Krutý šok! Co nestihl Heydrich, po tom teď baží socansko-komunistická většina!

Autor: Dušan Šrámek | Publikováno: 7.11.2005 | Rubrika: HotNews
Bolšnac 16

Rudočervená většina sněmovny opět zabodovala. Smetla ze stolu návrh šéfa poslaneckého klubu ODS Vlastimila Tlustého na prodloužení takzvané restituční tečky. O co jde?

Několik desítek tisíc restitutentů, zhruba celá třetina, se zatím, téměř patnáct let po vydání příslušného zákona o půdě, marně domáhá návratu pozemků, které jim ukradli v padesátých letech komunisté v rámci kolektivizace zemědělství. Levice všech odstínů se již od počátku zemědělských restitucí brání tomu, aby byli okradení odškodněni.

Co se kvůli atentátu nepodařilo zrealizovat již kdysi Heydrichovi, Hitlerovu „správci“ protektorátu, to zrealizovali s využitím převzatých agentů gestapa Ďurišovi a Gottwaldovi pacholci. Oba totalitní režimy si dobře uvědomovaly, že hrdý nezávislý sedlák, je v Čechách největší překážkou k totálnímu ovládnutí společnosti. Stejně tak si to uvědomuje socialistická vláda, spolu s bolševickými pohrobky z KSČM.

Zákon o půdě i zákon transformaci družstev, které měly znovuzavést na českém venkově spravedlnost, byly často rozmělňovány a měněny v neprospěch těch, kterým měly pomoci. Bezesporu největším podvodem devadesátých let se staly právě transformovaná družstva. Bolševičtí předsedové z nich vyvedli všechen majetek a na ubohé restituenty nezbylo nic. Případně takové chuťovky jako kus silážní jámy, část cesty mezi poli, nepojízdná auta, rozflákaná mechanizace.

Advokátka, která celý postup tunelů, jež většina českých JZD zrealizovala, navrhla, je údajně po bouračce neschopná trestního řízení. Ze zlodějských předsedů neskončil před soudem ani jeden. Sicilští kmotři by jenom koukali.

Je rovněž otázkou, co stálo za pomalým postupem Pozemkového fondu: zda to byla jenom neschopnost a malý počet úředníků, spolu s velkým množstvím žádostí, a nebo záměr, co nejvíce vyřizování restitučních nároků zpomalovat, aby zbylo na jiné účely.

Je totiž jasné, že v peněžních náhradách nedostanou tolik, kolik by dostali v půdě. Pozitivním ekonomickým signálem je sice každý krok, který uzavře transformační období, nicméně z hlediska elementární spravedlnosti a slušnosti to v zemědělských restitucích příliš neplatí.

Podle ministra zemědělství, který zdůvodňoval, proč by restituční tečka měla být co nejdříve, se v případě vznesených nároků nejednalo ani tak o „poctivé restituenty“, ale o spekulanty. Pomiňme, že Zgarba používá stejný slovník, jaký používali vůči soukromým zemědělcům jeho soukmenovci v padesátých letech. Úsměvné spíše je, že pana ministra přepadla taková starostlivost o morální rozměr restitucí ve chvíli, kdy se provalilo, že přes Pozemkový fond přihrál svým kámošům pozemky v Uhřiněvsi.

5769 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

To je fakt padlé na hlavu, k čemu vede zvrácená genderová teorie. V anglickém východním Sussexu přikázali dívkám chodit do školy v kalhotáchPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?Hovado, kokoti! Milion chvilek jde do zbraně. Něco se chystá. Chvilkaři mají pro Zemana různá přání
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění