V době, kdy roste napětí mezi jejími členy(Řecko - Německo, Maďarsko - Slovensko), v době kdy imigrační politika zvyšuje napětí uvnitř jednotlivých zemí by to bylo veselé, kdyby to nebylo smutné.

A za co že tuto dnes snad už ani ne prestižní cenu EU dostala?  Prý za více než šest desetiletí šíření míru, usmíření, demokracie a lidských práv. Buhahaha. Pravdou je, že Němci se Frantíkama asi už nepoperou a zbytek Evropy dostanou svojí fiskální politikou. Stačí se po té naší Evropě a jejím stavu porozhlédnout. A navíc. Má cenu za mír dostat instituce, jejíž představitelé mají tuto činnost v popisu práce, nebo někdo, kdo trpí za své přesvědčení ve vězení či přímo nasazuje život?

To opravdu mezi 241 nominovanými nebyl nikdo vhodnější? Nebo, co tak ji dát 101 letému siru Nicholasu Wintonovi, oslové z Osla?  Sir Nicholas Winton byl navržen na Nobelovu cenu za mír celkem dvakrát, poprvé roku 2008 a podruhé roku 2011. V roce 2012 podepsalo petici zasazující se o udělení Nobelovy ceny Nicholasu Wintonovi celkem více než 120 000 mladých lidí. A nic. Dáváte ji mezitím obskurním figurám. To počkáte až umře?

Za perličku na okraj považuji fakt, že cenu pro EU udělilo Norsko, které samo podvakrát členství v EU v referendu odmítlo.

Chudák Alfred Nobel. Ten by asi koukal víc, jako když vynalezl dynamit.

Čtěte také: 

Albert Schweitzer, Matka Tereza, Michael Kocáb a Nobelova cena míru

Jak nám Evropská unie zachraňuje mír

 

Adolf Hitler laureátem Nobelovy ceny za mír