Kolik socialisté utratí peněz za kampaň mi je zcela ukradené. Určitě se zase najde nějaký dobrodinec, který jim poskytne 90% slevu, aby po čase vyšlo najevo, že kampaň je s velkou pravděpodobností placena krabicemi od vína.

Mým neměnným názorem je, že náš stát potřebuje jednu silnou levicovou stranu, ale pokud možno konstruktivní. Totéž se týká i pravého spektra. Jako příklad můžeme mít USA, kde bez ohledu na to, zda jsou u moci epublikáni anebo demokraté, razí prakticky stejnou zahraniční politiku a ani domácí politika nedoznává výraznějších změn.

Bohužel, v zatuchlém českém rybníčku platí pravidlo jeden hot a druhý čehý. Obě hlavní politické strany na sobě nenechají suchou nit a vše co udělá strana opačná je jen a jen špatně. Stav, kdy jedna strana neguje vše od té druhé jen zvyšuje nevraživost společnosti a vede k radikálnějším postojům, včetně znechucení politikou.

V předvolebních slibech se dá nabídnout prakticky cokoli. Přesto by ale měla každá strana, která ustanoví vládu vzešlou z výsledků voleb splnit alespoň 50% slíbeného. Každý moc dobře ví, jak vlády a zejména ty socialistické si dělají ze svých slibů trhací kalendář. Hlasy byly získány, tak nám všichni polibte šos.

Senátní a krajské volby jsou za dveřmi a mně nadá abych neokomentoval socialistickou kampaň. Ta totiž vlastně nenabízí vůbec nic. Pouze lži a podněcuje k probuzení nízkých lidských vlastností jako je závist a nenávist.

Jak má jinak člověk rozumět heslům "Už toho mám dost", "Stop nízkým důchodům" anebo "ODS vás chce okrást"? Co by socialsité udělali jinak se nedozvíme. Jen sliby, jak každému přidají, posvětí komunistickou krádež církevního majetku a kde se na to vezmou peníze? No přeci se získají 3 miliardy na progesivním zdanění.

Nekupte to, když ono proklamované progesivní zdaenění pokryje plošné navýšení důchodů o pouhou stokorunu. Církevní restituce, toť téma! Krajské volby jako referendum o vládě, panečku! A teď by měl ještě vystoupit Bohuslav Sobotka nebo Lubomír Zaorálek a vysvětlit, jak krajské vlády dokáží ovlivnit církevní restituce.

Nebo jak krajské vlády změní politiku vlády. Nenechte se vysmát, takto se obyčejný (normální) člověk ptát nebude. Jemu stačí, že mu je ukázán zloduch, na kterého má nadávat, slíbí se mu přidání pár korun a socialisté mají jeho hlas v kapse.

Tak nějak mi to připomíná Owellův román 1984 a pětiminutovky nenávisti. Socialistická kampaň je postavena na lžích. Krajské vlády těžko mohou něco dělat s rozhodnutím vlády nebo hlasováním parlamentu. Proč tedy takový atak na krajské úrovni?

Kraji protéká nemálo finančních prostředků a nebýt Davida Ratha, penězovod by tiše fungoval. Nyní je zapotřebí profláklé tváře vyměnit a tiše pokračovat dál. Však se ty billboardy musí nějak zaplatit, no řekněte sami.

V boji za korytem se hodí kdejaká lež. Je smutné, že socialisté ale v kampani nic jiného než lži nemají. Na program je to zoufale málo, ale jak vidno, na jednodušší voliče zabrala třicetikoruna, tak proč to teď nezkusit s miliardami?

Čtěte také: 

Předvolební přehlídka stupidity: ČSSD drandí ve vláčku jako banda malých uličníků, ODS se vrátila do školních škamen

Jak by měla vypadat volební kampaň ČSSD ?

 

Šokující! Volební kampaň ČSSD zaplatili Svědkové Jehovovi!