Krkolomné veletoče předvádí rovněž ČSSD, v případě Davida Ratha se prý podle jejího předsedy Bohuslava Sobotky jedná o soukromé selhání, kdežto ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek by měl okamžitě odstoupit kvůli podezření z uplácení, kterého se měl dopustit jeho první náměstek Miroslav Šiška.

Ovšem v tomto okamžiku vynikne naplno farizejství Sobotkovo a sociálních demokratů. Není to tak dlouho, kdy byl při policejní razii na severu Čech kvůli podvodům s evropskými dotacemi v programu Severozápad zatčen náměstek severočeské hejtmanky Pavel Kouda z ČSSD, kterého soud poslal do vazby.

Jeho také oranžová šéfová Jana Vaňhová však rezignovat nehodlá. Najednou se tedy politická odpovědnost nenosí a Bohuslavu Sobotkovi to zjevně nevadí.

Můžeme si o panu Drábovi myslet co chceme, ale zachoval se jako chlap a z postu ministra ke konci října odstoupil. Paní Vaňhová ve shodné situaci dělá, že se nic neděje. Nu, její kůže je prý hodně hroší.

Nicméně případ Šiška očistil policejního prezidenta Martina Červíčka, který prý měl zametat kauzy vládní koalice pod koberec. Jak je vidět, není tomu tak a naši levičáci holt zase blouznili.

Čtěte také: