Lidská hloupost je nekonečná: "Mámo, jede se na předváděčku! Podškrábneme jim tam smlouvu a zdarma se nabaštíme!"

Autor: Jiří Kohoutek | Publikováno: 30.9.2012 | Rubrika: Ostatní
Krusty

 

Po hodně dlouhý době jsem přepnul na večerní zprávy TV Nova a musím říct, že u mě jedno oko nevostalo suchý. Borhyová totiž zmínila, že do redakce jejich báječný televize chodí desítky rozhořčených dopisů od diváků. Ty reakce se týkají tzv. předváděček. To takhle přijedou vobchodníci do vsi, tlampačema svolají vidláky do busu. Slíbí jim oběd zdarma a tradá, už se jede do města si trochu povyrazit.

 

Nejvíc se jim daří mezi staršími lidmi, kteří jsou prý důvěřivejší a míň imunní vůči takovým neuvěřitelným slibům. V reportáži konkrétně ukazovali dva lidi kolem 70 let. No, řekl bych, že v tomhle věku ještě lidi senilní nejsou. Na první pohled šlo o dva lidi žijící na vesnici. Takže, není to o starých ubohých důchodcích, ale o lidské hlouposti všeobecně. Těmto troubům obchodníci natroubili, že je potkalo největší štěstí v životě a vyhráli 30 000 Kč. Jenže, tu si můžou vyzvednout jen jako slevu při koupi čističky vody. A jelikož na slevu krhaví venkovani, ale i městský lakomci slyší, tak po tom sáhli.

 

Mají v chalupě tuhle bezva čističku asi rok a furt nefunguje. To je divný, co?:-) Mimo to ale musí splácet měsíčně 2000 Kč. Navíc si ti dva pitomci nepřečetli smlouvu, kterou podepsali. V té se říká, že ji nemůžou vypovědět.

 

Přiznám se, že mi těchto lidí není. Pokud mají občanky, nejsou nesvéprávní a nemají žádnou duševní nemoc, musí holt používat mozek.

 

Ještě připomínám, že zrovna tyhlety dva lidi zdaleka nebyli senilní. Pouze hloupí až běda. V reportáži byla dále vyzpovídána šéfka České obchodní inspekce. Jen nějak nevím, co by ta na tom měla řešit? Ty dva prosťáčky nikdo nenutil, aby smlouvu podepsali.

 

Pokud se do toho začnou plést úřady a ti dva mameluci nebudou muset nakonec splátky splácet, tak je to skandál. Já taky přiště podepíšu hypotéku na pět mega a pak řeknu, že jsem nevěděl, co podepisuju a ať to za mě zaplatí stát.

 

Jestli budou od splátek osvobozeni, tak alespoň požaduju, aby byli zbaveni svéprávnosti a ihned umístěni do ústavu pro choromyslně. 

 

Ještě bych se mohl rozepsat o super výhodných půjčkách, kdy původní zapůjčenou částku přeplatíte o 50 %, ale to by nemělo smysl. 

 

Resumé z mého článku vyplývá snad jasně  -

 

Čtěte také: 

 

Půjčky: Všivák podnikatel nebo hlupák věřitel?

 

 

Po světě protestují... viníci současného stavu. „Obyčejní lidé“

6907 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Autor dopisu generálů: Občanská válka? Francouzský národ je na konci sil. Kdo za to může? 500 no-go zón, už i na venkověPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlatoAnglická škola se omluvila za karikaturu Mohammeda. Slíbila, že se to již nestane

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění