Strakoničtí podporují bezdomovce a feťáky aneb smutný příběh z komunální politiky, jakých se v ČR odehrává nepočítaně

Autor: František K. Ladislav | Publikováno: 28.10.2012 | Rubrika: Ostatní
Ekonomie

Ke konci září byl v mém rodném městě zorganizovaný protest proti místním autoritám, jejichž nečinnost přispěla k ,"havlovsky blbé náladě,´" a to po brutálním napadení pana Šlemendy, zmasakrovaného bratry jedné cikánské rodiny, jejíž jméno autor zatím nebude zveřejňovat, ale které zná. Pan Šlemenda po třech dnech, na následky "upadnutí na chodník," zemřel.

Při demonstraci vyzval jsem zastupitele, aby se konečně začali vážně zabývat bezpečnostní situací ve městě. Netušil jsem, že tak učiní relativně brzo, a to velice svérázným způsobem. Strakonickým starostou je již čtvrté volební období pan Vondrys, odpadlík od ODS. Za pár let si tento, v pravdě pezzo da novanta, dokázal místní politiky,omotat kolem prstu všechny politiky a úředníky, závislé na strakonickém rozpočtu a jeho výplatní pásce.

Člověk, jenž se v kampani před krajskými volbami paradoxně presentoval, za Jihočechy 2012, jako velký bojovník proti kmotrům, a který si ve Strakonicích, na dluh, staví nesmrtelné pomníky (škola Povážská, most u pivovaru, nedodělaná revitalizace náměstí), svolal v předminulém týdnu mimořádné pracovní jednání zastupitelstva, na které ;m přednesl návrh na vyhození dalších peněz a v konečném důsledku na zhoršení bezpečnostní situace obyvatelstva. Odnož Českých drah, SŽDC, rozhodla se rekonstruovat koleje na strakonickém nádraží a jako bonus vykopat podchod, jdoucí doprostřed kolejiště.

Tento bohulibý záměr, plánovaný na příští rok, s výdaji přesahujícími 3/4 miliardy korun českých, byl předložen na radnici jako podklad návrhu na vybudování podchodu pod celým nádražím. Snad se ze strany managerů ČD jednalo o zajímavou myšlenku, která však nebrala v potaz skutečnou situaci na nádraží a v celém městě. To by ostatně do pomyslného kanálu vyhodilo jen něco málo přes 11 milionů korun, což je pakatel proti dluhům, jež Vondrys městu nasekal u České spořitelny (jen čirou náhodou uvolněný starorosta právě jako zaměstnanec ČS a.s.).

Strakonice mají několik podchodů, kterými se slušní občané bojí chodit. Slouží jako veřejná WC, což jistě znají lidé i z jiných měst. Houfují se v nich, zvláště v nočních hodinách, elementy prapodivné povahy, rozhodně by v nich člověk těžko kdy pohledal uniformované strážce pořádku. Město má také jeden nadchod, občany ignorovaný /pár metrů pod ním je přechod se semafory/, nazývaný ,"nejdražším billboardem," který je momentálně v havarijním stavu, a jehož oprava či zbourání si v dohledné době vyžádá několik desítek milionů korun.

Nutno dodat, že tato architektonická monstra, hyzdící tvář Strakonic, byla postavena před rokem 1989. O to více zaráží rozhodnutí zastupitelstva přidat se k plánu Správy železniční dopravní cesty vybudovat, nebo lépe řečeno prodloužit, podchod pod kolejemi. Vlakové nádraží je v okrajové části města. Za sousedícím hřbitovem nalézá se tržnice, ke které si o nedělích lidé cestu zkracují přes kolejiště.

Podchod prý by měl zabránit právě těmto nebezpečným výletům. Když si vezmu, že lidé nechodí ani podchodem uprostřed města, tak se těžko odváží jít v místě, kde se již dnes běžně shromažďují vyvrhelové společnosti. Nádraží láká teplem a téměř nepřetržitou otevírací dobou. Koho by ani to nepřesvědčilo, ten nechť se rozpomene na lavičky a stříšku hned před nádražím (jež jistě nestály 11 milionů), které musely býti odstraněny, světe div se, kvůli bezdomovcům, feťákům, zlodějům a ožralům, obtěžujícím široké okolí. A přesto se v této lokalitě, po zkušenostech s nepřizůsobivými občany, rozhodlo město vystavět neskutečné lákadlo pro lumpy ze širokého dalekého okolí. Proč se zastupitelstvo uchýlilo k tomuto kroku, mohu se jen domnívat. Jako první napadá mne, že jsou to …, pardon, neráčím použít vulgární slovo.

Druhým důvodem je, že naši volení zástupci nechodí pěšky. A tím posledním je neuvěřitelný, ale svým způsobem pochopitelný plán, a to ještě zhoršit bezpečnostní situaci ve městě. Ať je to jak chce, zcela určitě je to nápad opravdu originální, hodný myslitelů s tituly. Neřkuli inženýrů.

Čtěte také: 

6187 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s RusyPRIMA ukázala fotografií muže, který měl zemřít na koronavirus. Muž přitom žije a je plně zdráv!Jak ze sebe udělat totálního idiota. Kandidát na prezidenta Petr Pavel se neskutečně ztrapnilÚplná novinka, tohle by měl přečíst každý Čech! Základy islámu a jejich výklad

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

Eurabia.cz

Francouzský senát proti léčbě homosexuálůAnalýza: Za střelbou ve švédských ulicích jsou imigranti

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celéKonec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění