Jihočeský kraj má ve totiž ve svém hospodaření velké rezervy a hodně možností, kde ušetřit peníze. Už jenom přehodnocením projektu českobudějovického letiště, jehož rekonstrukce už stála desítky milionů korun a další stovky milionů má ještě stát. Přitom jeho roční příjmy se pohybují řádově ve statisících korun.

Ušetřit by se dalo i při vypsání výběrového řízení pro autobusové a železniční dopravce, kteří zajišťují regionální dopravu. Jenomže kraj nic takového neudělal a svěřil tuto oblast vybraným firmám.

Zcela zbytečné, drahé a neužitečné je zastoupení Jihočeského kraje v belgickém Bruselu. Vůbec by v sídle Evropské unie stačilo zastoupení Asociace krajů České republiky pro všech čtrnáct českých a moravských krajů. Když se vedoucí jihočeského bruselského zastoupení chlubí tím, že se v jeho rezidenci mohou lidé vysprchovat v případě nouze, tak to je fakt pádný důvod pro jeho existenci.

Smutným faktem rovněž je, že Jihočeský kraj má nejdražší provoz v rámci všech krajů České republiky. Zatímco na jednoho obyvatele Jihočeského kraje připadá suma 9439 korun, tak na obyvatel nejlevnějšího kraje Plzeňského jen 2846 korun. To je neomluvitelný rozdíl a nehorázné utrácení peněz daňových poplatníků, přesto, že Jihočeský kraj je druhý největší v republice.

Velké rezervy jsou rovněž v práci Jihočeského krajského úřadu. Přibývá úředníků, rostou jim platy, přičemž zavedením lepší organizací práce by mohl Krajský úřad Jihočeského kraje zeštíhlet o 10 – 20% zaměstnanců.

Jihočeský kraj na rozdíl od většiny jiných krajů České republiky nezřídil Integrovaný dopravní systém, který zlepšenou organizací dopravy také šetří peníze určené na dopravní obslužnost.

Při takové hospodaření se nelze divit, že Jihočeský kraj si musí půjčovat peníze a letos si proto vzal více než miliardový úvěr. Masivně se tak zadlužují další generace.

Hejtman Zimola a jeho ČSSD nezvládají řešení skutečných potíží Jihočechů a místo toho se zabývají pseudoproblémy jako jsou krajské nemocnice, které fungují dobře a žádné nebezpečí jim nehrozí. Bije se za základní školy v malých obcích, přitom dobře ví, že jejich zřizovatelem jsou právě ty obce a kraj do toho jaksi nemůže mluvit.

Čtěte také: 

Brát 2 500 000 Kč za 50% pracovní docházku? Flákač Hašek prostě umí!

Briefingy ČSSD, aneb školení obyčejného člověka

 

ČSSD: Sliby, sliby, oškubat, přerozdělit, sliby...