EU má s pomazánkovým máslem pravdu. Proč mě ale policista odbyl, když jsem si stěžovala, že mi v restauraci nabídli Cikánskou pečeni?

Autor: Lea Vojteková | Publikováno: 29.10.2012 | Rubrika: Polemika
EU - totalita

Tak nám EU zakázala název "pomazánkové máslo". A já říkám: ,,Konečně!" Konečně se zbavíme toho chaosu, nejistoty a nastane ten pravý pořádek. Jenom doufám, že nezůstane jenom u pomazánkového másla, protože potíže přináší i plno dalších názvů a označení. Například mně to přineslo hned několik potíží. Byla jsem v supermarketu a v jednom regálu jsem objevila "kočičí jazýčky".

Řekla jsem si, že vyzkouším něco nového, protože jazyky z koček jsem ještě nikdy nejedla. Zarazilo mě sice, že jsou umístěny v oddělení sladkostí, když by očividně měly být umístěny v chladícím boxu s masem. Ale což, koupila jsem si je a cestou domů jsem se těšila, jak si je usmažím na cibulce a pochutnám si na delikatese. Jaké však bylo moje zděšení, když v obalu namísto jazýčků byla nějaká čokoláda! Byl to pro mě naprostý šok!

Nebo nedávno jsem narazila na biskupské chlebíčky. Jeden jsem si koupila ze zvědavosti, abych zjistila, jak peče biskup. Když jsem se si ale prostudovala obal, tak moje zklamání dosáhlo nebeských výšin... jako výrobce tam nebyl uveden žádný biskup, ale Jizerské pekárny! Jenže zachovala jsem rozvahu i chladnou hlavu. Biskupský chlebíček jsem rozbalila a nakrájela s nadějí, že možná uvnitř je schovaná alespoň fotografie biskupa. Ale kde nic, tu nic. Vidíte, s jakou nehorázností ti výrobci lžou?!

Právě včera jsem byla v jedné restauraci. Jak si tak vybírám z jídelního lístku, co dobrého bych si dala, najednou jsem zpozorněla. Mou pozornost upoutalo jídlo s názvem "cikánská pečeně". Moje smysly ihned zbystřily a řekla jsem si: ,,Leo pozor, tady probíhá nelegální obchod s lidmi. Tohle nemůžeš nechat jenom tak."

A taky jsem nenechala. Hned jsem volala na linku 158. Když jsem policistovi po telefonu vysvětlila, co za zvěrstvo se tady děje, tak začal říkat cosi o bláznivé bábě a že to mám okamžitě položit, protože jim blokuji linku. No chápete to?! Co se to děje v naší republice, když už se nevyšetřuje ani obchod s lidským masem? Kam jsme to dospěli?! Před časem jsem se doslechla o španělské botě. Zajímalo mě, co to jsou za boty a proto jsem je hledala v různých prodejnách obuvi. Jenže nikde takové boty neměly. Některé prodavačky si dokonce ťukaly na čelo. Nechápu proč. Můžu já za to, že ony takové boty neznají a nemají je v sortimentu? Asi se budu muset porozhlédnou po těch botách někde v zahraničí, když náš trh je takto omezený.

Ale musím říct, že ani v zahraničí to s těmi názvy není žádná sláva. Byla jsem v Anglii a seděla jsem tam jednou na lavičce v parku. Na vedlejší lavičce seděly 2 paní a o něčem mluvily. Zaslechla jsem slova "butter" a "fly". Takže jsem hned pochopila, že se baví o nějaké akci na máslo a že tam okamžitě letí. O takovou skvělou akci jsem nechtěla přijít, proto jsem se těch paní zeptala, kde probíhá. Nejdříve na mě nechápavě koukaly, ale pak se začaly smát a řekly, že ta akce probíhá na louce. Nakonec mi jedna z těch paní vysvětlila, že "butter" a "fly" je vlastně "butterfly" a že to znamená motýl. Ale uznejte, že moje vina to nebyla a něco takového by se mohlo stát každému. Všechno je to vina špatného označení, které nás žene do takových svízelných situací. Proto žádám EU, aby zasáhla i v Anglii a hlavně u slova "butterfly".

Někdy mě sice napadají takové kacířské myšlenky jako:

- Proč EU vadí název "pomazánkové máslo", ale nevadí jí např. hermelínová pomazánka, která obsahuje 1% hermelínu? Nebo jí nevadí "jahodový džus", kde po jahodách není ani stopa? - Proč EU nevadí to, že u nás velké potravinové koncerny (působící v celé EU) mohou prodávat mnohem nekvalitnější potraviny než na Západě?

- Proč EU řeší pomazánkové máslo, ale řešení dluhů, bankrotujících států, sociálních nepokojů, nezaměstnanosti, atd. je v nedohlednu?

Jenže pak ty kacířské myšlenky rychle zaženu, vždyť přece pořádek musí být! Zákazy, příkazy, omezení, regulace, politická korektnost... to je ta pravá cesta k světlým zítřkům. Všechno je to jen a jen pro naše "dobro". Nebo ne?

 

Čtěte také: 

Rum a pomazánkové máslo - evropský cirkus na kolečkách

EU nemá v pořádku účty - už třináctý rok v řadě

Evropská unie: Velký podvod

8959 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Piráti v sombrerech: Transgender exempláře obsazují pozice. Budou si depilovat nohy? Revoluce žere vlastní děti. Feministky ostrouhajíPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Premiér Orbán vyzval v 7 bodech reformě EU!Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlato

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tuší„Děti projevují rasismus už ve třech měsících? Probůh, kde to žijeme!“ Ivo Valenta se neudržel nad školením v USA
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění