Neměli prý koho volit. Za bolševiků měli?

Autor: Pavel Kula | Publikováno: 25.10.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Vlajka - Česká Republika

Mám na mysli ty rozhořčené a nespokojené občany, kteří se rozhodli využít svého práva nejít k volbám a zdůvodnili to tím, že NEMAJÍ KOHO VOLIT. A přitom velká část z nich za komunistů k volbám zcela jistě chodila. TO TENKRÁT MĚLI KOHO VOLIT?

Existovala dříve řada důvodů proč nejít k volbám, které byly „dobrovolně povinné“, a přesto některý z nich využila jen hrstka odvážlivců, která je dnes paradoxně často terčem opovržlivého posměchu a pohrdání. Ale neexistuje jediný důvod, proč nejít k volbám, které jsou nepovinné. 

Podle mého názoru je za neochotou přijít k volbám směs neodpovědnosti, hlouposti, alibismu, lenosti, a také nedostatek sebekritičnosti spojený naopak s přemírou kritičnosti vůči druhým. Problém je v tom, že se vytvořila velká skupina lidí, kteří jsou velmi nároční na strany a politiky a začínají se chovat stylem : "Buď zde bude strana přesně podle mých představ, nebo nevolím."

Jenomže to je cesta do pekel nebo do náruče komunistů, což vyjde vlastně nastejno. Kdyby se totiž nějakým zázrakem objevila strana, která na sto procent splňuje představy tak velké části voličů, že by uspěla ve volbách a dokonce sestavovala vládu, tak na dalších sto procent je jasné, že sama nezíská většinu v parlamentu a bude muset jít do koalice. A koalice je o kompromisu a o ústupcích, protože jen naprostý naiva (např. pidistrany typu Zelených, US, případně VV) si může myslet, že v koalici každá strana splní na sto procent svůj program.

Proto si myslím, že většině odpovědných voličů, kteří se dobrovolně nevzdají svého práva spolurozhodovat o věcech veřejných, nezbude nic jiného, než to neoblíbené - volit menší zlo. Protože když se nevolí menší, vyhraje to větší a jinak to prostě nebude.

Čekání na "pana dokonalého" je totiž zbytečná ztráta času, protože nikdo takový neexistuje. A kdyby náhodou ano, naše Třesky Plesky nejčtenější bulvární deníky a nejsledovanější šmírácké televize z něho tu dokonalost odstraní během jednoho - dvou měsíců a jejich věrní čtenáři a diváci jim za to budou ještě tleskat a budou se rozčilovat a pohoršovat, že "ZASE NEMAJI KOHO VOLIT !!!" (Jak by asi dopadl tatíček Masaryk, kdyby se na něho zaměřil bulvár?)

Jsem toho názoru, že lidé zastávající tyto nekompromisní postoje by se měli zamyslet i nad sebou, zda náhodou ten kritizovaný politik není stejně špatným politikem jako on řemeslníkem, dělníkem, rolníkem, nebo pracující inteligencí, abychom si ještě jednou připomněli ty doby "svobodných voleb" :-) Měl by si upřímně odpovědět, zda by na jeho místě odolal milionovému úplatku, nebo zda by také nezneužíval např. poslanecké náhrady a další lákadla.

Pokud si není naprosto jistý, že by nepodlehl takovému pokušení, měl by přestat trucovat a chodit poctivě k volbám, aby se tam členové volebních komisí nebáli a volit s vědomím, že volí takového politika, jako je on zedník.

okud si je na sto procent jistý, že by nepodlehl sebelákavější nabídce, měl by kandidovat. PROTOŽE ON JE TEN PAN DOKONALÝ !

P.S. Není to obhajoba politiků kteří kradou a nemám nic proti zedníkům.

 

Čtěte také: 

Demokracii si nezasloužíme, protože je mnohem jednodušší žít v totalitě a čmárat někomu "hrdinsky" na bilboard tykadla

Rudo-oranžové tsunami anebo hloupých lidí je u nás stále dost

 

Pražané, proč jste dali šanci komunistovi Dolejšovi, který byl přichycen při korupčním jednání?

4193 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Piráti v sombrerech: Transgender exempláře obsazují pozice. Budou si depilovat nohy? Revoluce žere vlastní děti. Feministky ostrouhajíPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Premiér Orbán vyzval v k 7-bodové reformě EU!Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlato

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění