Kdo za Nečase? Jednoznačně Jaroslav Kubera!

Autor: Jan Koucký | Publikováno: 30.10.2012 | Rubrika: Zamyšlení
ODS

 

Občanskou demokratickou stranu čeká o tomto víkendu volební kongres, na kterém budou delegáti rozhodovat o dalším směřování strany. A nebude to jednoduché rozhodování. ODS je v těžké krizi. Někdejší symbol pravice se posunul do politického středu a nyní se strana přiklání k sociáldemokratismu. Výsledky nedávných voleb jasně ukázaly, že voliči se s proměnou ODS nesmířili.

 

ODS se nachází v podobné situaci, v jaké byla britská Konzervativní strana v první polovině 70. let 20. století. Britské konzervativce zachránil příchod Margaret Thatcherové, která se v roce 1975 stala předsedkyní strany a otočila stranu zpátky doprava Tvrdá práce v opozici se Margaret Thatcherové vyplatila. V roce 1979 vyhrála volby a stala se první předsedkyní vlády v historii britské politiky. Za zmínku stojí, že v této funkci vydržela následujících 11 let. Voliči tak opakovaně podpořili program, ve kterém dominovala tzv. neviditelná ruka trhu.

 

Mediální obraz ODS budí dojem, že strana nemá ve svém středu osobnost, která by radikální reformu ODS zvládla. Osobně jsem takového člověka také neviděl. Možná nechtěl vidět. Až letošní senátní volby mi otevřely oči. Mluvím o člověku, který je od roku 1994 vrcholným představitelem Teplic, letos byl potřetí zvolen senátorem a je čerstvým držitelem Antibyrokratické ceny roku. Asi jste uhodli, že mám na mysli Jaroslava Kuberu.

 

Jaroslav Kubera působí dojmem prostořekého zákonodárce, který svými výroky budí rozruch na české politické scéně. Když ale odhlédneme od formy Kuberova projevu, musíme jednoznačně prohlásit, že Jaroslav Kubera je člověk, který může ODS vrátit její pravicovost a očistit stranu od všech kmotrů a kmotříčků.

 

Dříve se říkalo, že v Praze vyhraje i tenisová raketa Václava Klause. Dnes lze obdobný příměr použít na Teplice a Jaroslava Kuberu. Teplický senátor prosazuje poctivou a zodpovědnou pravicovou politiku, které se dostává vysoká podpora voličů. Jsem si jist, že to, co je možné na regionální úrovni,je možné i na té celostátní. Otázkou je, zda k tak radikální změně budou mít delegáti kongresu odvahu?

 

Pravicový volič čeká na razantní proměnu ODS. Kosmetické změny nejsou na pořadu dne. Pokud někdo věří pohádce Petra Tluchoře, že hlavním viníkem úpadku Občanské demokratické strany je výhradně Petr Nečas, pak mi ho je upřímně líto. Petr Nečas svou roli reformátora ODS nezvládl. Jeho působení v čele vlády a ODS lze označit za jednu velkou tragédii. Na druhou stranu to byl Petr Tluchoř, předseda poslaneckého klubu ODS za éry Mirka Topolánka, který Topolánkovi pomáhal odstartovat úpadek ODS. Slovy Václava Klause lze Tluchořovo volání po návratu ke kořenům označit za falešné a prázdné. Tluchořovi a jeho partě jde jen o moc a vliv.

 

ODS potřebuje radikální změnu a tu nelze provést s lidmi, kteří jsou za její současný stav plně zodpovědní.

 

 

Čtěte také: 

 

Kubera nevěří: Unie je v troskách a soudruzi regulují pejsky a kočičky

Zbabělý kvazikonzervativec Nečas

"Na hraně debility"

Klíčová slova: ODS  | Petr Nečas
5707 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Piráti v sombrerech: Transgender exempláře obsazují pozice. Budou si depilovat nohy? Revoluce žere vlastní děti. Feministky ostrouhajíPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Premiér Orbán vyzval v k 7-bodové reformě EU!Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlato

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění