rezoluci, která tento požadavek deklarovala, hlasovala velká většina. Nyní již zbývalo jen to, aby Komise věc předložila a prosadila.

A ouha. Ono se to zadrhlo. Paní komisařka Redingová se sice vehementně snažila, ale nevyšlo to. Na zasedání Komise, které se konalo toto úterý návrh neprošel. Dle zpráv z tisku se proti tomuto návrhu postavila překvapivě naprostá většina žen-komisařek a také mezi komisaři byla podpora malá. Barrosso proto rozhodl bez hlasování, že se věc zatím odloží o měsíc a potom se uvidí.

Mnozí komentátoři tento výsledek oslavují jako vítězství rozumu. Já mám ale takový pocit, že to zatím žádné konečné vítězství není. O věci zdaleka rozhodnuto definitivně není. Usnesení EP, které Komisi vyzývá k předložení návrhu je stále v platnosti a i sama Komise neřekla, že tento návrh definitivně odmítá. Pouze jej odložila. Lze předpokládat, že návrh bude během krátké doby předložen opět. I sama paní komisařka Redignová oznámila na Twitteru, že do toho půjde znova. Takže je zřejmé, že válka o kvóty dále pokračuje. My kteří je nechceme, můžeme oslavovat zatím pouze malé dílčí vítězství v tom, že Komise věc dosud neposvětila.

Stále tedy existuje hrozba uplatnění teze "Ředitelé do výroby a ženy na jejich místa".

Další články autora najdete také na www.fajmon.eu

Čtěte také: 

Socialismus v EU: Kvóty jsou začátkem konce

EU diletanti zavedou kvóty pro ženy. Kdy přijdou na řadu homosexuálové, lesby, Cikáni či pedofilové?

 

„Klima současné společnosti přeje marxistickým myšlenkám gender studies. Dámská kupé jsou důsledkem těchto škodlivých trendů“, říká předseda Unie otců Valentin Papazian v rozhovoru pro ePortál.