A bulvární média, což jsou téměř všechna, jsou o tom ochotna vážně informovat i ve svých zpravodajských relacích. Vyrábějí se tak falešné celebrity a odvádí se pozornost od skutečně vážných problémů dnešní doby. Přitom ta bulvarizace je jedním z nich. Třeba na Televizní noviny na Nově, které jsou něčím mezi černou kronikou, reportáží paparazziů a reklamou, se už nedá absolutně podívat.

Minulý týden měli všichni žeň u příležitosti smrti ostravského Cikána Jana Lipy, původním jménem Daniše. Ze všech kanálů a novin se na nás valily informace o jeho „zásluhách“, respektu, truchlení stovek Olachů a jeho pohřeb bychom klidně mohli sledovat v přímém přenosu.

Prý byl nejen „králem“, ale i spravedlivým a respektovaným „soudcem“, který měl pro svou komunitu vydávat i „zákony“. Kde to hergot jsme?! V nějaké cikánské džamahírii? Tohle už je tedy nebezpečné! A žádnou takovou poznámku jsem v oficiálních médiích nečetl ani neslyšel.

Kdo Jan Lipa-Daniš vlastně byl? Třikrát trestaný příjemce sociálních dávek. Trestán byl za fyzické napadení úřednice vyřizující sociální dávky. Ta u sodu řekla: „Měl komfort, který neměl žádný jiný občan. Sociální pracovnice dokonce s různými dokumenty jezdily za Lipou domů, nebo naopak souhlasily s tím, aby listiny od Lípy vozil na úřad jeho taxikář. Nechtěly jsme jít do konfliktu s panem Lípou.“ Přestože mu hrozil až čtyřletý trest natvrdo za napadení úřední osoby a za výtržnictví, dostal pouze podmínku, aby se v Bruseli nezlobili.

To nebyl jeho jediný problém se zákonem. Pak byl trestán za zdemolování automobilu z půjčovny (nikoliv při autonehodě). A hlavně za křivé svědectví, když se krvavě střetly dva klany olašských Cikánů. Ostravský klan napadl – dokonce i střelnou zbraní - ten brněnský, když rodina z Brna nevrátila věno za nevěstu, která si našla jiného (a to ani poté, co unesli jejich patnáctiletou příbuznou a načtyřikrát jí přerazili nohu). Pravděpodobně nerespektovali výrok „soudce“ Lipy-Daniše. A kdo vendetu prováděl? Tři Danišové. Svědectví ovšem znělo, že na místě krvavého zločinu vůbec nebyli.

Tady vidíme, kam vede ta cikánská „justice“. Budeme to trpět a dokonce ještě popularizovat? Copak jsme v Palermu? Vypadá to tak, že i skuteční soudci dostali strach. Nevím, zda z Cikánů, nebo z Brusele. „Král“ Lipa-Daniš vždy dostal jen podmínku.

Takže já netruchlím a ani jsem nestál o to, abych věděl, že jeden zločinec a příživník zemřel. Naopak jsem rád, že ubyly jedny sociální dávky. Četl jsem nepotvrzenou informaci, že pan Lipa bydlel ve vilce v Ostravě-Zábřehu. Nevím, proč mu úředníci nedoporučili, ať ji prodá, aby nemusel čerpat dávky, jako to dělají v jiných méně křiklavých případech.

A tak se sešli tito příjemci sociálních dávek na okázalém pohřbu svého „krále“. Strkali mu do drahé rakve kromě jiných cenností i peníze. Všechny televize a noviny o tom servilně informovaly. Já bych doporučil, aby ty záběry kamer měly nějaký užitek, aby všem „dárcům“ byly odebrány sociální dávky. A nakonec, i Česká národní banka měla zakročit proti ničení peněz.

Další články autora najdete také na http://streit.blog.idnes.cz/

Čtěte také: 

Jejich ČT za naše peníze tvoří zprávu dne: Cikánský král Jan Lipa jde do nebe

Dobré zákony levici a Romům nevoní

Romové nejsou utiskováni, tyto pomluvy šíří neinformovaní lidé