Krutý šok! Co nestihl Heydrich, po tom teď baží socansko-komunistická většina!

Autor: Dušan Šrámek | Publikováno: 7.11.2005 | Rubrika: HotNews
Bolšnac 16

Rudočervená většina sněmovny opět zabodovala. Smetla ze stolu návrh šéfa poslaneckého klubu ODS Vlastimila Tlustého na prodloužení takzvané restituční tečky. O co jde?

Několik desítek tisíc restitutentů, zhruba celá třetina, se zatím, téměř patnáct let po vydání příslušného zákona o půdě, marně domáhá návratu pozemků, které jim ukradli v padesátých letech komunisté v rámci kolektivizace zemědělství. Levice všech odstínů se již od počátku zemědělských restitucí brání tomu, aby byli okradení odškodněni.

Co se kvůli atentátu nepodařilo zrealizovat již kdysi Heydrichovi, Hitlerovu „správci“ protektorátu, to zrealizovali s využitím převzatých agentů gestapa Ďurišovi a Gottwaldovi pacholci. Oba totalitní režimy si dobře uvědomovaly, že hrdý nezávislý sedlák, je v Čechách největší překážkou k totálnímu ovládnutí společnosti. Stejně tak si to uvědomuje socialistická vláda, spolu s bolševickými pohrobky z KSČM.

Zákon o půdě i zákon transformaci družstev, které měly znovuzavést na českém venkově spravedlnost, byly často rozmělňovány a měněny v neprospěch těch, kterým měly pomoci. Bezesporu největším podvodem devadesátých let se staly právě transformovaná družstva. Bolševičtí předsedové z nich vyvedli všechen majetek a na ubohé restituenty nezbylo nic. Případně takové chuťovky jako kus silážní jámy, část cesty mezi poli, nepojízdná auta, rozflákaná mechanizace.

Advokátka, která celý postup tunelů, jež většina českých JZD zrealizovala, navrhla, je údajně po bouračce neschopná trestního řízení. Ze zlodějských předsedů neskončil před soudem ani jeden. Sicilští kmotři by jenom koukali.

Je rovněž otázkou, co stálo za pomalým postupem Pozemkového fondu: zda to byla jenom neschopnost a malý počet úředníků, spolu s velkým množstvím žádostí, a nebo záměr, co nejvíce vyřizování restitučních nároků zpomalovat, aby zbylo na jiné účely.

Je totiž jasné, že v peněžních náhradách nedostanou tolik, kolik by dostali v půdě. Pozitivním ekonomickým signálem je sice každý krok, který uzavře transformační období, nicméně z hlediska elementární spravedlnosti a slušnosti to v zemědělských restitucích příliš neplatí.

Podle ministra zemědělství, který zdůvodňoval, proč by restituční tečka měla být co nejdříve, se v případě vznesených nároků nejednalo ani tak o „poctivé restituenty“, ale o spekulanty. Pomiňme, že Zgarba používá stejný slovník, jaký používali vůči soukromým zemědělcům jeho soukmenovci v padesátých letech. Úsměvné spíše je, že pana ministra přepadla taková starostlivost o morální rozměr restitucí ve chvíli, kdy se provalilo, že přes Pozemkový fond přihrál svým kámošům pozemky v Uhřiněvsi.

5646 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Muslimští imigranti se pokusili unést ve Finsku autobusy za pokřiku Allahu akbar...Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Kauza V. K. junior po týdnu. Propad ODS do hnojiště. Pestrá skladba lidí typu Petříčka, Bartušky i Bartoše, Pospíšila i Kalouska, teď se k nim přidal i FialaNadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vyKonec přijde, jsem o tom pevně přesvědčen. Miroslav Macek probral bolavou ránu Evropy
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění